بدوگیم
بروزترین مرجع بازی های آنلاین استراتژیک

اسپل هیل – جزئیات و نکات کلیدی

0 1,307

اسپل هیل اسپلی است که بخاطر کارایی بسیار مفید خود ، تقریبا توسط همه پلیرها در بازی کلش اف کلنز استفاده می شود .

البته به غیر از پلیر های تاون هال 10 و تاون هال 11 که به خاطر وجود اینفرنو تاور چندان از آن استفاده نمی کردند .

سوپرسل در آپدیت اخیر خود در دسامبر 2017 خاصیت بلاک کردن اسپل هیل زیر آتش اینفرنو تاور را غیر فعال کرد ، بنا بر این اسپل هیل بازگشتی قدرتمند در تاون هال های لول بالا خواهد داشت و مطمئنا در استراتژی های مختلف استفاده گسترده ای خواهد داشت .

به همین دلیل من این مطلب آموزشی را از پایه مجددا تهیه کردم و این مطلب آموزشی به شما یاد خواهد داد که چطور از این اسپل استفاده کنید و چه نکاتی را مد نظر قرار دهید .

 

کاربرد اسپل هیل

همانطور که اکثر شما می دانید کاربرد اسپل هیل ( شفا بخش ) بازیابی سطح سلامتی نیروهای شما در جریان اتک است .

این اسپل تنها اسپلی است که خاصیت شفابخشی دارد .

 

نیروهایی که علاقه شدید به اسپل هیل دارند

در حالت کلی نیروهایی در قالب گروهای بزرگ و منسجم حرکت می کنند و سطح سلامتی نسبتا زیادی دارند برای استفاده همراه با این اسپل بسیار مناسب هستند .

  • جاینت ها
  • بالن ها
  • ماینر ها
  • هوگ رایدر ها
  • والکری ‌ها
  • بولر ها

اگر شما یکی از نیروهایی که بالا گفتیم را بصورت عمده استفاده می کنید ( منظور تعداد بیشتر از 5-6 عدد است ) ، اسپل هیل اسپلی است که باید استفاده از آن را مد نظر خود قرار دهید .

و من مطمئنم همه شما دوستان از گروهی از نیروهای بالا در اتک های خود استفاده می کنید .

به نظرم این بسیار شفاف و مشخص است که چرا اسپل هیل روی بربر ها و آرچر ها بی فایده است .

اما شاید شما بگویید چرا از دراگون و پکا نام نبردم ؟

اگر شما سطح کل سلامتی این نیرو ها را با سطح شفابخشی که اسپل هیل تامین می کند مقایسه کنید مشاهده می کنید که این درصد افزوده سطح سلامتی برای آن ها بسیار نا چیز است .

این دو نیرو ( اگر لاوا هوند را هم حساب کنید می شود سه نیرو ) آسیب بسیار شدیدی به آن ها وارد می شود زیرا در آن واحد توسط ساختمان های دفاعی زیادی مورد هجوم قرار می گیرند و اسپل هیل چندان برای آن ها کارساز نخواهد بود .

بیایید برای شما مثالی با اعداد واقعی بزنم :

اسپل هیل لول 6 برای شما 1600 واحد سطح سلامتی فراهم می کند و‌ یک دراکون لول‌ 4 دارای 2500 واحد سطح سلامتی است .

بیایید فرض کنیم که در جریان اتک شما در محدوده اسپل هیل 4 دراگون داشتید و بسیار واضح هم هست که آنها با سرعت زیاد از مسیر حمله خود در غالب یکپارچه منحرف می شوند .

در این حالت و با فرض بهترین حالت ممکن ( که احتمال آن هم بسیار پایین است ) شما سر جمع به همه آن ها 6400 واحد سطح سلامتی اضافه می دهید .

در این حالت و با فرض مکس بودن لول اسپل هیل سطح سلامتی اسپل به اندازه 64% سطح سلامتی دراگون ها خواهد رسید و اگر شما با دقت مشاهده کنید خپاهید دید که زیر آتش چند ساختمان دفاعی با سرعت بسیار زیادی نابود خواهند شد .

اما اگر شما در اتک خود از گروه به فرض 20 عددی هوگ رایدر ها استفاده کنید سطح سلامتی اضافه شده توسط اسپل هیل 32000 واحد خواهد بود .

شما می توانید به وضوح تفاوت را احساس کنید و درک کنید که اسپل هیل برای استراتژی هایی که شامل گروه های زیادی از نیروهای شما باشد بسیار کار ساز و قدرتمند است .

بهترین و مناسب ترین نیروها عبارتند از نیروهایی که ساختمان های دفاعی را هدف می گیرند به به این دلیل که آن ها در حین اتک دارای اهداف مشخصی هستند و از یکدیگر جدا نمی شوند .

در اغلب اتک ها شما مشاهده می کنید که نیروهایی مانند جاینت ها ، هوگ ها ، بولر ها ، والکری ها به بیش از دو گروه تقسیم نمی شوند و شما به رتحتی توسط اسپل هیل می توانید سطح سلامتی آن ها را کنترل کنید .

و این دلیل اصلی است که من استفاده از اسپل هیل برای دارگون ها را پیشنهاد نمی کنم .

 

استفاده درست از اسپل هیل

در استفاده از اسپل هیل شما ممکن است 2 اشتباه انجام دهید و با انجام این دو اشتباه بصورت کلی همه چیز‌ را برای اتک خود خراب کنید .

  • مکانی که از اسپل هیل استفاده می کنید
  • زمانی که از اسپل هیل استفاده می کنید

در هنگام استفاده از اسپل هیل ممکن است به نیروهای خود چندین بار جان دوباره دهید یا ممکن است فقط اسپل های خود را حرام کنید .

در ادامه نکاتی که باید مد نظر قرار دهید را توضیح به صورت مفصل برای شما عزیزان می دهم .

 

نگاهتان رو به جلو باشد

من همیشه پلیر هایی را می بینم که اسپل هیل خود را دقیقا روی مکان فعلی نیروهای خود رها می کنند ، حتی پلیر های تاون هال 11 در لیگ تایتان !

می دانم که فکر می کنید ایده خوبی است اما در واقع از دست دادن یک اسپل است .

اسپل هیل برای مدت 12 ثانیه فعال می شود و قابلیت هیل همواره یکسان و برابر است .

برخی پلیر ها فکر می کنند اثر آن هنگام کم رنگ شدن ظاهر اسپل کم می شود ، اما اصلا اینطور نیست .

در زمان 12 ثانیه نیرو ها مسیر زیادی از بیس را طی می کنند پس همیشه اسپل را در جلوی مسیر آن ها رها کنید .

اسپل هیل - جزئیات و نکات کلیدی
اسپل هیل – جزئیات و نکات کلیدی

در تصویر بالا مشاهده می کنید که اسپل هیل چطور پیاده سازی شده است تا در کنج بیرونی بالن ها را پوشش دهد و بالن ها تا حد ممکن در طول مسیر خود در محدوده اسپل نیل باشند تا از حد اکثر قابلیت شفابخشی این اسپل استفاده کنند .

اگر شما این کار را نکنید و نیروهای شما در میانه های زمان اسپل هیل از محدوده آن خارج شوند شما به سادگی اسپل خود را هدر داده اید که باعث نا کارآمدی اسپل خواهد شد .

 

اسپل هیل اضطراری

بسیاری از نیرو هایی که با اسپل هیل مچ می شوند دارای نقطه ضعف بزرگی به اسم جاینت بمب و بمب تاور هستند .

البته آسیب وارده آن ها را نمی کشد اما مقدار زیادی از سطح سلامتی آن ها را تحت اثر قرار می دهد که این نیرو ها در خطر جدی نابودی خواهند بود ، مخصوصا اگر در محدوده ای از بیس باشند که شما ساختمان های دفاعی زیاد است .

رها سازی یک اسپل هیل در محدوده مورد نظر در شرایطی که گفته شد کمک بسیاری خواهد کرد ، البته فقط در حالتی به شما کمک می کند که این کار را با سرعت زیاد و به موقع انجام دهید .

در موردی که با بمب تاور برخورد کردید ، مواجهه با آن بسیار ساده و امکان پذیر است .

فقط کافی است اسپل هیل خود را در مسیر حرکت نیرو ها و روی بمب تاور‌رها کنید .

اسپل هیل - جزئیات و نکات کلیدی
اسپل هیل – جزئیات و نکات کلیدی

جاینت بمب و در حالت بدتر جاینت بمب دوبل سخت تر خواهد بود ، زمان انفحار تنها 1 ثانیه است و شما باید در این 1 ثانیه اسپل هیل خود را پیاده سازی کنید .

پس در مسیر حرکت نیروهای خود با دقت به آن ها نگاه کنید و مسیر طی شده را با دقت تمام بررسی کنید و ببینید که چه اتفاقی در مپ حریف برای آن ها خواهد افتاد .

این حالت ممکن است در کلن وار ها و‌ چیدمانی که با چینش منطقه مرگ توسط تسلا ها روبرو می شوید به کمک شما بیاید و با کمکی اضافه نیروهای خود را از آن مخمصه رهایی دهید .

 

نتیجه گیری

پیشنهاد می کنم بعد از آپدیت دسامبر اکثر شما دوستان بر اساس نکاتی که گفته شد در اتک های خود از اسپل هیل استفاده کنید .

پیشنهاد من این است که از این اسپل چندین بار در چلنج های دوستانه استفاده کنید و مطمئنم که از نتیجه به دست آمده راضی خواهید بود .

 

 

*** سوالات و نظرات خود را در انتهای این مطلب با ما در میان بگذارید ***

 

مشترک شدن
خبر کردن از
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
?>