بازی نهنگ آبی چیست؟! جاده ای به سوی مرگ!! + عکس و فیلم

18 15,369

همانطور که میدانید ، چند ماهی است بازی اینترنتی نهنگ آبی (Blue Whale) به معضلی خطرناک در سراسر جهان تبدیل شده است بطوریکه تاکنون فقط در کشور روسیه بیش از 130 قربانی به جا گذاشته است!! اما براستی چه چیز میتواند آدمی را آنقدر جذب کند که تا سرحد خودکشی و مرگ پیش رود؟

نهنگ آبی درواقع یک بازی آنلاین است که به تازگی در فضای مجازی منتشر شده است. این بازی دارای 50 مرحله (در 50 روز) است و از نظر سازنده آن که خود فردی با مشکلات روحی و روانی میباشد ، هدف نهایی آن پاک کردن جامعه از انسان هایی است که هیچ ارزشی ندارند!!

مراحل بازی نهنگ آبی به چه صورت است؟

 

از قدیم گفته اند هرگاه پایان یک بازی را بدانید برای شما بی مزه میشود! ما به شما میگوییم پایان این بازی چیست! نابودی و تباهی! همچنین تیم سازنده تمام سعی خود را کرده است که کسی از مراحل بازی باخبر نشود چرا که باعث عدم جذب کاربران خواهد شد ، در نتیجه میتوانید چیزی که سازندگان مدت ها مخفی کرده بودند را مشاهده نمایید.

مشاهده مراحل بازی نهنگ آبی

نحوه طراحی بازی و شیوه تاثیرگذاری آن بر روی روح و روان طوری است که کاربر (به خصوص نوجوانان افسرده ای که فکر میکنند هیچ توانایی ندارند) را به چالش می‌کشاند! به همین دلیل افرادی که همیشه دوست دارند توانایی‌های خود را به دیگر نشان داده و از گفتن کلمه نه واهمه دارند ، بیشتر جذب آن می‌شوند. گویی گفتن کلمه بله به فرمان‌های بازی، آن‌ها را بزرگ و نیرومند جلوه می‌دهد. همچنین کنجکاو بودن نوجوانان نسبت به درک بازی نیز دلیل دیگر جذب آنان است غافل از آنکه در راهی یکطرفه به سوی مرگ قدم نهاده اند!!

اما چرا نهنگ آبی؟ درواقع نام‌گذاری این بازی بر اساس پدیده به ساحل نشستن نهنگ‌ها می‌باشد که همان خودکشی است. به عقیده برخی کارشناسان این نوع از نهنگ‌ها خودشان را به ساحل میرسانند تا بمیرند!

نحوه بازی در نهنگ آبی و مراحل آن چگوه است؟!

همانطور که گفتیم ، نهنگ آبی دارای 50 مرحله است که بطور منظم در 50 روز برای شما باز خواهد شد و تا زمانی که یک مرحله را بطور کامل به اتمام نرسانید و تصویر انجام آن را برای بازی ارسال نکنید ، حق سعود به مرحله بعدی را نخواهید داشت!

لازم به ذکر است که باتوجه به دسترسی بازی به GPS گوشی شما ، درهرزمان از بازی که قصد کناره گیری و انصراف از مراحل را داشته باشید ، بازی با ذکر محل زندگی شما ، شما را تهدید خواهد کرد!

 

سازنده بازی نهنگ آبی کیست؟!

بازی نهنگ آبی اولین بار در سال 2013 توسط گروهی به نام VKontakte که “گروه مرگ” نیز نامیده می شود در شبکه های اجتماعی تبلیغ شد و اولین قربانی خودش را در سال 2015 گرفت.

فیلیپ بوکین (Philipp Budeikin) ، یک دانشجوی روان‌شناسی بود که بنا به دلایلی از دانشگاه اخراج شد و اکنون مدعی ساخت بازی نهنگ آبی است. البته کارشناسان معتقد هستند وی خود از بیماری افسردگی رنج میبرد و دلیل ساخت چنین بازی به گفته او نیز بر همین اساس بوده است!نهنگ آبی - نهنگ ابی - سازنده بازی نهنگ آبی - blue whale

در سال 2016 ، وقتی یک روزنامه‌نگار با ارتباط دادن تعداد زیادی از خودکشی‌های اخیر به این بازی توجه زیادی را به خود جلب کرد ، بازی نهنگ آبی مجددا بر سر زبان‌ها افتاد , نوجوانان زیادی به سمت آن جذب شده و والدین زیادی مضطرب شدند. مدتی بع، بودکین به جرم تحریک 16 دختر نوجوان برای خودکشی دستگیر شد و اکنون نیز از وضعیت وی خبری در دسترس نیست!!

هنوز هم قصد انجام بازی نهنگ آبی را دارید؟!

بیدار شدن در ساعت 4:20 دقیقه صبح ، بالا رفتن از یک جرثقیل ، حک کردن یک عبارت بر روی دست خود  ، ایستادن بر روی پل و یا سقف خانه ، گوش دادن به موسیقی و مشاهده ویدیوهای ارسال شده توسط مدیران، همگی از جمله مراحل بازی نهنگ آبی هستند که بسیار دور از یک ذهن سالم بنظر میرسد.

تعداد زیادی خودکشی از کشورهای سراسر دنیا از جمله ، فرانسه ، هند و روسیه گزارش شده‌اند که در اغلب موارد سن افراد بسیار کم و پایینتر از 17 سال بوده است و پس از تحقیقات مشخص شده ، این جوانان همگی به بیماری افسردگی و خودکم بینی مبتلا بوده اند!

در این بازی طی مراحل ، رفته رفته اطلاعاتی از کاربر کسب شده و بعدها ، به صورت مستقیم و غیر مستقیم برای وی بازگو می‌شوند و به همین دلیل فرد نوجوان تصور می‌کند مدیران بازی واقعا قادر به مشاهده وی از نزدیک و کنترل اعمال اون هستند بنابراین ترسی که از تهدید در دل او ایجاد میشود باعث اجبار به ادامه روند بازی خواهد شد!

نهنگ آبی در ایران؟ نه به بازی نهنگ آبی!!

خوشبختانه تاکنون خبری مبنی بر استفاده نوجوانان ایرانی از این بازی و یا خودکشی گزارش نشده است ولی با این حال محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران در پیج اینستاگرام خود مطلبی را منتشر و تاکید کرد که این بازی از بسیاری از فروشگاه‌های نرم افزار حذف شده و به طریق معمول در ایران قابل دسترسی نیست. وی همچنین بیان کرد که جهت عدم اشاعه خشونت از طریق این شبکه اجتماعی با مدیران VK مذاکره خواهد کرد.

ولی با وجود این تدابیر ، بازهم بسیاری از وبسایت ها و کانال های تلگرامی صرفا برای جذب عضو و افزایش بازدید خود اقدام به نشر فایل این بازی بسیار خطرناک و مرگبار کرده اند!

برهمین اساس از کلیه کاربران محترم خواشمندیم درصورتی که در هر گوشه از فضای مجازی اثری از لینک دانلود این بازی پیدا کردید ، مراتب را از طریق این لینک به وبسایت پلیس فتا گزارش دهید تا برخورد شود!

در پایان نیز شما را به دیدن ویدیوی گزارش رسانه ملی از این بازی مرگبار و توضیحات کارشناسان روانپزشکی دعوت میکنیم. باشد که با اندکی تامل و تفکر و توجه بیشتر ، جوانان هموطن خویش را از آسیب های این بازی دور نگه داریم :

این مطلب جهت اطلاع رسانی و جلوگیری از جذب کاربران به چنین افکار خطرناکی منتشر شده است ، پیشگیری همیشه بهتر از درمان است و با نشر مطلب از به دام افتادن بازیکنان این بازی مخرب جلوگیری نمایید.

 

ممکن است شما دوست داشته باشید بیشتر از نویسنده

دیدگاه بگذارید

18 نظر برای "بازی نهنگ آبی چیست؟! جاده ای به سوی مرگ!! + عکس و فیلم"

خبر کردن از
avatar
مرتب سازی :   جدیدترین | قدیمی ترین | محبوب ترین
آرمیتا
مهمان

واقعا خنگ آشغال بودن این بچه ها من دستم رو با چاقو اشتباهی بریدم پنج روز درد کشیدم🔇😣😣😣😥😥😥

رضا
مهمان

ی لحظه فکر کنید اونایی که قربانی این ماجرا شدن
همشون ی ادمایی گوشه گیر بودن افسرده ادمایی که تنهان
شاید فکر میکنن مردن بهتر از این زندگیه اونا هم انسان بودن ولی انسان هایی که برای زندگی دلیل نداشتن
جدا از شوخی میگم
واقعا ترسناکه❗

آرین
مهمان

سایتش چیه ثبت نام کنیم؟

barbod
مهمان

واقعا این روانشناسه خودش باید میر پیش یک روانپزشک دیگه

علی
مهمان

خدارو شکر کنن که تو ایران از کارا نمیکنن وگرنه با یارو قرار میزاشتن مثل س.گ میزدنش. فکردن اینجا هم مثه خارج سوسولن که با یه تهدید طرف بترسه ایراناجا ایرانه داداچ

آریا
مهمان

دقیقا

tina
مهمان

😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂

Mehrab
مهمان

واقعا اون روانشناسه یا هر کی بازی رو ساخته خیلی ادم عقده ای هستش که این بازی ساخته اگه این بازی خوب بود پس اولین قربانی خوده سازنده بود ولی اینطور نیست و مبخواد کاربراشو بکشه

شتری
مهمان

فوق خطرناکه.لعنت بر سازنده بازی.کلش خودمون خیلی خیلی بهتره تا این بازی های خرکی.واقعا هوای بچه ها رو داشته باشید.اگر خدوکشی کنن شما ها مسعولید نه بچه ها.

حسن عساکره
مشترک

سلام خسته نباشید همه فعالان سایت بدوگیم، و ایرانکلش، الانم ک این بازی باب شده و با این سرو صدای ک کرده اگه دوباره کلش رو فیلتر کنن چقد پلیر ب سمت این بازی فوق‌العاده جنون امیز و خطرناک میرن،، من فقط خواستم بگم ک اگه دوباره خدای ناکرده حتی ب اشتباه این بازی یعنی کلش اف کلنز فیلتر بشه ممکنه ی فاجعه رخ بده فاجعه ای ک جون چند صد هزار جوون رو میگیره، اینا ب کنار همونطور که گفته شده هم سازنده های بازی نهنگ ابی هم بازیکناش از اختلالات روانی رنج میبردند، خلاصه مطلب این که، تو ایران مریض زیاد داریم، 😂 لطفا بزارید سرشون بجای نهنگ ابی ب کلش اف کلنز گرم باشه، واگرنه تو روسیه130نفر کشته داده، اینجا 130هزار نفر کشته میده هاا😂😂 از ما گفتن بود،(و من الله توفیق

حسام
مهمان

بابا این خارجیا منگول پنگولن میرن خودشونو میکشن کسی که از تهدید مسخره که میایمخونتون میکشیمت بترسه همون بهتر که بره خودشو بکشه خخخخ اگه من تهدید کنن میرم کله یارو رو با چاقو میوه خوری میبرم خخخخ

آرمیتا
مهمان

والا😅😅😅😅اونا لوسن ما ایرانیم✌✌✌

dexterf78
مشترک

سازنده بازی مثل این فیلما ک زمینا پاک سازی میکنن میخواد پاکسازی کنه ؟
والا یارو بالا خونه را داده اجاره

Ali
مهمان

یا ابرفض این بازیه یا مراحل تا دیوانگی وبعدجنون
یعنی با روح وروان ادم بازی میکنن بعد هم میکشنش
من برم همون کلشمو بازی کنم بهتره
شما هم برید کلش بازی کنید

mohammad
مهمان

سلام میشه لینک دانلود بازی رو بزارید😀😀

حسن
مهمان

استراتژی های اتکشم لطفا 😄

آریا
مهمان

میخوای خودتو از بالا بندازی پایین تا بمیری. تو هیچ مارکتی نیست

Syberia
مشترک

وقتی یه بچه ای که به سن بلوغ نرسه همه جور آزادی بهش بدی من جمله گوشی های هوشمند آخر و عاقبتش همین میشه..یعنی یه بازی که حد قانونی +50 هم بذارن بازم میبینی 80% بازیکناش زیر 15 هستن.به خدا گوشی که به بچه میدی این اسمش روشن فکری نیست.اگه خونواده ای میخواد بچه اش در امان باشه اول از همه باید فرهنگ استفاده از گوشی رو به بچه ش یاد بده.هر چند که خودشونم نیاز به فرهنگ دارن

wpDiscuz