بدوگیم
بروزترین مرجع بازی های آنلاین استراتژیک

بیس آنتی 2 ستاره و آنتی 3 ستاره – تفاوت و کاربرد

0 6,104

در این مطلب آموزشی کلش اف کلنز به بررسی تفاوت و کاربرد بیس آنتی 2 ستاره و آنتی 3 ستاره می‌پردازم ، همچنین اینکه با توجه به سطح تاون هال و وضعیت خود باید از کدام یک استفاده کنید .

این روزها در همه مطالب آموزشی سطح اینترنت صحبت از مپ های آنتی 3 و آنتی 2 است و انواع مختلفی از مپ ها را با چیدمان های مختلف برای شما طراحی می‌کنند ، اما مهم تر از یک چیدمان ، نوع آن و هدف استفاده از آن است .

مپ های کلن وار از جهت نوع استفاده به 2 دسته تقسیم می‌شوند .

  • مپ های آنتی 2 ستاره
  • مپ های آنتی 3 ستاره

 

بیس آنتی 2 ستاره و آنتی 3 ستاره – تفاوت و کاربرد

مپ های آنتی 2 ستاره

بیس آنتی 2 ستاره و آنتی 3 ستاره
بیس آنتی 2 ستاره و آنتی 3 ستاره

هدف از طراحی این بیس ها جلوگیری از 2 ستاره شدن بیس مورد نظر است .

بیس های آنتی 2 ستاره در حالت کلی باید دارای شرایط زیر باشند .

بیس دارای چیدمان پراکنده و گسترده باشد .

بیس در حالت کلی باید دارای دو لایه اصلی باشد ، لایه دپارتمان مرکزی که شامل تاون هال است و لایه ساختمان های دپارتمان ابتدایی این بیس ها در حالت کلی دارای چیدمان حلقه ای ( رینگ شکل ) هستند

در این بیس ها ساختمان های دفاعی اصلی مانند ایگل ، اینفرنوها و ایکس بوها معمولا در دپارتمان مرکزی قرار دارند و با تمام قوا از تاون هال شما محافظت می‌کنند .

این بیس ها دارای چیدمان کلن کستل و آرچر کویین مرکزی هستند تا نابودی نیروهای دفاعی کستل و کویین شما سخت باشد

این بیس ها در حالت کلی به هدف منحرف کردن مسیر نیروهای اتکر از مرکز بیس طراحی می‌شوند

 

موارد استفاده از بیس های آنتی 2 ستاره

اگر در کلن های میکس ( مثلا 5 تاون هال 11 و 10 تاون هال 10 و 15 تاون هال 9 ) هستید و شما جز رده های بالای وار هستید بهتر است از بیس های آنتی 2 ستاره استفاده کنید ، زیرا در این دسته از وارها ستاره گرفته شده از نفرات بالای وار بسیار مهم است و بیس شما نباید به راحتی 2 ستاره شود .

همچنین اگر در لیگ های پایین هستید و‌ همچنان در حال فارمینگ ( جمع آوری منابع ) هستید بهتر است از مپ های آنتی 2 ستاره ای استفاده کنید که از منابع شما هم محافظت کند ، زیرا همانطور که در جریان هستید تاون هال شما هم مانند یک مخزن مقادیر زیادی از منابع را در خود جای داده است .

اگر تاون هال 9 و 10 و 11 هستید و در حال پوش ( افزایش کاپ ) هستید باید از مپ های آنتی 2 ستاره استفاده کنید تا جای ممکن 2 ستاره نشوید و به حریف کاپ کمتری بدهید

 

مپ های آنتی 3 ستاره

بیس آنتی 2 ستاره و آنتی 3 ستاره
بیس آنتی 2 ستاره و آنتی 3 ستاره

هدف از طراحی این بیس ها جلوگیری از 3 ستاره شدن بیس مورد نظر است .

بیس های آنتی 3 ستاره در حالت کلی باید دارای شرایط زیر باشند .

این بیس ها دارای چیدمانی متراکم و فشرده هستند

دپارتمان های این بیس ها بصورتی چیدمان دارند که ساختمان های دفاعی آن یکدیگر را کاور کنند و قدرت آسیب رسانی آن دپارتمان را افزایش دهند .

در این بیس ها معمولا تاون هال در گوشه ی بیس و یا بیرون از لایه های دفاعی است تا اتکر را مجاب به اتک از آن سمت کند ، همچنین در این بیس‌ ها ساختمان های دفاعی اصلی مانند اینفرنو ها در دپارتمان های مجزا و دور از هم قرار دارند تا هرکدام حداکثر آسیب ممکن را به نیروهای اتکر وارد کنند

همچنین در این بیس ها ایردیفنس ها و کویین در دپارتمان های مجزا قرار دارند تا نیروهای Kill Squad نتوانند در آن واحد همه را نابود کنند .

Kill Squad : به این گروه که ما با آن‌ها حمله خود را آغاز و به قصد تخریب وارد بیس حریف می‌شویم Kill Squad می‌گویند ، به معنی گروه مرگ ، هدف این گروه از بین بردن کویین ، نیروهای دفاعی کستل است .

 

 

موارد استفاده از بیس های آنتی 3 ستاره

اگر در کلن وارهای میکس هستید و‌ جز رده های پایین وار هستید بهتر است از مپ های آنتی 3 ستاره استفاده کنید زیرا در این وارها معمولا در نهایت همه تاون هال های پایینی 3 ستاره می‌شوند و شما با چیدمان یک مپ آنتی 3 ستاره تا جای ممکن از 3 ستاره شدن خود جلوگیری خواهید کرد

همچنین اگر در کلن هایی هستید که وار را بصورت فول تاون هال 9 یا 10 یا 11 استارت می‌کنند بهتر است مپ خود را بصورت آنتی 3 ستاره تنظیم کنید ، زیرا قدرت اتکر ها در این دسته از وار ها معمولا در یک حد است و ممکن است یک مپ 3 ستاره شده به قیمت باخت آن کلن تمام شود .

اگر اکانت مهندسی دارید به علت ضعف تدافعی باید از مپ های آنتی 3 ستاره استفاده بکنید .

اگر تاون هال 9 در محدوده کاپ تایتان و تاون هال 10 در محدوده کاپ لجند هستید بهتر است از مپ آنتی 3 ستاره استفاده کنید ، زیرا اتکر ها در آن لیگ معمولا قدرتمند هستند و شما را به راحتی 3 ستاره می‌کنند .

 

 

*** سوالات و نظرات خود را در انتهای این مطلب با ما در میان بگذارید ***

 

مشترک شدن
خبر کردن از
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
?>