بدوگیم
بروزترین مرجع بازی های آنلاین استراتژیک

گفتگویی با سوپرسل! از تغییرات آپدیت تا سیاست بن اکانت!

33 7,281

همانطور که طی روزهای گذشته گفتیم ، سوپرسل بزودی آپدیت تابستانی کلش اف کلنز را منتشر خواهد کرد که با تغییراتی در کلن وار همراه خواهد بود! اما یکی از یوتوبرها روز گذشته طی مصاحبه ای با یکی از کارمندان سوپرسل از جزییات جدیدی در مورد تغییرات وار و آپدیت های بعدی کلش پرده برداری کرده است!

توجه : تمامی جملات مطلب زیر از زبان سوپرسل بوده و نویسنده در ان هیچ نقشی نداشته است!

تغییرات سیستم حریف یابی وار! تفاوت های گذشته با آینده!

خب در واقع ما قصد نداریم تا با انجام تغییراتی در وار ، کاربر رو مجبور به پیروی از الگویی خاص بکنیم چراکه کاربر آزاده تا با خلاقیت خودش بیس رو طراحی کنه و در حقیقت بیس های مهندسی از نظر ما مشکلی در وار نیستند بلکه باعث ایجاد مشکلاتی میشوند بانابراین اگر بخوایم عملکرد سیستم جدید جرف یابی رو به زبان کاملا ساده توضیح دهیم میتوان گفت : هر وار یک وزن کلی داره که بین ساختمان های دفاعی و تهاجمی بیس شما تقسیم میشه. درحال حاضر کاربران  تمرکز بیشتری روی وزن دفاعی بیس خود دارند و همین امر باعث بوجود آوردن بیس های مهندسی شده در در برخی موارد موجب عدم تساوی در وارد میشه! به زبان ساده تر ممکنه در یک وار ، حریفی با بیس مهندسی شده در مقابل حریفی با بیس معمولی در مقابل هم قرار گیرند که این امر عادلانه نیست!

به همین جهت ، سیستم جدید با لحاظ کردن هر وزن دفاع و تهامی بیس کاری میکنه که بیس های مهندسی در مقابل بیس های مهندسی و بیس های معمولی در مقابل بیس های معمولی قرار گیرند تا عدالت در وار رعایت شده و هر دو بازیکنان از شرایطی تقریبا مساوی برخوردار باشند.

نحوه محاسبه وزن وار در تغییرات جدید! وزن وار تکی یا گروهی؟!

خب در مورد نحوه محاسبه وزن وارباید گفت این وزن قطعا بصورت گروهی محاسبه خواهد شد. به بیان دیگر ، مجموع وزن وار بیس افراد حاضر در وار برای حریف یابی ملاک خواهد بود چراکه محاسبه و حریف یابی بصورت تکی باعث افزایش زمان سرچ کلن شده و با مشکلاتی همراه است!

همچنین در قسمت حریف یابی تغییراتی ایجاد شده که زمان انتخاب کلن در وار را تا حد زیادی کاهش میدهد چراکه این پس درصورت نبودن کلنی با وزن وار یکسان ، سیستم بصورت هوشمند مشابه ترین کلن را برای نبرد با شما انتخاب میکند ؛ بنابراین بزودی دیگر از سرچ های طولانی مدت برای حریف یابی خبری نخواهد بود!

تغییرات بعدی بیلدر بیس؟! نبرد دوستانه در دهکده دوم؟!

خب در حقیقت باید گفت وقتی از بیلدربیس حرف میزنیم ، هیچ چیز دور از ذهن نیست چراکه دهکده دوم چیزی جدید در کلش محسوب میشه که فقط چند ماه از ایجادش میگذره ولی درمورد کلن وار یا نبرد دوستانه در بیلدربیس باید گفت این دقیقا چیزی نیست که درحال حاضر درحال کار روی اون هستیم!

همونطور که گفتم ، چیزهای زیادی مانند بیلدرهال 7 بزودی به دهکده دوم خواهند آمد و در واقع دلیل اینکه ما بخشی از تغییرات را بعد از آپدیت در بازی اعمال نکردیم نیز همین موضوع بود چراکه برسی عملکرد دهکده دوم و اینکه برای هیجان بیشتر به چه چیز نیاز داره ، زمانبر خواهد بود بنابراین افزودن تدریجی ویژگی ها بهترین راه برای فرصت دادن به توسعه دهندگان بمنظور تمرکز روی بیلدربیس بود!

تمرکز سورپسل روی دهکده اصلی! تغییرات بزرگی در راه است؟!

خب همانطور که میدونید درحال حاضر ما رویدادهای تولد پنج سالگی کلش رو داریم که اکثر کاربران علاقه زیادی به چنین رویدادهایی دارند ؛ چیزهایی مثل نیروها یا تله های جدید و همچنین بوست تک جمی ولی اگر بخوایم درمورد تغییرات اساسی در بازی حرف بزنیم میشه گفت فعلا چیز خاصی در نظر نداریم و همچنان درحال برسی ویژگی ها هستیم تا بفهمیم دقیقا باید چیکار کنیم و این موضوع از اهمیت زیادی برخورداره چراکه بسیاری از کاربران همواره از ما انتظار دارن به روشنی توضیح بدیم که درحال انجام چه کاری هستیم؟

اما حقیقت به این آسونی ها هم نیست! در برخی از اوقات در نیمه راه متوجه میشویم که ایده های درحال کار زیاد هم منطقی بنظر نمیرسه و یا در اکثر اوقات بوجود آمدن یک باگ باعث تاخیر در روند انتشار و یا حتی لغو اون ویژگی در آپدیت میشه بنابراین اگر بخوایم از ابتدا برنامه ی خودمون رو به روشنی توضیح بدیم ممکنه در نیمه راه باعث نامیدی در کارکنان و کاربران بشه.

سیاست سوپرسل درباره بازی عادلانه و متقلبان چه خواهد بود؟!

در واقع سیاست فعلی سوپرسل درباره بازی جوانمردانه حدود یکسال پیش آغاز شد که همونطور که میدونید بن تعداد بسیار زیادی از کاربران را به همراه داشت! خب حقیقت اینه که در سال های اخیر توسعه دهندگان مودها و ابزارهای تقلب دربازی رشد زیادی کردند که این موضوع شامل بازی کلش اف کلنز هم میشد. در ابتدا لازمه بدونید که ما توانایی کنترل هدکدام از بیس ها را بصورت تک تک نداشتیم بنابراین لازم بود حسی به بازیکن القا بشه که اگر من این نرم افزار رو حتی نصب کردم ، میتونه موجب بن اکانت من بشه ؛ بنابراین چاره ای جز اقدامی جدی و قاطع در مورد بن های گذشته نداشتیم چراکه این موضوع به دفعات متعدد به کاربران تذکر داده شد ولی متاسفانه آنطور که باید توجه لازم بهش نشد!

از اون گذشته ، اگر میخواستیم بصورت فردی برخورد کنیم و بن اکانت رو به تدریج ادامه بدیم ، جلوه قاطعی برای توسعه دهندگان مود نداشت و باعث میشد تا راهی برای مقابله با بن پیدا کنند درحالیکه با ایجاد یک موج بزرگ از بن تونستیم کاری کنیم که اکثریت بازیکنان از ترس بن شدن حتی دیگر به مود فکر هم نمیکنند!

به همین جهت تصمیم گرفتیم تا سیاست بازی جوانمردانه رو با جدیت در پیش بگیریم که البته این کاری است که تمامی استدیوهای موفق بازی سازی انجام میدهند چراکه قوانین بازی جوانمردانه درواقع راهی برای لذت بردن از یک بازی هستند بناراین همواره در تلاشیم که بتونیم متقلبان رو سریعتر از قبل شناسایی کنیم و در همین راه درحال توسعه بیشتر سیستم اختاپوس (هوش مصنوعی برای شناسایی متقلبان)هستیم!

البته این نکته هم نباید فراموش بشه که اختاپوس تنها بخشی از توانایی های ما در شناسایی این افراد هست و بخش اعظم این توانایی ، گزارش ها و کمک خود کاربران در شناسایی متقلبان میباشد! ریپورت افراد با این مضمون که این کاربر درحال استفاده مود یا هک هست کمک بسیار زیادی به ما در مقابله با تقلب در بازی میکنه!

برای اطلاع از آخرین اخبار آپدیت کلش کلیک کنید!

 

مشترک شدن
خبر کردن از
guest
33 نظرات
جدیدترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
za na2

اکانت من توسط سوپر سلام تحریم شده چیکارش کنم

محمد حسین نژاد

سلام من الآن کانتم 2 ساعته کلش میگه تحریم شدی باید چیکار کنم؟ من نه از ایکس مو استفاده کردم و نه از چیز دیگری لطفا یکی بهم جواب بده….

سارا

من دو روزه که نمیتونم برم کلش میگه تحریم شدید خاهش کمکم کنید من کاریم نکردم

شهاب

منم شدم ولی هیچ کس پاسخ نیده تا حالا دوتا اکانتم تحریم شده اگه خبری شد بهم بگو

s.e.c.r.e.t

سلام
متاسفانه تغییرات کلن وار در حد شعاری بیشتر نبود! همچنان اکانت های مهندسی شده روبروی اکانت هایی میفتن که حتی نمیتونن 1ستاره بگیرن! درمقابل اونا میتونن نفرات اول تا سوم مارو بادرصد بالا بزنن! دقیقا این چه عدالتیه؟ که چندین ماه ازش بعنوان تغییر مهم یاد میکردن؟???
●یه خواهشی از نویسنده های بدوگیم(ایرانکلش)دارم که اگه شماهم حس کردین چنین چیزی است مطلبی درباره ش بنویسید یا به تیم فنی سوپرسل گوشزد کنین…

مرسی?

اک مهندسی

الان چند ساعته از اپدیت میگذره من وار رو اس مردم هیچ غلطی نکردن راجب اکانت مهندسی ها همون مثل قبل هستش اکانت مهندسی ها خیلی خوب افتادن حتی بهتر از قبل شده???

عرفان

سلام یک سوال داشتم ایا این راسته که اگه 160 روز به اکانتت سر نزنی اکانت مرده به حساب میاد و پاک میشه؟

dsd

نه نمیشه من ده ماه به اکانتم سر نزدک الان دارم با همون بازی میکنم

ErFaN

به نظرم برا بیلدر هال شب باید لوت ها رو تعغییر بدن مثلا روزی پنج اتک و کاپ بالا سه هزار هم هر 300کاپ لوت افزایش پیدا کنه

s.e.c.r.e.t

سلام ●امیدوارم فقط حرف نباشه و علنا این طرحو اجراش کنن!همین که اکانت های مهندسی شده روبروی هم بیفتن خودش گام بزرگیه درجهت وار عادلانه! گرچه با وار عادلانه همچنان فاصله داریم،بعنوان مثال با تعدادی تاون هال 9استارت میزنی و روبروی اونها تاون 10میفته!!!توبه???….. ●دوما اون دوست عزیزی که میگه اکانت مهندسی شده تقلب محسوب نمیشه و براش وقت گذاشتن و زحمت کشیدن و بعنوان پاداش ازش یاد میکنن،با کسی که وقت میزاره ،میره گوشی ش رو روت میکنه، که ایکس مود نصب کنه! چه فرقی داره؟ هردو زحمت کشیدن?? و هردو متقلبن?? این وسط اونایی که ربات دارن دست… بیشتر بخوانید »

خدای وار

اکانت مهندسی اونقدرا هم مشکل ساز نیستن اینا فقط یک نیرو اپ میکنن مثلا دراگ رو مکس میکنن
من با این اکانت ها تو وار زیاد افتادم ولی وار رو بردیم من خودم اکانت تان 10 معمولی دارم حریف من با همون اکانت مهندسی منودو استار کرده ولی اینفر هارو روی سینگل میزارم درصد خیلی کمی میزنه از طرفی دیگه من نفر اول اونا رو دو استار بالای 80 درصد میزنم و به نظر من اگه نفرات اول وار واقعا وار زن باشن این اکانت ها هیچ تاثیری روی نتیجه وار نمیزاره

بهزاد

ای کاش اختیارات بیشتری به لیدر میدادن مثلا کسایی که تو وار میزاری یه کاری کنه که تا اتک وار نزدن نتونن برن یا کسایی که فحش و بد و بیراه میگن بتونه به صورت مستقیم گزارش بده و جریمش کنه یا بتونه افراد آنلاین کلن ببینه و ….

مهدی

با بهزاد موافقم لایک

ali

دقیقا باید اختیارات لیدر بیشتر ش و قانونی بزارن کسی که در یه کلنوار داره اصلا نتونه از کلن بره یا اگه بی نظمی میکنه یا وار نمیزنه لیدر بتونه ریپورتش کنه یا گزارش کنه و مثلا اگه سه لیدر مختلف برا همین کارش مثلا فحش دادنش یا نزدن وار یا .. رو گزارش کنه و گزارش هر سه لیدر مختلف یکی باش و معلوم بشه کار طرف فحش دادن و سوپرسل بار اول مثلا 3 روزن بن کنه و بار دوم 15 روز و بار سوم 1 ماه و بار 4روم بن دایم،این طوری نظم در کلن ها وکل… بیشتر بخوانید »

سامورایی قدیم

سلام دوستان ببینید سوپرسل فقط به فکر جیب خودشه بعنوان مثال اکانت های مهندسی همه میدونیم که تقلیبی بیش نیست ولی چرا با اونها مقابله نمیکنه دلیلش واضحه که برای ساخت و مکس یا نیمه مکس کردنه یک اکانت مهندسی طرف مجبوره جم بخره و این به نفع سوپرسله در نهایت با دوتا ترفند اکانت های مهندسی رو قانونی جلوه میده و به راحتی از اونا میگذره مثال توضیحات بالا.

ادمین

اکانت های مهندسی جز خلاقیت یه نفره من خودم یه اکانت اصلی ویه اکانت مهندسی دارم تا تان 11 بردمش ونیروهاش تقریبا مکسن وحتی یه جم هم خرج نکردم وتازه 3700تا جم هم دارم

23457

اکانت مهندسی تقلبی برتر از xmod است خودتو گول نزن داداچ بیا و مردانه بازی کنین.. اکانت مهندسی و xmod هر دو تقلب دار وار محسوب میشن که اکانت مهندسی حتی برتر از xmod است..سوپرسل باید مقابله ی جدی با این گونه اکانت های مسخره کنه…و اینقد شعار نده دم از بازی جوانمردانه بزنه..انشالا که ورشکست بشه سوپرسل.

ادمین

میدونی واسه ساختنش چقدر باید زحمت کشید هرکی که زحمت میکشه مهندسی میسازه باید پاداش کارشوهم ببینه خودت در نظر بگیر یه بیس بدون هیچ سازه دفاعی چقدر راحت 3 میشه اینجوری تو اتک معمولی یه تان 9هم راحت یه تان11 مهندسی رو میزنه وحدودا 700000تا یا بیشتر اکسیرهمینقدرپول وبالای 3000دارک میبره و واسه اون تان 11 خیلی بد میشه در عوض تو وار براش جبران میشه

حسام

تقلب کجا بود بازی بلد نیستی گیر میدی اکانت مهندسی جزو لذت بازی من خودم اک مهندسی نداریم ولی از رو به رو شد با اکانت های مهندسی هم نمیترسم کلن اگه قوی باشه اکانت مهندسی که هیچ توپم تکونش نمیده

عرفان

سوپرسل با بن اکانت خودشو نابود کرد می تونست یه کاری کنه که هرکس با ایکس مود وارد میشه اجازه ورود به بازی رو نده در ضمن باز هم خبر بن موقت هست و هنوزم به دهکده من حمله می کنن خوب اگه قرار بود بن همیشگی باشه به کل حذفش کنن خیالمون راحت بشه

نه به سوپرسل

وا من ۳ ساعت تایپ کردم اونوقت ثبت نکردید ؟ واقعا که . انگار چخبره

King Farzad

ممنون. میشه که بیس های وار و فارمینگ تانهال 7 و 8 رو بزارید البته زد دراگ .
و یا بیس برای بلدر هال 5 و یا 6

حسن

یه سلامی عرض کنیم خدمت بن شده ها
سلام متقلب ✋
فک کنم تا الان جاینتتونو ۵ کرده باشید ? یا نکنه هنوز دارید به سوپرسل نامه ندامت میفرستید؟
خوش باشید ?

نه به سوپرسل

بدترین خبر ممکن بود .لوت تو بیلدرهال بسختی بدست میاد . من با اینکه کاپم ۳۵۰۰ هست و بیشترین لوت بازی رو میگیرم ولی باز روزی ۴۰۰هزارتا به هیچ وجه کفایت نمیکنه . هنوز هیچ چیزی از وسایل بیلدرهال۶ من مکس نشدن میخوان آپدیت لول۷ رو بدن . باز الکی ۲لول به سربازا و ۱ لول به دفاعیا اضافه میکنن آخه که چی بشه . بیلدرهال۶ هر وسیله ۱۵۰۰۰۰۰ حداقل میخواد حساب کن میشه ۴ روز اتک برای آپگرید اون سازه و ۲-۳ روز تعطیلی اون .یادمه اواسط تیر بود که آپدیت بیلدرهال۶ اومد الانم هنوز ۴۰ روز نشده داره… بیشتر بخوانید »

سامورایی قدیم

واقعا درست میگی دوست عزیز من با وجود ربات هم دیگه حوصله ی کلش رو ندارم با اینکه همه چیم مکسه باور کن حالم از دهکده ی دوم بهم میخوره با این وضع و اوضاش بنظر من اگه دهکده ی دوم تا تان هال 11 ارتقا پیدا کنه دقیقا 6 سال باید شبانه روز بکوبی تا مکس دهکده ی دوم بشی واقعا مسخرست کلش اف کلنز هم نفسای اخرشو داره میکشه .این ابلهای سوپرسل بجایی که بیای پلیرها رو راضی نگر دارن بلیدر هال مسخره به بازی اضاف کردن تا بازیکنان رو زودتر از بازی فراری بدن البته برای اون… بیشتر بخوانید »

نه به سوپرسل

باریک الله . منم مثل خودت یکی از قدیمی های این بازیم البته بدون مود و روبات . بیلدرهال خیلی زجر میده . به ولله اینکه لوت محدود داره کار اشتباهیه اصلا داره داد میزنه برید ۲۵۰۰۰۰ جم بخرید بعدهر ۳ اتکی که زدید ۸۰۰ تا جم بدید تا لوت ریلود بشه . من چون با یه نفر تو رقابت هستم دارم ادامه میدم ولی اگه بخواد اپدیت بیخود بده دیگه سخت نمیگیرم به مولا . یادمه بیلدرهال ۵ بودم بیلدرهال۶ رسید . هراتکی که میدادم بیلدرهال۶ میومد با یه سنگ شکن اضافه و سرخ کن . برا همین چون… بیشتر بخوانید »

ادمین

خب بیلدر رو بازی نکن دوست عزیز تو اگه ببینی یه کاری بی فایده هست بازهم تکرار میکنی همین مپ اصلی خودش کلی وقت میبره خودت در نظر بگیر چقد باید واسع یه سرچ صبر کنی دوتا اتک که یخای بزنی کلی وقتت رفته واسه همین نمیشع اونو بازی کرد من خودم بیلدرهال رو بازی کردم تا بیلدرهال 5 رفتم بعدش دیگه واقعا مسخره شد واونو کلا بازی نمیکنمش دوما اگه بخواد نیروهارو تند تندلول میروها رو اضافه کنه نمیشه که همین اپدیت که ویز 7وهیلر5و.. اومد کل پروفایلم بهم ریخت و باید اونارو مکس میکردم وکلی زمان برد اگریه… بیشتر بخوانید »

حسام

بیلدر های کسل کنندس مثلا ی بیلدر واسه بیلدهال 6 واقعا مزخرفه

ادمین

خوبه زیاد نوشتی ولی اونایی که کلش بازی میکنن وقت بازی با بیلدر هال رو ندارن وباجم پیش میرن یاکلا قیدشو میزنن واسه همینه که فقط پلیرهای لول پایین میان و تمرکزشون رو واسش میزارن و میخان بدون جم پیش برن سوپرسل که میبینه اینجوریه زود اپدیت میکنه تا اونایی که جم خرج میکنن برن یکم جم بخرن نمیشه که سوپرسل به فکر جیب خودش نباشه واینکه میگی هیچ چیز واسه ارائه نداره بنظرت میشع تو هر اپدیت نیروی جدید بیاره همینکه هیرو ارچر تاور و… لول بخوره خوبه

نه به سوپرسل

داداش من خودم لول ۱۶۹ (با دونات کم) تان ۱۱ مکس هستم حداقل یکی از استثناهایی هستم که عرض کردی . خودت فرض کن بعداز هر آپدیت یه لول به کنون و ارچرتاور اضافه شه مثلا تا سال دیگه ارچرتاور و کنون لول ۲۲ شدن از اونور سربازا همونایی ان که هستن . خب این اصلا بالانس نیست مثلا قبلا ارچر ۷ داشتی مسدونستی که مورتار ۶ نمیتونه با یه ضربه نابودشون کنه ولی الان مورتار ۱۰ اومده قشنگ تناقصه چون باید یه ارچر ۱۰ هم اضافه بشه تا دفاع کننده مجبورشه مورتارش رو ۱۰ کنه نه اینکه یارو مورتارو… بیشتر بخوانید »

حسام

ی گفت نیرو بیار گیم پلی بازی رو باید عوض میکرد طرح جدید می داد مثلا وام منابع تو کلن میداد واسه اون بیلدر هال مزخرف وار میذاشت اتک دونفره به بازی اضافه میکرد (مثل کلش رویال) نوع های جدیدی از وار میورد مثلا وار با ی سری نیرو رباز محدود و خاص که فقط افراد قوی بتوننن بزنن و… این همه ایده

حسام

راس میگه بابا خیلی لوت بیلدر هال مزخرف درستش کنن چیه بابا بیلدر هال لول پنج کم میاره با این لوت روزی سه تا اتک لوت داری خیلی کمه بجای این رو کاپ لوت بده باید تعذاذ اتک های لوت دارو تو هر بیلدر هال بیشتر کنه مثلا 12 تااتک لوت دار واسه بیلدهال لول 6 (حداقل)

محمد

هر کی اکانتش قفل شده بیاد تلگرام تا درستش کنم اونایی که بن شدن دیگه هیچ راهی نیست.

ایدی:mohamad0040

?>