اختلال ورود به بازی های سوپرسل!! آیا کلش اف کلنز فیلتر شده است؟! (بروزرسانی هفتم )

268 409

ساعاتی قبل بود که به ناگاه تمامی بازیکنان کلش و کلش رویال در سراسر ایران با مشکل ورود به این دو بازی مواجه شدند!!این مشکل همگانی بوده و از سوی تمامی سرویس های ارائه دهنده اینترنت بوده است اما این موضوع بار دیگر این سوال را بوجود میآورد که آیا براستی کلش اف کلنز و کلش رویال فیلتر شده است؟!

به روزرسانی 7 دی ماه 95

خبر فوری : فیلترینگ کلش اف کلنز و کلش رویال تایید شد!!

در چند روز گذشته دسترسی به بازی کلش آف کلنز با مشکل مواجه و سپس رفع شد. بنیاد ملی بازی های رایانه ای نیز اعلام کرد که علت محدودیت در دسترسی به این بازی مشکل اخلال در شبکه اینترنت بوده است؛ اما معاون دادستان کل کشور در امور فضای مجازی علت را موضوع دیگری عنوان می کند.
دکتر عبدالصمد خرم آبادی معاون قضایی دادستان کل کشور در گفت وگو با خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان دررابطه با اختلال ایجاد شده در بازی «کلش اف کلنز» از اعمال محدودیت برای دسترسی به این بازی خبرداد و گفت: اکثریت قریب به اتفاق اعضای کارگروه تعیین مصادیق با اعمال محدودیت برای دسترسی به بازی «کلش آف کلنز» موافقت کردند و همچنین اذعان داشت :
به موجب  ماده 15 قانون جرایم رایانه ای یا همان (ماده 743 قانون مجازات اسلامی) ترویج و آموزش اعمال خشونت آمیز از طریق سامانه ها و شبکه های رایانه ای جرم است و بر همین اساس بخش تعزیرات دستور اعمال محدودیت در دسترسی به بازی کلش آف کلنز را صادر نموده است.

جهت مشاهده ی کامل خبر، به این مطلب مراجعه نمایید (کلیک کنید).


*** بروزرسانی های قدیمی مطلب ***

فیلترینگ کلش اف کلنز ، از شایعه تا واقعیت!!

خب همانطور که میدانید ساعاتی است که دسترسی به دو بازی محبوب سوپرسل یعنی کلش اف کلنز و کلش رویال محدود شده و کاربران هیچ یک از سروس های اینترنتی قادر به ورود به بازی نیستند!!یعنی مدت زمان زیادی بازی در لودینگ (بارگذاری) و همچنین Download content باقی میماند ولی خبری از باز شدن نیست و خطای ورود می دهد.

اما این موضوع باعث شده تا برخی گمانه زنی ها درباره فیلترینگ این دو بازی محبوب قوت گرفته و دست به دست شود!!

در حقیقت تاکنون و تا به این لحظه هیچ یک از نهادهای رسمی کشور خبر رسمی در اینباره اعلام نکرده اند و این ماجرا هنوز در هاله ای از ابهام قرار دارد!! اما موضوع بسیار قابل توجه این است که طبق تحقیقات تیم ایرانکلش ، مشکل از سوی سرورهای سوپرسل و بازی نیز نمیباشد ، چراکه در اینصورت با واکنش سریع سوپرسل در جهت رفع آن مواجه میشدیم!!

جلوتر نرفتن از لودینگ بارگزاری بازی

در این میان با سه نظریه مواجه هستیم که در ادامه به توضیح آن میپردازیم :

1 – فیلترینگ کلش و کلش رویال

2 – اختلال موقتی در سرورهای سوپرسل برای آیپی های ایران

3 – اختلال کلی در اینترنت ایران و حل مشکل بزودی

خبرها از وصل نشدن اینترنت و اختلال برای ورود به سایت های خارجی در برخی از نکات کشور حکایت دارد.ایرانسل در تهران و مشهد به صورت کلی قطع شده بود و در برخی نقاط کشور دسترسی به سایت های خارجی با مشکل مواجه شده بود

فیلتر کلش اف کلنز؟!

آنچه که درحال حاضر مشخص است عدم دسترسی تعداد زیادی از کابران به دو بازی کلش اف کلنز و کلش رویال است!! گرچه هنوز خبر رسمی و موثقی بدست ما نرسیده اما برخی اخبار حاکی از فیلترینگ این دو بازی است که البته بارها این موارد پیش آمده و گفته شده به دلیل فیلترینگ هوشمند و اشتباه بوده !!

کافه بازار در فروش ریالی جم کلش و کلش رویال

همانطور که میدانید ، مدتی قبل کلش اف کلنز به طور کلی از کافه بازار حذف شد که علت آن هم قرار کافه بازار با سوپرسل و پرداخت ریالی در بازی بود که با مخالفت شدید نهادهای دولتی مواجه شد و مجبور به حذف آن از مارکت بازار شد!!(البته در حد حدس و گمان میباشد)

اما این حذف طولی نکشید و در اقدامی ، بازار سعی در ادامه کار خود نمود و اقدام به حذف همیشگی آن از بازار نکرد ، بلکه فروش رویال در کلش رویال را نیز آغاز نمود

این خبر در رسانه ها نیز منتشر شد.

تنها قرارداد ایرانی با شرکت خارجی بازی کلش فسخ شد!!

البته لازم به ذکر است 30 درصد مالیات و مراحل قانونی برای این مورد انجام شده

 

راه حل موقتی برای ورود به کلش و کلش رویال

این مشکل هرچه که هست ، چه فیلترینگ باشد و چه اختلال در سرورهای بازی ، درحال حاضر به راه حلی نیاز داریم تا بتوان بوسیله آن وارد بازی شد!! به همین جهت و برای رفع این مشکل ، ابتدا بر روی این لینک کلیک کرده و پس از هدایت به کانال رسمی ایرانکلش ، از راه حل های تست شده و 100 درصد عملی برای ورود به بازی خود استفاده نمایید!!

نتیجه گیری و جمع بندی

تا به این لحظه هیچ یک از نهادها و منابع رسمی کشور خبر فیلترینگ را نه تایید و نه رد نموده اند!! از طرف دیگر بسیاری از وبسایت ها و کانال های خبری نیز خبر فیلترینگ این دو بازی محبوب میدهند. این درحالی است که حتی با مطرح شدن این موضوع در فروم سروپرسل نیز ، واکنشی نسبت به اختلال در سرورها نشان داده نشد و این حاکی از عدم وجود مشکل در سرورهای بازی است!!

علت این محدودیت در دسترسی هرچه که هست تا به این لحظه برای همگان مبهم است و باید به ناچار از راه حل های موقتی برای ورود به بازی استفاده نمود. تیم ایرانکلش همچنان به پیگیری های خود ادامه داده و در صورت دستیابی به خبرهای رسمی و موثق ، در کمترین زمان آن را در اختیار شما قرار خواهد داد!!


** بروزرسانی سوم ( 3 بامداد 7 آذرماه)**

 

رفع مشکل خطای سیستمی کلش اف کلنز و ریوال

برای برخی از کاربران بازی کلش اف کلنز بدون نیاز به برنامه های جانبی در حال باز شدن است.کاربرانی که قبل از این برای باز شدن و رد کردن لودینگ نیاز به ابزار جانبی داشتند.

این خبر توسط 15 کاربر با سرویس دهندگان مختلف تایید شده و به صورت میدانی میباشد.نتیجه گیری آنکه از شواهد پیداست مشکل در حال رفع شدن میباشد ولی هنوز هیچ چیز قطعی نمیباشد.

به محض انتشار اخبار بیشتر در همین مطلب و کانال تلگرامی ما اطلاع رسانی خواهد شد.

==========================================================

** بروزرسانی چهارم ( 12 ظهر 7 آذرماه) **

photo_2016-11-28_01-05-16

بنیاد بازی های رایانه ای : کلش اف کلنز فیلتر نشده است!!

همانطور که در ساعات قبل نیز گفته شد ، خوشبختانه از صبح امروز بسیاری از کاربران مجددا موفق به ورود به بازی خویش شدند و این روند تاکنون نیز ادامه داشته است!!

اما لحظاتی قبل طی انتشار اطلاعیه ی مهمی توسط مدیر عامل بنیاد ملی بازی های رایانه ای ، مشخص شد که این اختلال تنها ناشی از وجود مشکلاتی در زیر ساخت های اینترنت کشور بوده و درحال پیگیری است!!

photo_2016-11-28_01-00-14

وی علاوه بر بیان موقتی بودن این مشکل و رفع در آینده ای نزدیک ، اذعان کرد مشکل مربوط به پرداخت های درون برنامه ای مارکت کافه بازار نیز به همین دلیل بوده و بزودی رفع خواهد شد!!

مدت زمان رفع مشکل ورود به کلش اف کلنز

طبق گفته رحیمی قدوسی ، مدیرعامل بنیاد بازی های رایانه ای ، این مشکل هم اکنون درحال پیگیری بوده و بزودی رفع خواهد شد!! البته تاکنون هیچ مدت زمان دقیق و رسمی از سوی این نهاد اعلام نشده و رفع کامل این مشکل ممکن است چندین روز به طول بیانجامد!!

البته طبق گزارشاتی که بدست ما رسیده ، درحال حاضر بسیاری از کابران سرویس های ارائه دهنده اینترنت موفق به ورود مجدد به بازی شده اند ولی بنظر میرسد این روند به کندی رو به پیشرفت است و کمی زمان خواهد برد!!

============================================================

*** بروزرسانی ششم ***

بازی بصورت همگانی در دسترس قرار گرفت!!

همانطور که انتظار داشتیم ، خوشبختانه این مشکل سریعا رفع شده و لحظاتی قبل هردو بازی کلش رویال و کلش اف کلنز بصورت همگانی در دسترس قرار گرفته و میتوان بدون استفاده از هیچ نرم افزار جانبی از  وارد بازی شد!!

photo_2016-11-28_10-29-38

همچنین لازم به ذکر است که فرایند رفع فیلترینگ هنوز تکمیل نشده ولی سریعا درحال انجام است. به همین جهت اگر هنوز در ورود به بازی خود مشکل دارید ، شکیبا باشید تا مشکل برای شما نیز مرتفع شود!!

 


برای اطلاع از آخرین اخبار کلش اف کلنز ، اینجا کلیک نمایید!!

https://telegram.me/iranclashcom

ممکن است شما دوست داشته باشید بیشتر از نویسنده

دیدگاه بگذارید

268 نظر برای "اختلال ورود به بازی های سوپرسل!! آیا کلش اف کلنز فیلتر شده است؟! (بروزرسانی هفتم )"

خبر کردن از
avatar

مرتب سازی :   جدیدترین | قدیمی ترین | محبوب ترین
alireza.leo
مشترک
alireza.leo
3 ماه و 4 روز و پیش

چرا مطلب ندارین مطالب قدیمی رو برامون میفرستین اخهههه

امیر
مهمان
امیر
4 ماه و 26 روز و پیش

باسلام.من 5 تا اکانت دارم از4روزپیش یکی ازاکانتام که اکانت اصلیم هم هست لودویلیج نمیشه.قسمت انتخاب اکانت میادوروی اکانت موردنظرم میزنم اون بالا خوش امدمیگه ولی دهکده ام لودنمیشه که عبارت کانفیرموتایپ کنم وبعدش هم اوکی رو.ممنون میشم راهنماییم کنیین.فقط همین یکی از اکانتام این مشکلوداره بقیه درست هستن

بهمن
مهمان
بهمن
5 ماه و 12 روز و پیش

مشکلی برامون پیش اومد اکلنتمو داخل گوگل پلی ثبت نکردم دوروزه اکانتم پریده میشع کمکم کنید

Co-Leader
مدیر سایت
5 ماه و 5 روز و پیش

با سلام
به فارسی مشکلتون رو به پشتیبانی سوپر سل اطلاع بدین

★Arian★
مهمان
★Arian★
6 ماه و 22 روز و پیش

ببخشید حرف شما کاملا اشتباهه

★Arian★
مهمان
★Arian★
6 ماه و 22 روز و پیش

با عرض سلام
ببخشید شما اگه به فکر نوجوانان و جوانان کشور هستید بازی کلش را نباید فیلتر کنید!
باید بازی بهتر باکیفیت تر و هیجان انگیزتری ارائه بدید که ساخت کشور خودمان باشد؛ و این غیرممکن است که شما همچین بازی بسازید ولی ایرانی ها از این بازی استقبال نکنند.

در صورت ساخت چنین بازی حتماً حمایت خواهد شد

سحر
مهمان
سحر
6 ماه و 23 روز و پیش

من هنوز نمیتونم کلش بازی کنم همش لودینگش هنگام اتک زدن میاد

حسن
مهمان
حسن
6 ماه و 26 روز و پیش

سلام. اون نسخه از کلش اف کلنز که از بازار دانلود شده و امکان خرید جم به ریال داره فیلتر شده، اما اگه نسخه‌ی گوگل پای استور باشه بدون مشکل کار میکنه و فیلتر نیست، من نسخه‌ی گوگل پلی استور رو از سایت فارسروید دان کردم و دیگه مشکلی ندارم اما نسخه‌ی قبلیمو که از بازار گرفته بودم فیلتر بود

موسیو
مهمان
موسیو
6 ماه و 26 روز و پیش

فیلتر کامل نشده محدود کردن یعنی وارد بازی میشی ولی برا اتک زدن با پیغام ضعیف بودن انتن مواجه میشید حتی اگر از وایفا استفاده کنید این کارشون باعث میشه کم کم حوصلتون از این مشکل سر بره و از بازی زده بشید

MATARSAK
مهمان
MATARSAK
7 ماه و 12 روز و پیش

با سلام
اکانت کلش من سرعت سرچ اتکش خیلی اومده پایین یعنی هر 10 دقیقه یا بعضی وقتا بیشتر طول میکشه تا یه حریف پیدا کنه البته بعد از اون چند روز ک فیلتر شد اکانتم اینجوری شده.اگه میشه راهنمایی بکنید تا درست بشه ممنون.
خیلی کارا انجام دادم گوگل پلی رو هم آپدیت کردم پاک کردم باز نصب کردم
DNS عوض کردم نشد
کلشو پاک کردم نصب کردم نشد
گوگل سرویس رو هم عوض کردم نشد
روی یه گوشی دیگه تست کردم درست نشد ولی اکانتای دیگه روی گوشیم درست کار میکنن
کلشو Clear data کردم بازم نشد هر بلای که بلد بودم سرش اوردم ولی درست نشد

aty
مهمان
aty
7 ماه و 20 روز و پیش

من وقتی وارد کلنم میشم سازه ها نشون داده نمیشه چیکار باید بکنم

Attacker
مهمان
Attacker
7 ماه و 24 روز و پیش

سرورها قدرت لازم برای گرفتن امواج رو از بازیهای گوگل پلی ندارن ..بازیهای گوگل پلی و خود گوگل پلی کانکت نمیشه چون فیلترش کردن حالا هم زمان میبره تا ازارد بشه

ĦѦღїÐ
مهمان
ĦѦღїÐ
7 ماه و 25 روز و پیش

از من بالا میاد نتمم اچ پلاسه ولی روی صفحه نت ضعیفه رو میزنه

محمد اشکی
مهمان
محمد اشکی
7 ماه و 25 روز و پیش

پر نمیشه دانلود محتوا چیکار کنم

امیرعلی
مهمان
امیرعلی
7 ماه و 25 روز و پیش

چراحالاک کلش درست شده اینقدرظیفه خطم 4gهست ولی بازم علامت نت ظیف هست رامیده اگه کسی میدونه بگه؟….

رضا
مهمان
رضا
7 ماه و 25 روز و پیش

وهنوزم سرویس های اینترنتی دچار مشکلن. وارد بازی میتونی بشی ولی هی نت میپرع شما میدونید مشکل از کجاست؟

tataei
مشترک
tataei
7 ماه و 25 روز و پیش

خوشبختانه مشکل رفع شد. برید. واراتونو بزنید تا این خارجیا پرو نشن خخخخ

Oprator
مشترک
Oprator
7 ماه و 25 روز و پیش

سلام هنوزاختلال شبکه برطرف نشده،میزنه درحال بارگیری،واردبازی نمیشه،

Hossein
مهمان
Hossein
7 ماه و 25 روز و پیش

آقا بازی های من اومدن بالا ولی علامت ضعیفی نت میدن صندوقها باز نمیشن سرچ اتکم میزنم بعد چندتا سرچ گیر میکنه تا قبل این رایتل بهترین نتو بهم میداد امیدوارم خرابش نکنن

amir
مهمان
amir
7 ماه و 25 روز و پیش

بابا چرا فرا فکنی میکنی من هنوز نیومده

سجاد
مهمان
سجاد
7 ماه و 25 روز و پیش

دوستان سلام. الان چه کلش چه رویال هر دو به سختی لود میشه. ودرضمن داخل هر گدوم که میشیم همش با ارور ضعیف بودن نت مواجه هستیم . مشکل یعنی کامل حل نشده

امیر
مهمان
امیر
7 ماه و 25 روز و پیش

بازی امود بالا ممنون

abbas
مهمان
abbas
7 ماه و 25 روز و پیش

روش بروزرسانی بازی از طریق بلو استکس چطوریه؟الان پیغام بازی اینه که ورژن جدید موجوده ولی از طریق پلی استور نمیتونم دانلود کنم.ممنون میشم راهنمایی کنید

You
مهمان
You
7 ماه و 25 روز و پیش

از اولم فیلتری در کار نبود.. شما الکی جو داده بودین 😐

Attacker
مهمان
Attacker
7 ماه و 25 روز و پیش

داداشای گل مشکل تا فردا کاملا حل میشه الان ساعت ۲۳:۵۳بازی من باز شده ولی علامت ضعف نت داره که اونم ایشالا درست میشه .درست که شد میپکونیم بازی رو بزن لایکو

shahramlok
مشترک
shahramlok
7 ماه و 25 روز و پیش

سلام دوستان کلش بدون نرم افزار دیگه بالا میاد برای من شما هم امتحان کنید موفق باشین

مازیار
مهمان
مازیار
7 ماه و 25 روز و پیش

درست شد
با رایتل و ایرانسل تونستم وارد شم

امیرعلی
مهمان
امیرعلی
7 ماه و 25 روز و پیش

حالاک درست شده فقط ضعیفه که اونم فکرکنم درست بشه.

سروش
مهمان
سروش
7 ماه و 25 روز و پیش

به صورتکامل درست نشده با سرعت خیلی کم بازی لود میشه ولی کلش رویال بالا میاد و کلش اف کلنز تو حالت لود باقی میمونه

مسعود
مهمان
مسعود
7 ماه و 25 روز و پیش

واسه من تو لودینگ گیر میکنه. پر میشه ولی وارد بازی نمیشه.

علی
مهمان
علی
7 ماه و 25 روز و پیش

هنوز مشکل داره لودینگ میده ولی نمیره تو بازی

محمود
مهمان
محمود
7 ماه و 25 روز و پیش

من بازی رو که باز میکنم تو کلش اف کلنز لود میشه ولی تو لودینگ باقی میمونه دیگه نمیره داخل بازی و کلش رویال میره داخل بازی اما علامت قطع اینترنت میاد هیچ کاری نمیشه کرد

پوریا
مهمان
پوریا
7 ماه و 25 روز و پیش

سلام … واسه من در دسترس هست کلش آو کلنز … سرویس دهنده مخابرات …

MR.FARZAD
مهمان
MR.FARZAD
7 ماه و 25 روز و پیش

سلام بازی برا مت لود میشه تا اخر میره ولی همونجا ثابت میمونه و وار بازی نمیشه لطفا کمک کنید

Poria.sls
مهمان
Poria.sls
7 ماه و 25 روز و پیش

كلش من لود ميشه ولى بازى ،باز نميشه لطفاً راهنمايى كنين :سيستم گوشيم هم ios هست با وي پى ان هم ميرم باز نمى كنه

رضا
مهمان
رضا
7 ماه و 25 روز و پیش

کلش درست شد انا کلش رویال هنو بالا نمیاد مشکل از کجاست؟

elnaz
مهمان
elnaz
7 ماه و 25 روز و پیش

لطفا بگو چجوری تا ماهم همون کار کنیم

wpDiscuz