بدوگیم
بروزترین مرجع بازی های آنلاین استراتژیک

استراتژی لاوالونیون – جمع آوری منابع

0 3,694

استراتژی لاوالونیون ( همچنین لالونیون هم گفته می شود ) یکی از محبوب ترین استراتژی های تهاجمی بازی کلش اف کلنز است و این محبوبیت را با معرفی لاوا بدست آورده است .

اما بسیاری از پلیر ها نمی دانند که این استراتژی برای جمع آوری منابع در تاون هال 9 تا تاون هال 11 هم کاربرد بسیار مناسبی دارد .

دلیلی که این استراتژی را یکی از بهترین استراتژی های جمع آوری منابع می کند عبارت است از :

 • در تاون هال 9 و بالاتر در همه لیگ ها و در برابر بیس های مکس کارایی بسیار خوبی دارد
 • چندان وابسته به هیرو های شما نیست و می توانید از این استراتژی برای آپگرید هیروهای خود استفاده کنید
 • شما می توانید آرایش ترکیب خود را مطابق نیاز خود تغییر دهید ، می توانید تصمیم بگیرید که توجه بیشتر بر روی دارک الکسیر داشته باشید و یا الکسیر

این نکات بسیار مهم هستند که شما نباید آن ها را نادیده بگیرید ، البته زمانی که از این استراتژی برای جمع آوری منابع استفاده می کنید می توانید آن را تا حد زیادی مطابق میل خود تغییر دهید .

 

چگونگی کار با استراتژی لاوالونیون

این استراتژی دقیقا مانند ترکیب کلاسیک آن کاربرد دارد ، به این صورت که لاوای شما در نقش نیروی تانکی ترکیب شما محافظ و منحرف کننده آتش ساختمان های دفاعی خواهد شد ، سپس بالن های شما برای نابودی ساختمان های دفاعی ارسال می شوند ، در پشت بالن ها مینیون ها برای نابودی ساختمان های اضافی و مخازن ارسال می شوند و با همکاری با لاوا پاپ ها ساختمان های باقی مانده بیس را نابود می کنند .

این استراتژی بسیار قدرتمند است و در بدترین حالت هم برای شما 1 ستاره را در بر خواهد داشت و شما با استفاده درست از آن در لیگ های بالا می توانید برای بدست آورن پاداش ستاره هم علاوه بر لوت از آن بهره بگیرید .

با این استراتژی در تاون هال 11 به راحتی می توانید در هر اتک بیش از 300.000 گلد و الکسیر و بیش از 3000 دارک الکسیر جمع آوری کنید تا تمام بیلدر های شما مشول کار باشند .

استراتژی لاوالونیون
استراتژی لاوالونیون

همچنین با این استراتژی در تاون هال 11 و در محدوده کاپ 4700 و حتی با یک هیرو نتایج بسیار خوبی را خواهید گرفت .

 

در چه لول هایی از تاون هال استراتژی لاوالونیون کاربرد دارد ؟

تاون هال 9 تا تاون هال 11

 

هدف اصلی استفاده از استراتژی لاوالونیون

حمله به بیس های مکس و قدرتمند با لوت زیاد و برای کسب جایزه لیگ

 

نکات مثبت استراتژی لاوالونیون

 • قابلیت استفاده بدون هیرو
 • درصد موفقیت بسیار بالا
 • ترکیب دلخواه برای جمع آوری الکسیر و یا دارک الکسیر

 

نکات منفی استراتژی لاوالونیون

 • اگر جایزه لیگ را نگیرید چندان مقرون به صرفه نخواهد بود
 • نیاز به لاوا و بالن با لول های بالا است 

 

جمع اوری منابع با لاوالونیون – مرحله به مرحله

وقتی که به دنبال جمع آوری منابع با استراتژی لاوالونیون هستید باید 2 پیش زمینه را برای اتک خود در نظر بگیرید که عبارتند از : ترکیب مورد نظر شما برای این استراتژی ( که به عوامل گوناگونی وابسته است ) ، همچنین انتخاب بیسی مناسب برای این استراتژی .

 

ترکیب مناسب برای استراتژی لاوالونیون

در ابتدای این مطلب آموزشی اشاره کردم که این استراتژی قابلیت این را دارد که بر حسب نیاز شما که نیاز به الکسیر داید و یا دارک الکسیر تطبیق داده شود ، به این صورت که شما در ترکیب خود از تعداد مشخصی مینیون و لاواهوند استفاده می کنید که ترکیب شما را از نظر دارک الکسیر و یا از نظر الکسیر مناسب کند .

مثلا اگر شما برای آپگرید گرند وارد خود نیاز به الکسیر دارید رد ترکیب خود از تعداد بیشتری لاوا و مینیون استفاده می کنید تا ترکیب شما در بخش الکسیر ارزان تر شود .

در عکس پایین 2 ترکیب نیرویی برای تاون هال 11 که در هر دو صورت کارایی بسیار خوبی دارد را مشاهده می کنید .

استراتژی لاوالونیون
استراتژی لاوالونیون

همانطور که مشاهده می کنید می توانید از 2 و یا 3 لاوا استفاده کنید و تعداد بالن های خود را آن طور که مایل هستید تغییر دهید ، همچنین جای اسپل ریج را با اسپل سرعت تغییر دهید تا هزینه ساخت نیروی شما آن طور که مد نظر و مناسب وضعیت شما است بشود .

در ترکیب شما تعداد نیرو ها حتما باید ما بین مقادیر زیر باشد ، نه کمتر از حداقل ، نه بیشتر از حداکثر .

 • 2-3 لاوا
 • 14-32 بالن
 • 12-30 مینیون

 

انتخاب بیس مناسب

این استراتژی در مقابله با بیس هایی که برای اتک و نابودی آن ها نیاز به پاکسازی مسیر های بیرونی برای رسیدن به دپارتمان مرکزی است مناسب نیست ، بخصوص اگر یکی از هیروهای شما در حال آپگرید باشد .

پس شما نباید به دنبال بیس های باشید که تاون هال آن در دپارتمان مرکزی مطابق عکس زیر باشد .

استراتژی لاوالونیون
استراتژی لاوالونیون

شما نیاز شدید دارید تا حتما علاوه بر مخازن ، تاون هال حریف را هم نابود کنید ، زیرا علاوه بر این که تاون هال محل قرار گیری 20% از کل لوت است ، برای دریافت پاداش لیگ هم به نابودی آن و ستاره آن نیاز است ، پس شما باید به دنبال بیسی با مشخصات چیدمانی زیر باشید .

استراتژی لاوالونیون
استراتژی لاوالونیون

این گونه بیس ها به دلیل چیدمان متراکم خود نیروهای استراتژی شما را بخوبی به سمت دپارتمان مرکزی هدایت می کند و اجازه دسترسی و نابودی تاون هال را خواهد داد .

 

اتک با استراتژی لاوالونیون

اجرای اتک با استراتژی لاوالونیون بسیار ساده است ، فقط کافی است مقدمات و اصول کلی این استراتژی را درک کنید .

فقط کافی است لاوا هوند ، بالن و مینیون های خود را یکی پس از دیگری با همین ترتیب پیاده سازی کنید و سپس از اسپل ریج و سرعت خود برای پیشروی این اتک استفاده کنید .

استراتژی لاوالونیون
استراتژی لاوالونیون

در تصویر بالا کاملا مشخص است که اتک شما به چه نحوی اجرا می شود و شما شاهد و نظاره گر این اتک هستید و در انتهای اتک از هیروهای خود برای پاکسازی ساختمان های باقی مانده و دسترسی و نابودی تاون هال ارسال خواهید کرد .

استراتژی لاوالونیون
استراتژی لاوالونیون

با توجه به نکات گفته شده کاملا مشخص است که استراتژی مورد نظر ما ( لاوالونیون ) یک استراتژی بسیار قدرتمند ، با کاربری بسیار ساده است در لول های مختلف تاون هال ( تاون هال 9 تا تاون هال 11 ) دامنه کاربرد وسیعی دارد و به خوبی نیاز های شما را برای جمع آوری منابع برطرف خواهد کرد .

 

 

*** سوالات و نظرات خود را در انتهای این مطلب با ما در میان بگذارید ***

 

مشترک شدن
خبر کردن از
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
?>