بدوگیم
بروزترین مرجع بازی های آنلاین استراتژیک

آپگرید تاون هال: زود ارتقا بدهیم یا مکس؟

28 3,128

با سلام خدمت کاربران و همراهان همیشگی ایران کلش. همه ی ما آرزوی آنلاک شدن اینفرنو تاور ها را در تاون هال 10 داریم.همگی میخواهیم ایکس بو ها را در تاون هال 9 آنلاک کنیم.امّا آیا این ها ارزش نادیده گرفتن لوت بسیار خوبی که در تاون هال های پایین تر وجود دارد را دارند؟جواب این سوال کاملاً به شما بستگی دارد! به هر حال،نکات مثبت و منفی زیادی برای تاون هال های زود ارتقا داده شده وجود دارند که تاکنون زیاد درباره آنها بحث نشده و جای بحث دارند.

Town-Hall-Rush-or-Max-1440x564_c-min
تاون هال-تان هال-town hall-TH-clash of clans-کلش اف کلنز-ارتقا-زود-مکس-rush-early-max-upgrade-آپگرید-ایران کلش-iran clash

مسائل اصلی برای تاون های مکس و زود ارتقا داده شده


جنبه مثبت تاون هال های زود ارتقا داده شده

 • فردی که تاون هال خود را زود ارتقا داده میتواند ساختمان ها و نیرو های بهتری بسازد و ساختمان های قبلیش را زود تر ارتقا دهد.
 • میتواند از لحاظ لول تان هال نسبت به بازیکنان دیگر برتری داشته باشد.
 • ارزش بیشتری در کلن وار ها دارد (بعضی ها آنرا بیهوده میدانند امّا ممکن است برای برخی دیگر مهمّ باشد).
 • میتوانند چند (یا یک) دریل دارک الکسیر به عنوان راهی خوب برای بدست آوردن دارک الکسیر خریداری کنند.

حداکثر مقدارِ دارک الکسیری که میتوانید از دریل ها به دست بیاورید در تاون هال 8 (دو دریل لول 3) 2.160 است.این مقدار در تاون هال 9 (دو دریل لول 6) 4.800 است و در تاون هال 10 با سه دریل لول 6 مقدار عظیمِ 7.200 دارک الکسیر در روز است.در مجموع،دریل ها به تنهایی میتوانند راهی سودمند برای به دست آوردن دارک الکسیر باشند.

نکات منفی تاون هال های زود ارتقا داده شده

 • مقدارِ لوت از تاون هال پایین تر کمتر شده است.
 • بازیکنان قویتر میتوانند لوت بیشتری را از شما به غارت ببرند (در نتیجه در تاون هال های زود ارتقا داده شده شما نیروی بیشتری برای محافظت از دهکده خود در برابر نیرو های قوی تر نیاز دارید).
 • باید منابع بیشتری برای جبران لوت از دست رفته تان جمع آوری کنید.
 • پیدا کردن دهکده هایی که به آسانی با استفاده از تخریب معادن و کالکتور هایشان میتوان لوت بسیاری به دست آورد دشوار تر میشود.

نکات مثبت تاون هال های مکس شده

 • دیوار ها اگر کاملاً مکس شده باشند،میتوانند به صورت نجومی شما را قوی تر از دیگر بازیکنان بکنند که دیوار هایی ضعیف دارند،شاید در تاون هال 7 و 8 لول مکس دیوار ها نسبتاً قوی تر است.
 • ساختمان های دیگرتان لولشان از بازیکنان هم سطح شما که برای مثال ابتدا ایکس بو ها را به جای لول 10 کردن توپّ ها یا آرچر تاور ها ارتقا میدهند از سطح بالاتری برخوردار بود و قوی ترند.
 • به دست آوردن منابع راحت تر است.
حتماً بخوانید  آپدیت جدید Clash of Clans در راه است + توضیحات کامل

نکات منفی تاون هال های مکس شده

 • ممکن است اینطور به نظر بیاید که شما از دوستانتان عقب هستید به خاطر اینکه هنگامی که شروع به آپگرید کردن دیوار ها میکنید آپگرید دیوار ها به لول شما اضافه نمیکند و لول شما دیگر می ایستد.
 • شما در کلن وار ها در رتبه های پایین تری از رقبای خود که تاون هالشان را زود ارتقا داده اند قرار خواهید گرفت و این فقط به خاطر این است که رتبه بندی در کلن وار ها به لول تاون هال نیز بستگی زیادی دارد.
 • شما برای باز شدن ساختمان های جالب دیگر باید مدّت بیشتری صبر کنید.
 • نیرو ها ضعیف ترند.
 • گذاشتن خرج بسیار و جمع آوری منابع بسیار زیاد برای دیوار ها به طور قابل ملاحظه ای حوصله سر بر است.

لوت دقیقا چقدر کمتر خواهد شد؟

برای بیس هایی که تاون هالشان با شما یکی است، لوت قابل غارت کسر نخواهد شد.پس،اگر فردی که تاون هالش با شما یکی است بخواهد به شما حمله کند،میتواند 100% منابعی که دارید را غارت کند و بازیکنانی که یک لول تاون هال از شما بالا ترند میتوانند 90% منابعتان را غارت کنند،این زمانی اتفاق می افتد که برای مثال تاون هال شما 8 و تاون هال حریفتان 9 باشد.زمانی که تاون هال حریفتان دو لول بالا تر از شما باشد،لوت قابل غارت برای آنها فقط 50% داراییتان خواهد بود که این آنها را به طور قابل ملاحظه ای از حمله به شما باز میدارد.و در آخر برای بازیکنانی که لول تاون هالشان از تاون هال شما سه لول یا بیشتر از آن از شما بالا تر باشد فقط 20% داراییتان قابل غارت بود و این تقریباً حمله این نوع بازیکنان را به شما غیر ممکن میکند.پس افرادی که بیشترین لوت را از شما میتوانند غارت کنند یا باید تاون هالشان با شما یکی باشد یا یک لول بالاتر.

حتماً بخوانید  خزانه داری همیشه امن ترین جا نیست!!

در آخر،اگر تاون هال خود را مکس کنید بهتر خواهد بود.حتّی بعد از همه ی این اطلاعات،اگر بخواهید تاون هالتان را زود ارتقا دهید.این کاملا قابل قبول است! یکی از بهترین چیزهای کلش اف کلنز این است که میتوانید با هر راهی که میخواهید بازی کنید.پس اگر میخواهید تان هالتان را زود ارتقا دهید اینکار را بکنید.من خودم همیشه تاون هالم را زود ارتقا میدهم.من چند سطر راهنما برای ارتقای زود تاون هال ها در انتهای این مطلب نوشته ام که شما را برای پیدا کردن سریعترین زمان ارتقای تاون هال راهنمایی میکند.راهنمایی که در انتهای مطلب مشاهده خواهید کرد کاملا از روی تجربه شخصی ام است.اگر با آن موافق نباشید،کاملاً قابل قبول است.

Silly-rushed-town-hall-in-clash-of-clans-min
تاون هال-تان هال-town hall-TH-clash of clans-کلش اف کلنز-ارتقا-زود-مکس-rush-early-max-upgrade-آپگرید-ایران کلش-iran clash

چند سطر راهنما برای ارتقای سریع تاون هال ها

 • برای تان هال 6: لول 30،تمامی دیوار ها لول 4،چند دیوار قوی لول5 کافی خواهد بود.
 • برای تان هال 7: لول 39،همه ی دیوار ها لول 5
 • برای تان هال 8: لول 53،همه ی دیوار ها لول 6،چند دیوار لول 7 کافی است.
 • برای تان هال 9: لول 73،همه ی دیوار ها لول 7،عالی خواهد بود. داشتن چند دیوار قوی تر ضروری نیست.
 • برای تان هال 10:لول 100 کافی است و من پیشنهاد میکنم همه ی دیوار ها را لول 8 و تعداد زیادی را لول 9 کنید،حتّی اگر فکر میکنید خیلی گران است.به دست آوردن منابع در تان هال 10 بسیار دشوار تر از چیزی است که فکر میکنید.پس هرچه دیوار های بیشتری برای این تاون هال آپگرید کنید بیشتر کمکتان خواهند کرد.
عدّه ی زیادی از بازیکنان متوجه یک چیز نمیشوند آن هم این است که میتوانید تا تاون هال 5 تان هالتان را زود ارتقا دهید و هیچ مشکلی نیز به وجود نخواهد آمد.

این اعدادی که در بالا ذکر شد همگی نظر شخصی من هستند و خود من نیز در تان هال 6 یا 7 زیاد نماندم.پس لطفا شما نیز نظرات خود را در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید.

امیدواریم این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد.

با آرزوی موفقیت در انتخابتان بین این دو نوع تاون هال ها…تیم ایران کلش

28
دیدگاه بگذارید

avatar
18 نظرات چندتایی
10 Thread replies
0 دنبال کنندگان
 
آخرین نظر ارسال شده
داغ ترین نظرات
20 نظرات مدیران
محمدرضاهدایتAHMADREZAبهروزسعید آخرین نظرات مدیران
  مشترک شدن  
جدیدترین قدیمی ترین محبوب ترین
خبر کردن از
محمدرضا
مهمان
محمدرضا

با سلام و خسته نباشید خدمت شما دوستان عزیز من میخواستم چند نظر بدم که در اپدیت جدید کلش اف کلنز بزارید 1یک کاری کنید که در هر کلنی فقط یک قائم مقام بتونن داشته باشن تا اینکه هرکسی امد نگه قائم کن و اینکه از این مقام سو استفاده نکنن 2اینکه به هر بازیکن اجازه بدید بتون از طریق سوپرسل ایدی یک بار جمیل خود را تغییر دهد 3قیمت اپگرد دیوار ها رو هم یه خورده کمتر کنید 4اگه بتونید کاری کنید که در مپ شب هم بتونیم رک بدهیم عالی میشود 5اگر بشه که در مپ روز بتوانیم… بیشتر بخوانید »

هدایت
مهمان
هدایت

با سلام کلن من لول 160 هست ولی 75 تا از دیوارهام آپدیت شده(لول 12) بقیه اش نمیشه. یه ‍پیام با این مضمون که از این ساختمانها بیشتر از این نمیتوان آپگرید کرد ظاهر میشه.
لطفا راهنمایی کنید

بهروز
مهمان
بهروز

ببخشید من یک کلن لول هفت دارم و اکانت های وار بسیاری ساختیم که همیشه وار هارو پنجاهتایب استارت میکنیم که بیشتر اکانت های وار تاون هال هفت فول هستن و در مپ وارشون دفاعیها در حد تاون شیش هستند و دفاعی تاون هفت ندارن اما همیشه وار و ربروی اکانت های وار سخت میفته دلیلش چیه و اگه به مپ وارشون ربطی داره ایا راهی هست که دفاعی هارو برداری از مپ وارشون تا حریفشون راحت تر بیفته؟
ممنونم.

AHMADREZA
مشترک

خیر ، با بروزرسانی مپ همراه با دفاعی های کامل دیگه امکان حذف و سیو اونا نیست

سعید
مهمان
سعید

سلام …من میخوام جم بخرم ولی خب میترسم اکانتم از بین بره ….میخوام به سایت شما اعتماد کنم و این کار رو بکنم..

Hamid
مشترک

سایت بدوجم دارای نماد اعتماد الکترونیک دو ستاره هست و کاملا مطمئن هست

بیژن
مهمان
بیژن

من همیشه کاملا مکس میام تاون هال بعدی فقط الان که تاون هال ۹ هستم روش تاون هال ۸.۵ رو انتخاب کردم حتی از خیر یه دیوار هم نمیگذرم الان همه دیوارهام لول ۸ هستن، نکته دیگه بیشتر کسایی که زود تاون هال اپ میکنن مشکل بدسست اوردن لوت دارن چون با نیروهای مکس نشده میان تاون هال بعدی و در اتک به مشکل میخورن

fardin
مهمان
fardin

باسلام خدمت دوستای خودم من 2ساله دارم کلش بازی می کنم وتجربه شخصی خودم که چندین کلن رو تاالان بالا آوردم اینه که بهترین تان هال تان هال 9 هستش به چند دلیل : 1- در تان هال 9 آرچر کویین اضافه میشه که مثل یه دراگون تو هر اتل کلی کمکتون می کنه 2- می تونید از بالون 6 استفاده کنید که خیلی قدرتمنده 3-x bow در دفاع خیلی بهتون کمک میکنه 4-دریل دارک لول 6 دارید که به راحتی دارک بدست میارید 5- تووار مقابل شما که لولتون کمتره اکثرا تان هال 8 قرار می گیره که با… بیشتر بخوانید »

امیرحسین
مهمان
امیرحسین

با سلام
من لول 91 هستم همه وسایل اپگرید کردم فقط دیوار هام 115 تا لول8 هست و 110 تا لول7 و همین طور تو لابراتوری فقط مینیونم لول3 هست که باید ارتقا بدم به لول4 و هوگم هم لول 3 هست باید ارتقا بدم به 4 بنظرتون تانهالم بزنم بره 9 یا وایسم تا دیوار و مینیون هوگم مکس شه؟

Hamid
مشترک

بهتره مکس کنید ولی میل خودتون هم هست

مهدی
مهمان
مهدی

سلام
من لول 52 هستم و تان هال 7 با دیوارای 6 و سه تا مورتارهامم و سه تا ایر دیفنسام با ارچز تائر هام همشون فول اپگرید هستن. ایا نیازی هست که بقیه چیزارو(کنونو ارچر تاور و سرباز خونهو..)هم مکس کنم بعد برم تان 8 یا برم تان 8؟
خودم میخ وام دیوارام رو کامل فول کنم و 7 کنم بعد برم تان 8 آیا خوبه؟

Hamid
مشترک

بهتره مکس کنید

sajjad
مهمان
sajjad

ببخشید میخواستم بهتون بگم اون شایعه ای که در مورد اومدن سرباز جدید در کلش است واقعی یا نه؟ میگن میخواد از کلش رویال سرباز بیارن

Hamid
مشترک

بله مطلبش هم که داخل سایت قرار دادیم

شهاب
مهمان
شهاب

سلام , به نظرم بزگترین حسن ارتقای سریع تاون هال و تاثیر گذاری اون فقط در کلن وارهاست چون حریفان معمولا هم تراز تاون هال قبلی در اکثر مواقع انتخاب میشن ولی خب پیش میاد که هم تراز تاون هال فعلی هم انتخاب بشن ولی درصدش کمتره , من به دوستانی که در کلن های مخصوص وار که به طور متوالی وار استارت میکنند عضو هستند پیشنهاد ارتقای سریع تاون هال رو میدم چون به راحتی و با کمی شانس میتونند بر اغلب رقبا پیروز بشند ولی در حالت معمول بهتره که ماکس لول صعود کنند به تاون هال بعدی… بیشتر بخوانید »

alireza07
مهمان
alireza07

سلام من تن هال لول هشت هستم. لول کینگم 10 هست.
تا سه ماه دیگه دفاعیم مکس میشه (4 کارگر)
ولی تا 134 روز دیگه هجومی همون ارتش هام مکس میشه وقتی هجومیم مکس شد میزنم آپ تا الآن همیشه بیخود تن هال آپ میکردم
ولی تنها مشکل من الآناینه وقتی رسیدم تن هال 9 چجوری تا قبل اینکه هجومی و دفاعیم مکس شه لول کینگ و آرچر کویین رو 30 برسونم
آرچر کویین رو اگه پشت هم آپ کنم بدون هیچ توقفی فقط 147 روز طول میکشه تا لول 30 بشه!!!! اکسیرسیاه چجوری پیدا بشه

Hamid
مشترک

حتما نیازی نیست هیرو ها رو تا اون لول ببرید چون در تاون هال 10 پیدا کردن اکسیر سیاه راحت تر میشه

amir sbr
مهمان

سلام-من با لول 6بودن دیوار ها در تان8 موافق نیستم.حداقل باید لول7 باشه.لول هم برای تان هشت خیلی کمه

مجتبی
مهمان
مجتبی

مقدار دارک اکسیری که از دریل به دست می اید را اشتباه نوشته اید

جلال خان
مهمان
جلال خان

سلام
شمادرقسمت ضررهای ناون حال مکس گفنین که لول تاون حال در وارخیلی مهمه واین درحالیه که چندوقت پیش توپست تاون نه ونیم میگفتین تاثیرنداره من الان تازه نه ونیم شدم ومیخوام واربزنم بااین اوصاف من مبفنم بین تاون ده هاالان قضیه چیه دقیقا:(

Hamid
مشترک

اون تاون هال های 9/5 و 8/5 و… قضیشون فرق داره

(Ali (assassin
مهمان
(Ali (assassin's creed

در قسمتی که درصد لوت رو مینوشتید اول باید بگید که 10 درصد از مخازن و 50 درصد از کالکتور هاست و درصد های دیگر شما درصد هایی از درصد های بالا هستند

mohammad
مهمان
mohammad

با سلام خدمت شما و ممنون از سایت خوبتون. من 2 سوال داشتم: 1- اگر لوت کارتی بعد از یک اتک ظاهر بشه ولی کالکتش نکنیداتک بعدی هم به مپ بزنن ، روی لوت قبلی اضافه میشه یا نه؟ ایا درصدی اضافه میشه یعنی مثلا 80 درصد لوت اتک دوم رو اضافه می کنه؟ 2- آمدن 5 ستاره ی روزانه به چه جیزی بستگی دارد؟ چون مثلا بعضی اوقات بدون زمان و پشت سر هم 5 ستاره ی بعدی میاد بعضی اوقات هم یک روز یا 3 ساعت طول می کشه تا دوباره بیاد؟ این سوال احتمالا سوال خیلیا باشد.… بیشتر بخوانید »

Hamid
مشترک

خیر
به تعداد ستاره هایی که در اتک می گیرید بستگی داره روزی یک جایزه میده

ی لیدر
مهمان
ی لیدر

سلام اگه تان هال مون رو از 9 ب 10 ببریم و دستگاه های تان 10 رو نذاریم تان هال 9/5 میشه درسته؟
اگه لول کمپ ها و لابراتوور و اسپل و …ببریم بالا مشکل پیش میاد؟
تو وار همون تان هال 9 میخوره بهمون ایا؟
ی سوال دگ واسه لوت معمولی چی 9 حساب میشه یا 10
با تشکر از تمامی عزیزان در ایران کلش

Hamid
مشترک

بله البته نباید ساختمان های دفاعی رو ارتقا بدید
در بیشتر اوقات بله اما احتمال هم داره تاون 10 بخوره
واسه لوت تاون 10

ali-16
مشترک
ali-16

سلام بنظرتون تاون هال م رو 9 کنم یا مگس کنم بعد ؟؟؟
http://uupload.ir/files/3qg6_capture1.png
http://uupload.ir/files/kwrd_capture2.png

Hamid
مشترک

بهتره مکس کنید

?>