بدوگیم
بروزترین مرجع بازی های آنلاین استراتژیک

نهنگ آبی علت خودکشی دو دختر نوجوان اصفهانی + عکس و مراحل بازی

34 25,979

دیروز 2 دختر 17 و 18 ساله در اصفهان خود را از پل چمران اصفهان به پایین انداختند ، در ابتدا همگان تصور می‌کردند این سقوط یک خودکشی است ، یک خودکشی که ناشی از افسردگی دوران نوجوانی است اما طولی نکشید که همگام متوجه شدند علت این اتفاق ناگوار بازی شوم نهنگ آبی بوده است .

سردار مهدی معصوم بیگی ، رئیس پلیس اصفهان به خبرنگار تسنیم گفت : دیروز ساعت 11 و 40 دقیقه صبح خبری مبنی بر اینکه 2 دختر جوان خود را از بالای پل چمران اصفهان به پایین پرتاب کرده‌اند ، به مرکز 115 اصفهان گزارش شد ، این دو دختر بین 17 تا 18 سال سن دارند و یکی از آن‌ها که هوشیاری خود را از دست داده بود جان خود را از دست داد و نفر دوم نیز با شکستگی تمام اعضای بدن روبه‌رو است و تلاش‌ها برای زنده ماندن او ادامه دارد.

وقتی خبر سقوط این دو دختر در اصفهان و ایران پیچید همه دنبال دلیلی برای این کار آنها بودند و عده‌ ای نیز حدس می‌زدند که شاید این دختران اسیر بازی نهنگ آبی شده‌اند ، بازی‌ای که بیشتر شبیه قمار جان است و وقتی واردش شدی خلاصی از آن ممکن نیست ، اما همه اینها در حد حدس و گمان بود اما ساعتی بیشتر طول نکشید که حدس‌ها به یقین تبدیل شد .

نهنگ آبی علت خودکشی دختران جوان

نهنگ آبی
نهنگ آبی

فرمانده انتظامی استان اصفهان پیرامون علت سقوط 2 دختر جوان در پل چمران اصفهان به خبرنگار تسنیم گفت : این 2 دختر جوان با وارد شدن به بازی آنلاین “نهنگ آبی” دست به این اقدام زده‌ خود را از بالای پل چمران به پایین پرتاب کردند.

این مقام ارشد انتظامی بیان داشت: این دو نوجوان قبل از پرت کردن خود توسط یک دستگاه ضبط صوت ، با خانواده خود خداحافظی کرده و علت این کار را انجام بازی آنلاین نهنگ آبی در فضای مجازی اعلام کرده اند.

سردار مهدی معصوم‌بیگی افزود : با توجه به فوت کردن یکی از دختران و علت این حادثه، این پرونده به‌علت شرایط خاص خود نیازمند تحقیقات ویژه‌ای بوده و در حال بررسی است.

یکی از دختران هنوز زنده است

وی پیرامون وضعیت این 2 دختر تصریح کرد: یکی از این دخترها به‌علت جراحات واردشده فوت کرده و دیگری با شکستگی‌های متعدد تحت درمان قرار گرفته است.

یکی از دخترانی که دیروز به‌قصد خودکشی خود را از بالای پل چمران به پایین پرتاب کردند هنوز زنده است و تلاش پزشکان برای نجات جانش ادامه دارد.

وی تاکید کرد : پدر و مادر‌ها باید همواره بر رفتار فرزندان خود نظارت داشته باشند و این را بدانند که فضای مجازی در برخی مواقع از فضای واقعی خطرناک‌تر است.

 

همانطور که میدانید ، چند ماهی است بازی اینترنتی نهنگ آبی (Blue Whale) به معضلی خطرناک در سراسر جهان تبدیل شده است بطوریکه تاکنون فقط در کشور روسیه بیش از 130 قربانی به جا گذاشته است!! اما براستی چه چیز میتواند آدمی را آنقدر جذب کند که تا سرحد خودکشی و مرگ پیش رود؟

نهنگ آبی درواقع یک بازی آنلاین است که به تازگی در فضای مجازی منتشر شده است. این بازی دارای 50 مرحله (در 50 روز) است و از نظر سازنده آن که خود فردی با مشکلات روحی و روانی میباشد ، هدف نهایی آن پاک کردن جامعه از انسان هایی است که هیچ ارزشی ندارند!!

مراحل بازی نهنگ آبی به چه صورت است؟

 

از قدیم گفته اند هرگاه پایان یک بازی را بدانید برای شما بی مزه میشود! ما به شما میگوییم پایان این بازی چیست! نابودی و تباهی! همچنین تیم سازنده تمام سعی خود را کرده است که کسی از مراحل بازی باخبر نشود چرا که باعث عدم جذب کاربران خواهد شد ، در نتیجه میتوانید چیزی که سازندگان مدت ها مخفی کرده بودند را مشاهده نمایید.

مشاهده مراحل بازی نهنگ آبی

این مراحل از سطح اینترنت و سایت های خبری جمع آوری شده است ، مرحله ها به طوری انتخاب شده اند که در ابتدا شما را جذب کنند- جهت آشنایی با این موارد و جلوگیری از در دام افتادن میتوانید این مراحل را مطالعه بفرمایید-

این 50 مرحله شامل 50 دستور است که شاید در ابتدای کار بسیار آسان بنظر برسد ولی در روزهای بعدی بسیار خطرناک و جنون آمیز خواهد شد :

عکس های اعمالی که در این مراحل انجام میشود را مشاهده میکنید

نهنگ ابی - نهنگ آبی - blue whale

نحوه طراحی بازی و شیوه تاثیرگذاری آن بر روی روح و روان طوری است که کاربر (به خصوص نوجوانان افسرده ای که فکر میکنند هیچ توانایی ندارند) را به چالش می‌کشاند! به همین دلیل افرادی که همیشه دوست دارند توانایی‌های خود را به دیگر نشان داده و از گفتن کلمه نه واهمه دارند ، بیشتر جذب آن می‌شوند. گویی گفتن کلمه بله به فرمان‌های بازی، آن‌ها را بزرگ و نیرومند جلوه می‌دهد. همچنین کنجکاو بودن نوجوانان نسبت به درک بازی نیز دلیل دیگر جذب آنان است غافل از آنکه در راهی یکطرفه به سوی مرگ قدم نهاده اند!!

اما چرا نهنگ آبی؟ درواقع نام‌گذاری این بازی بر اساس پدیده به ساحل نشستن نهنگ‌ها می‌باشد که همان خودکشی است. به عقیده برخی کارشناسان این نوع از نهنگ‌ها خودشان را به ساحل میرسانند تا بمیرند!

نحوه بازی در نهنگ آبی و مراحل آن چگوه است؟!

همانطور که گفتیم ، نهنگ آبی دارای 50 مرحله است که بطور منظم در 50 روز برای شما باز خواهد شد و تا زمانی که یک مرحله را بطور کامل به اتمام نرسانید و تصویر انجام آن را برای بازی ارسال نکنید ، حق سعود به مرحله بعدی را نخواهید داشت!

لازم به ذکر است که باتوجه به دسترسی بازی به GPS گوشی شما ، درهرزمان از بازی که قصد کناره گیری و انصراف از مراحل را داشته باشید ، بازی با ذکر محل زندگی شما ، شما را تهدید خواهد کرد!

 

سازنده بازی نهنگ آبی کیست؟!

بازی نهنگ آبی اولین بار در سال 2013 توسط گروهی به نام VKontakte که “گروه مرگ” نیز نامیده می شود در شبکه های اجتماعی تبلیغ شد و اولین قربانی خودش را در سال 2015 گرفت.

فیلیپ بوکین (Philipp Budeikin) ، یک دانشجوی روان‌شناسی بود که بنا به دلایلی از دانشگاه اخراج شد و اکنون مدعی ساخت بازی نهنگ آبی است. البته کارشناسان معتقد هستند وی خود از بیماری افسردگی رنج میبرد و دلیل ساخت چنین بازی به گفته او نیز بر همین اساس بوده است!نهنگ آبی - نهنگ ابی - سازنده بازی نهنگ آبی - blue whale

در سال 2016 ، وقتی یک روزنامه‌نگار با ارتباط دادن تعداد زیادی از خودکشی‌های اخیر به این بازی توجه زیادی را به خود جلب کرد ، بازی نهنگ آبی مجددا بر سر زبان‌ها افتاد , نوجوانان زیادی به سمت آن جذب شده و والدین زیادی مضطرب شدند. مدتی بع، بودکین به جرم تحریک 16 دختر نوجوان برای خودکشی دستگیر شد و اکنون نیز از وضعیت وی خبری در دسترس نیست!!

هنوز هم قصد انجام بازی نهنگ آبی را دارید؟!

بیدار شدن در ساعت 4:20 دقیقه صبح ، بالا رفتن از یک جرثقیل ، حک کردن یک عبارت بر روی دست خود  ، ایستادن بر روی پل و یا سقف خانه ، گوش دادن به موسیقی و مشاهده ویدیوهای ارسال شده توسط مدیران، همگی از جمله مراحل بازی نهنگ آبی هستند که بسیار دور از یک ذهن سالم بنظر میرسد.

تعداد زیادی خودکشی از کشورهای سراسر دنیا از جمله ، فرانسه ، هند و روسیه گزارش شده‌اند که در اغلب موارد سن افراد بسیار کم و پایینتر از 17 سال بوده است و پس از تحقیقات مشخص شده ، این جوانان همگی به بیماری افسردگی و خودکم بینی مبتلا بوده اند!

در این بازی طی مراحل ، رفته رفته اطلاعاتی از کاربر کسب شده و بعدها ، به صورت مستقیم و غیر مستقیم برای وی بازگو می‌شوند و به همین دلیل فرد نوجوان تصور می‌کند مدیران بازی واقعا قادر به مشاهده وی از نزدیک و کنترل اعمال اون هستند بنابراین ترسی که از تهدید در دل او ایجاد میشود باعث اجبار به ادامه روند بازی خواهد شد!

نهنگ آبی در ایران؟ نه به بازی نهنگ آبی!!

خوشبختانه تاکنون خبری مبنی بر استفاده نوجوانان ایرانی از این بازی و یا خودکشی گزارش نشده است ولی با این حال محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران در پیج اینستاگرام خود مطلبی را منتشر و تاکید کرد که این بازی از بسیاری از فروشگاه‌های نرم افزار حذف شده و به طریق معمول در ایران قابل دسترسی نیست. وی همچنین بیان کرد که جهت عدم اشاعه خشونت از طریق این شبکه اجتماعی با مدیران VK مذاکره خواهد کرد.

ولی با وجود این تدابیر ، بازهم بسیاری از وبسایت ها و کانال های تلگرامی صرفا برای جذب عضو و افزایش بازدید خود اقدام به نشر فایل این بازی بسیار خطرناک و مرگبار کرده اند!

برهمین اساس از کلیه کاربران محترم خواشمندیم درصورتی که در هر گوشه از فضای مجازی اثری از لینک دانلود این بازی پیدا کردید ، مراتب را از طریق این لینک به وبسایت پلیس فتا گزارش دهید تا برخورد شود!

در پایان نیز شما را به دیدن ویدیوی گزارش رسانه ملی از این بازی مرگبار و توضیحات کارشناسان روانپزشکی دعوت میکنیم. باشد که با اندکی تامل و تفکر و توجه بیشتر ، جوانان هموطن خویش را از آسیب های این بازی دور نگه داریم :

این مطلب جهت اطلاع رسانی و جلوگیری از جذب کاربران به چنین افکار خطرناکی منتشر شده است ، پیشگیری همیشه بهتر از درمان است و با نشر مطلب از به دام افتادن بازیکنان این بازی مخرب جلوگیری نمایید.

 

مشترک شدن
خبر کردن از
guest
34 نظرات
جدیدترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
حسین

بازی عالی ای هست کلی هیجان داره

نوید

خواهشن هر طور هست از هر روشی جلوی این بازیو بگیرین من نگران خواهر و برادرمم

DmC

جماعت ایرانی این چیزا تو سرمون نمیره

فیفی

من الان تو مرحله 32 ام باید برم تیر چراغ برق اونم ساعت 5 صبح و قوقلی قولی کنم همسایه ها رو بیدار کنم فقط بازی اخطار داده گفته تا شعاع 500 متری از خونه حق دارم این کار رو انجام بدم حالا موندم چه کنم ابن یکی رو اخه نمی خوام خانواده ام بفهمم ان حالا

سعید کیانی

متاسفانه سطح فرهنگ و تربیت بعضی از پدرومادرها به قدری غلط و بدون برنامه ریزیه که با نا آگاهی کامل و با حتی سهل انگاری با روش غلط مدیریت فرزندداری زندگی رو برای فرزنداشون طوری مجسم کردن که فرزند ناخودآگاه به راههای اشتباه و غلط کشیده میشه تا جاییکه دیگه خودکشی رو به زندگیش ترجیح میده کاربه جایی کشیده میشه که رو میارن به این فضای مجازی که نتیجش میشه بازی نهنگ آبی اگر کمی بیشتر حواسمون به جوونامون باشه و رفاقتمونو با فرزندانمون بیشتر کنیم اونوقت این اتفاقات ناگوار رخ نخواهد داد.

Ali

نهنگ ابی اصلا بازی نیست یه. چالشه که اول باید وارد یه گروه مربوط به همین چالش بشی هرکسی نمیتونه وارد بشه ورود همینجوری به این گروه غیر ممکنه یکی از شرط هاش اینه زبان انگلیسی و روسی را باید فول باشیآلبوم تواین گروه قدیمی تر هاصفحه راهنمای افراد جدید میشوند و مراحل توضیح میدن
نمیدونم چطور این دخترا وارد این چالش شدن شاید کشتنشون نهنگ ابی هم رد گم کنی باشه خدا بهتر میدونه

نگین

وااااای هنوز نمیتونم باور کنم این دوتا هم مدرسه ای من هستند 18 سالشونم نیست 15 سالشونه هر دو هم درسشون افتضاح بود

علیرضا

توی ایران نیاز به این بازی نیست با این وظعیت کشور طرف صاف میره سراغ مرحله 50 نهنگ آبی دیگه هم نیاز به بازی نیست 🙂

آرمیتا

واقعا خنگ آشغال بودن این بچه ها من دستم رو با چاقو اشتباهی بریدم پنج روز درد کشیدم???????

حسین

بازی خوبیه امتحانش کن

صاعقه

خیلی جاش نی بگم هستی

رضا

ی لحظه فکر کنید اونایی که قربانی این ماجرا شدن
همشون ی ادمایی گوشه گیر بودن افسرده ادمایی که تنهان
شاید فکر میکنن مردن بهتر از این زندگیه اونا هم انسان بودن ولی انسان هایی که برای زندگی دلیل نداشتن
جدا از شوخی میگم
واقعا ترسناکه❗

آرین

سایتش چیه ثبت نام کنیم؟

barbod

واقعا این روانشناسه خودش باید میر پیش یک روانپزشک دیگه

علی

خدارو شکر کنن که تو ایران از کارا نمیکنن وگرنه با یارو قرار میزاشتن مثل س.گ میزدنش. فکردن اینجا هم مثه خارج سوسولن که با یه تهدید طرف بترسه ایراناجا ایرانه داداچ

tina

??????????

آریا

دقیقا

حمید

انگاری حالت خوب نیست. پس این اصفهانیا چطور تو این دام گرفتار شدن ؟ـــ خوب این بازی کاری به خارج یا ایران نداره. آدمهای خاصی تو این دام میفتن و موقعی متوجه میشن که رسیدن به تهه خط

صاعقه

موقی نصب کردی گوشیتو با خاک یکسان کن

Mehrab

واقعا اون روانشناسه یا هر کی بازی رو ساخته خیلی ادم عقده ای هستش که این بازی ساخته اگه این بازی خوب بود پس اولین قربانی خوده سازنده بود ولی اینطور نیست و مبخواد کاربراشو بکشه

شتری

فوق خطرناکه.لعنت بر سازنده بازی.کلش خودمون خیلی خیلی بهتره تا این بازی های خرکی.واقعا هوای بچه ها رو داشته باشید.اگر خدوکشی کنن شما ها مسعولید نه بچه ها.

حسن عساکره

سلام خسته نباشید همه فعالان سایت بدوگیم، و ایرانکلش، الانم ک این بازی باب شده و با این سرو صدای ک کرده اگه دوباره کلش رو فیلتر کنن چقد پلیر ب سمت این بازی فوق‌العاده جنون امیز و خطرناک میرن،، من فقط خواستم بگم ک اگه دوباره خدای ناکرده حتی ب اشتباه این بازی یعنی کلش اف کلنز فیلتر بشه ممکنه ی فاجعه رخ بده فاجعه ای ک جون چند صد هزار جوون رو میگیره، اینا ب کنار همونطور که گفته شده هم سازنده های بازی نهنگ ابی هم بازیکناش از اختلالات روانی رنج میبردند، خلاصه مطلب این که، تو… بیشتر بخوانید »

حسام

بابا این خارجیا منگول پنگولن میرن خودشونو میکشن کسی که از تهدید مسخره که میایمخونتون میکشیمت بترسه همون بهتر که بره خودشو بکشه خخخخ اگه من تهدید کنن میرم کله یارو رو با چاقو میوه خوری میبرم خخخخ

آرمیتا

والا????اونا لوسن ما ایرانیم✌✌✌

نگین

تهدیدش واقعیه چون تو مرحله26 باید بایک کاربر دیگه دیدار کنی و اگه بعد از مرحله 26 از دستورات سرپیچی کنی ممکنه همن کاربر بکشتت یا اگه اون کاربر سرپیچی کرد تورو برای کشتنش می فرستند

Reza74

والا از مراحل بازی بی خبرم ولی اگر واقعا باید کسیو ببینی ، مثل آب خوردن باید تحویل پلیس بدیش

dexterf78

سازنده بازی مثل این فیلما ک زمینا پاک سازی میکنن میخواد پاکسازی کنه ؟
والا یارو بالا خونه را داده اجاره

Ali

یا ابرفض این بازیه یا مراحل تا دیوانگی وبعدجنون
یعنی با روح وروان ادم بازی میکنن بعد هم میکشنش
من برم همون کلشمو بازی کنم بهتره
شما هم برید کلش بازی کنید

mohammad

سلام میشه لینک دانلود بازی رو بزارید??

آریا

میخوای خودتو از بالا بندازی پایین تا بمیری. تو هیچ مارکتی نیست

حسن

استراتژی های اتکشم لطفا ?

Jalal

وقتی یه بچه ای که به سن بلوغ نرسه همه جور آزادی بهش بدی من جمله گوشی های هوشمند آخر و عاقبتش همین میشه..یعنی یه بازی که حد قانونی +50 هم بذارن بازم میبینی 80% بازیکناش زیر 15 هستن.به خدا گوشی که به بچه میدی این اسمش روشن فکری نیست.اگه خونواده ای میخواد بچه اش در امان باشه اول از همه باید فرهنگ استفاده از گوشی رو به بچه ش یاد بده.هر چند که خودشونم نیاز به فرهنگ دارن

Amir_ghnbri@

اره بزرگتر ها بدترن

حسین موسوی

چه ربطی داره شما اگر نحوه استفادشم یادش بدی اینطوری نمیشه عزیز من

?>