بدوگیم
بروزترین مرجع بازی های آنلاین استراتژیک

اپدیت بهار 2020 کلش اف کلنز – معرفی سوپر نیروها

100 49,260

چندین ماه از آخرین اپدیت نسبتا بزرگ کلش اف کلنز و معرفی تاون هال 13 میگذره! اکنون زمانی است که باید منتظر بروزرسانی جدیدی برای این بازی محبوب باشیم اما آیا این اپدیت کلش نیز مثل اپدیت های قبلی خواهد بود؟ در ماه های گذشته بواسطه کاهش زمان آپگرید ها و همچنین معرفی مواردی مثل آیتم های جادویی شاهد افزایش چشمگیر پیشرفت بازیکنان بودیم و هستیم اما به چه دلیل؟ اکثر بازیکنان فعلی کلش از یکنواختی بازی و نبودن انگیزه ای برای ادامه بعد از مکس شدن دچار خستگی شده اند و به همین دلیل است که سوپرسل به عنوان اولین قدم در اپدیت بهار 2020 کلش اف کلنز تمرکز خود را روی بازیکنان مکس گذاشته است! منابع بازیکنان در این مرحله کاملا بدون استفاده و بی مصرف میشوند چراکه دیگر هیچ فعالیتی برای انجام وجود ندارد اما نظرتون چیه اگر بخشی جدید در بازی باعث بشه این منابع رو به نحوی شگفت انگیز خرج کنید؟!

پیشنمایش ششم : سوپر جاینت

طی چند روز گذشته دو سوپر نیرو معرفی کردیم که هردوی آنها کاربرد چندانی برای اتک های حرفه ای نداشته و بیشتر برای فارمینگ استفاده میشدند! اما سوپر نیروی امروز مربوط به یکی از محبوترین نیروهای کلشی است که در انواع در خط خط مقدم حمله و ورد به قلمرو حریف استفاده میشود!

درست حدس زدید! سوپر جاینت اینجاست و بر خلاف دو سوپر نیروی قبلی از تان هال 12 در دسترس خواهد بود!

این نیرو در لول مکس خود (لول 9) با هزینه 60 هزار دارک اکسیر قابل تبدیل به حالت سوپر است و پس از آن هزینه ساختش از 4500 به 9000 اکسیر و فضای اشغالسازی او نیز از 5 به 10 واحد افزایش پیدا خواهد نمود!

سوپرجاینت بدون شک از این پس به یکی از عناصر مهم در اتک های تاون هال 12 تبدیل خواهد شد چراکه به کمک ویژگی منحصردش یعنی مشت آهنین و آسیب چند برابری روی دیوارها ، از قدرت بسیار بالایی برخودار است! به زبانی دیگر اگر بخوایم با مثالی ساده توضیح دهیم ، قدرت تخریب سوپر جاینت 2 برابر و سلامتی اش 4 برابر بیشتر از جاینت معمولی میباشد که در تصویر زیر نیز میتوانید جزییات آن را مشاهده نمایید :


ویدیو گیم پلی و عملکرد سوپر جاینت در اتک ها

پیشنمایش پنجم : گوبلین زیرک

گوبلین همواره یکی از نیروهای قدیمی و البته محبوب کلش اف کلنز بوده و هست چراکه با سرعت بالا و علاقه ای که به منابع دارد گزینه بسیار مناسبی بمنظور فارمینگ حتی برای بازیکنان سطوح بالا میباشد! حال نظرتان چیست اگر این دزد ماهر را از چشم دفاعی ها دور کنیم؟!

گوبلین زیرک پس از سوپر بربرین دومین سوپر نیروی اپدیت بهار 2020 کلش اف کلنز است که از تان هال 11 و در لول 7 گوبلین در دسترس قرار میگیرد! هزینه تبدیل این نیرو به حالت سوپر 50 هزار دارک اکسیر بوده و ویژگی منحصر به فرد او نامریی شدن بمدت 5 ثانیه برای تمامی دفاعی ها میباشد!

همچنین لازم به ذکر است که هزینه ساخت گوبلین پس از تبدیل به حالت سوپر به 750 اکسیر و فضای اشغالسازی آن نیز از 1 به 3 واحد افزایش پیدا میکند! دیگر جزییات گوبلین زیرک از جمله میزان آسیبش به منابع را میتوانید در تصاویر زیر مشاهده نمایید :


ویدیو گیم پلی و عملکرد گوبلین زیرک در اتک ها

 

پیشنمایش چهارم : سوپر بربرین

نوبتی هم باشه اکنون نوبت معرفی اولین سوپر نیروی کلش اف کلنزه که درواقع شکل بسیار قدرتمند قدیمی ترین و محبوب ترین نیروی این بازی میباشد! بله درست حدس زدید : سوپر بربرین!

بربرین که میشه گفت تقریبا با گذر زمان و معرفی نیروهای جدیدتر استفاده خود را در اتک ها از دست داده ، حالا از تان هال 11 و در لول مکس خود (لول 9) میتواند به حالت سوپر تبدیل شده و بسیار قدرتمندتر از قبل شود!

برای هربار تبدیل بربرین به حالت سوپر نیازمند 50 هزار دارک اکسیر خواهید بود و همانطور که در پیشنمایش قبلی نیز گفتیم ، پس از تبدیل بمدت 1 هفته در حالت سوپر بربرین باقی خواهد ماند! همچنین ویژگی منجر به فرد سوپر بربرین خشم میباشد که او را پرکاربردتر از حالت عادی آن میکند.

میزان آسیب رسانی سوپر بربرین 5 برابر بیشتر از بربرین معمولی است و علاوه بر آن سوپر بربرین در 8 ثانیه ابتدای رهاسازی دارای معجون خشم می‌باشد بنابراین سرعت حمله او نیز به مراتب افزایش پیدا می‌کند!

لازم به ذکر است که تبدیل به سوپر بربرین در لحظه انجام میگیرد اما هزینه ساخت آن پس از تبدیل از 300 به 1750 اکسیر افزایش خواهد یافت!


ویدیو گیم پلی و عملکرد سوپر بربرین در اتک

 

پیشنمایش سوم : سوپر نیروها

بووم بالاخره بزرگترین پیشنمایش در اپدیت های چند ماهه اخیر کلش اف کلنز معرفی شد : سوپر نیروها اینجا هستند!

در طی سالیان گذشته و اپدیت های قبلی ، سوپرسل همواره به دلیل فواصل زیاد در معرفی نیروهای جدید مورد انتقاد کابرانش بوده است چراکه بازی با نیروهای قدیمی به مرور زمان یکنواخت شده و هیجان قبل را ندارد! اما سوپرسل حالا چاره ای بهتر اندیشیده است :

سوپر نیرو - اپدیت بهار کلش اف کلنز - اپدیت بهار 2020 کلش

 • سوپر نیروها چیستند؟!

 • سوپر نیروها درواقع نوع بسیار قدرتمند شده همان نیروهای فعلی دهکده اول میباشند که هریک ویژه منحصر به فرد خود را دارند اما اشتباه نکنید چراکه سوپر نیروها کاملا با آنچه از نیروهای دهکده دوم (بیلدربیس) در ذهن دارید متفاوت هستند!
 • چه تعداد سوپر نیرو در دسترس خواهد بود؟

 • درحال حاضر و برای اپدیت بهار 2020 کلش تنها 4 سوپر نیرو در دسترس میباشد که از فردا ، هر روز یکی آنها در قالب پیشنمایش معرفی میشود!
 • سوپر نیروها کجا ساخته میشوند و نیازمندی های آن چیست؟

 • ابتدا میبایست یکی از نیروهای دهکده اصلی را به سوپر نیرو تبدیل کنیم تا امکان ساخت آن را داشته باشیم و فراموش نکنید در حال حاضر تنها 4 نیرو قابلیت تبدیل دارند که در روزهای بعدی معرفی خواهیم نمود ولی این تعداد بزودی بسیار بیشتر خواهد شد.
 • قابلیت سوپر نیرو از تان هال 11 برای بازیکنان در دسترس است و فقط کافیست روی ساختمان جدید بشکه شکل که در کنار تاجر قرار دارد کلیک کنید تا منوی تبدیل نیروها به سوپر نیرو برای شما نمایش داده شود!
 • صبر کنید! هر فردی که صرفا به تان هال 11 برسد قابلیت استفاده از سوپر نیروها نخواهد داشت چراکه برای تبدیل هر نیرو نیازمند حداقل لول مشخصی از آن نیرو هستید که در منو برای شما قابل مشاهده میباشد
 • همچنین لازم به ذکر است در یک زمان تنها یک نیرو به حالت سوپر تبدیل میشود و 7 روز بعد میتوان مجددا نیروی دیگری را به حالت سوپر تبدیل نمود پس در انتخاب خود دقت کنید! اما نمی دانید کدام سوپر نیرو برای شما بهتر است؟ جای نگرانی نیست زیرا پیش از تبدیل میتوانید بصورت تستی با هریک از سوپر نیروها اتکی انجام بدید تا انتخاب بهتری داشته باشید!
 • سوپر نیروها چگونه ساخته میشوند؟

 • پس از انتخاب نیرو در ساختمان مخصوص و تبدیل آنها به سوپر نیرو ، آیکون آن تغییر کرده و میتوانید براحتی مثل قبل از باراکس ها به ساخت آن بپردازید با این تفاوت که تا 7 روز بعد حالت معمولی نیرو دیگر در دسترس نیست!
 • اما این پایان ماجرا نیست! سوپرسل نیروها قابلیت دونیت نیز خواهند داشت بنابراین مثلا اگر یکی از هم کلنی های شما برای کستل اتک وارش نیاز به سوپر نیرو داشت میتوانید برای او دونیت کنید!

پیشنمایش دوم : تغییرات و بهبودها

علاوه بر لول های جدید معرفی شده و بخش جدیدی که روزهای بعد اعلام خواهیم کرد ، در اپدیت بهار 2020 کلش شاهد تغییرات بهبودی بسیار زیای هم خواهیم بود که عمدتا به درخواست خود بازیکنان انجام شده و بسیار پرطرفدار هستند که در ادامه به برسی مفصل هریک میپردازیم!

 • با دونیت اشتباه خداحافظی کنید : قابلیت جدید در منوی درخواست نیرو به شما اجازه میدهد تنها نیروهای مورد نظر خود را از بقیه دریافت کنید بنابراین افراد نمیتوانند جز آیتم های درخواستی نیروی دیگری برای شما دونیت کنند!
 • علاوه بر آن شما این انکان را نیز خواهید داشت که درصورت لزوم (مثلا برای وار یا…) تنها نیروهای مکس درخواست کنید!


 • تغییر اولویت خالی شدن نیروها از کلن کستل : از این پس در هنگام رها سازی کلن کستل در اتک ، نیروها بر اساس فضای جایگیریشان و از کمتر به بیشتر پیاده خواهد شد! همچنین درصورتیکه نیروهای داخل کلن کستل از فضای اشغالسازی یکسانی برخوردار باشند اولویت برای پیاده شدن با نیروهای لول کمتر است!
 • به عنوان مثال اگر در کستل دراگون ، ویزارد و والکری داشته باشیم ، نیروها به ترتیب از فضای اشغالسازی کمتر خالی میشوند یعنی ابتدا ویزارد سپس والکری و در نهایت دراگون!
 • حال اگر کستل از آرچر مکس و بربرین لول 5 پر شده باشد که فضای اشغالسازی هردو یکسان است ، ابتدا بربرین لول 5 پیاده شده و سپس آرچر مکس!

 • معجون بوست لابلاتوری سریع تر میشود : این معجون بجای 10 برابر از این پس 24 برابر زمان آپگرید نیروهارا تسریع میکند که البته همین موضوع باعث میشود تا قیمت خرید آن نیز در پیشنهادات تاجر از 70 جم به 120 جم افزایش پیدا کند!

 • دریافت جم بجای پاداش های کلن گیم : درزمان جمع آوری جوایز اگر کستل شما به اندازه کافی برای دریافت یک آیتم (منابع یا آیتم جادویی) ظرفیت نداشته باشد میتوانید معادل آن را جم دریافت کنید!
 • لازم به ذکر است که تعداد جم های دریافتی به قیمت خرید آن آیتم در پیشنهادات تاجر بستگی دارد!

 • منوی نمایش اسکین های خریداری شده در قسمت پروفایل طراحی مجدد و بسیار جذاب تر شده است!


 • تغییرات کلن کستل در چالش های دوستانه : استفاده از کلن کستل در چالش های دوستانه از این پس مشابه بازیکنان لجند لیگ خواهد بود! به زبانی ساده تر شما یکبار کستل را با ترکیب دلخواه پر خواهید کرد و از آن پس میتوانید بدون نیاز به پر کردن مجدد از آن در دفاع های چالش دوستانه استفاده نمایید!

 • بمنظور جلوگیری از لورفتن مپ های وار لیگ برای افراد غریبه ، از لیگ چمپیون به بالا مپ ها تنها برای شرکنندگان و افراد دارای مقام (الدر به بالا) قابل نمایش و دسترس خواهد بود!

 • تغییرات رفتاری هیرو گرند واردن : این هیرو اکنون کمتر به دنبال مینی یتی ها خواهد رفت!
 • همچنین گرند واردن از این پس اهمیت کمتری نیز به دیگر هیروها میدهد و آنهارا دنبال نمیکند!

 • تغییرات دفاعی توپخانه عقاب : از این پس اهمیت کمتری به مینی یتی ها خواهد داد بنابراین بسیار کمتر از قبل مورد هدف قرار خواهند گرفت!

پیشنمایش اول اپدیت بهار 2020 کلش : لولهای جدید

ویژگی های آپدیت های کلش در پیشنمایش ها معمولا از کوچک به بزرگ معرفی میشه و تا به امروز نیز هیچ پیشنمایشی با معرفی لول های جدید آغاز نشده است پس میشه گفت در اپدیت بهار 2020 کلش چیزهای جذاب تری نیز در راهه که ارزش انتظار رو دارد!

اما نگران نباشید! چراکه قرار نیست با تعداد متعددی ساختمان و نیروی جدید بمنظور ارتقا مواجه شوید! لولهای جدید افزوده شده در این آپدیت صرفا به ساختمان های تولیدکننده منابع و برخی نیروها و دفاعی ها محدود شده است!

 • منابع بیشتر برای اهداف بالاتر : لول جدید تولیدکنندگان منابع

 • اکسیر کالکتور و گلد ماین لول 14 : هزینه ارتقا : 840 هزار گلد/اکسیر + مدت زمان : 5 روز
 • دارک دریل لول 8 : هزینه ارتقا : 3.5 میلیون اکسیر + مدت زمان : 6 روز
 • قابل دسترس در تان هال 11 میباشد!

اپدیت بهار 2020 کلش اف کلنز - لول جدید نیروهای کلش - اپدیت کلش - اپدیت بازی کلش اف کلنز


 • دفاع قوی تر در تان هال 13 : لول جدید برای برخی دفاعی ها

 • آرچر تاور لول 18 : هزینه ارتقا : 14 میلیون گلد + مدت زمان : 15 روز
 • مورتار لول 13 : هزینه ارتقا : 14.5 میلیون گلد + مدت زمان : 16 روز
 • بمب تاور لول 8 : هزینه ارتقا : 15.5 میلیون گلد + مدت زمان : 16 روز
 • قابل دسترس در تان هال 13 میباشد!

اپدیت بهار 2020 کلش اف کلنز - لول جدید نیروهای کلش - اپدیت کلش - اپدیت بازی کلش اف کلنز


 • حمله قوی تر در مقابل دفاع قوی تر : لول جدید برای برخی نیرو و اسپل ها

 • گوبلین لول 8 : هزینه ارتقا : 10.5 میلیون اکسیر + مدت زمان : 12 روز
 • بربرین لول 9 : هزینه ارتقا : 11 میلیون اکسیر + مدت زمان : 12 روز
 • مینیون لول 9 : هزینه ارتقا : 250 هزار دارک اکسیر + مدت زمان : 15.5 روز
 • والکری لول 8 : هزینه ارتقا : 260 هزار دارک اکسیر + مدت زمان : 16 روز
 • اسپل سم لول 7 : هزینه ارتقا : 260 هزار دارک اکسیر + مدت زمان : 15.5 روز
 • قابل دسترس در تان هال 13 میباشد!

اپدیت بهار 2020 کلش اف کلنز - لول جدید نیروهای کلش - اپدیت کلش - اپدیت بازی کلش اف کلنز

 

مشترک شدن
خبر کردن از
guest
100 نظرات
جدیدترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
بهروز

الان من هم کلش شب و هم کلش روزم فول مکسم دیگه انگیزه بازی ندارم خیلی یکنواخت شده واسم یه تغییر کلی باید تو بازی بدن که کاربر از بازی بیشتر لذت ببره

تارخ مهدیخانی

کاش میشد جهانی برگرده

حسن شریعتی

کاش می شد دوباره جهانی برگرده

mehdi

سوپر والبریکر داریم

شایان

کی میتونیم بقیه اسکین هارو با جم بخریم؟ بعدا اضافه میشن یا فقط همین گلادیاتورها رو میشه با جم خرید؟

Ali

سلام ببخشید یکی کلنمو دزدیده الانم با اکانت لیدرش لفت داده از کلنم و هيچ کس تو کلن نیست راهی هست که بتونم برش گردونم کلنو ممنون میشم اگه بگین

Ali

سلام ببخشید یکی کلنمو دزدیده الانم با اکانت لیدرش لفت داده از کلنم و هيچ کس تو کلن نیست راهی هست که بتونم برش گردونم کلنو ممنون میشم اگه بگین خواهش میکنم

حمید

سلام خسته نباشین این جلدهای قهرمان فقط گلادیاتوره که بخوای با جم بخری بقیه جلدها نمیاد ؟

ماهان

سلام من تو بقیه سایتا خوندم قابلیت چت با سایر بازیکنان جهان. چطوریه میشه بگین. لطفا. ممنون

محمد

من 4 اکانت دارم یکی شون چرا نمیاد هی میزنم رو جیمیل نمیاد

محمد

تورو خدا کمکم کنید اون اکانتم زیاد قوی نیس ولی لیدر هست

ماهان

ممنون بابت سایتتون

امیر

سلام من نه توی بازی می‌ره میزنه باید آپدیت بشه نه آپدیت میشه یعنی نیست اپدیتش کمک کنید

Reza

سلام من بروزرسانی کردم ولی بازی باز نمیشه چرا؟؟

محمد

الان وقتی میرم توی کلش میگه بروزرسانی جدید اومده ولی وقتی میرم تو بازار گزینه بروزرسانی نیست فقط اجرا و حذف است.آقای نیلچی لطفا بگو چه کنم.
با تشکر

معین

پس سوپر نیرو آخری چی شد؟

معین

آیکون مجیک کلش تو اپدیت جدیدش سوپر بربر است اما تغیییرات اپدیت بهاره توش نیست خوااااااااااااااااهشا جواب بدید

علی

دوستانی که میان اینجا میپرسن هی تو رو خدا بگین چندتا میشه و فلان و بهمان ، عزیز توی خود بازی تمام این تو ضیحات و بهتون نشون میده ، نیازی نیست که التماس کنید اینجا ، الان ۸ فروردین هست و پیشنمایش سوپر والبرکر هم گذاشته میتونید از تو خود بازی قسمت اخبار جدید ملاحظه کنید . موفق و پیروز باشید.

جاوید

امیر جان،داداش الان تاون هال من ۱۳ هستش،اما این سوپر نیروهارو ندارم چطوریه؟چطور میشه نیروها رو سوپر کرد؟من هر چهارتا نیروهایی ک شما میگید سوپرنیرو شدن،مکس هستن

محراب

چندروز دیگه اپدیت میشه خواهشن بگویید

احسان

ایا پس از گذر هفت روز از سوپر نیرو دوباره باید دارک بدیم تا سوپر نیرو شود؟

اشکان

بعله باید دارک‌بدید دوباره

پارسا

سلام لطفا جواب بدید این پیشنمایش سوپر والبرکر اخرین پیشنمایش بوده؟
و این که اپدیت چه زمانیه؟؟

Omar.ahmadi

سلام ببخشید یه سوال داشتم.
وقتی یک از نیروهارو سوپر کردیم فقط برای هفت روز سوپر میمونه یا ن برای همیشه سوپر میمونه؟؟؟؟

اشکان

فقط برای هشت روز سوپر میمونه دوست عزیز

A.k

سلام
میتونم از سوپر سل تقاصایی و بازیابی کلنی که حذف شده داشته باشم ؟
میشه راهنمایی کنید چیکار کنم !

علی

سلام چرا کلش اجرا نمی‌شود دوتا گوشی دارمتو هیچکدوم اجرا نمیشه، اینستاگرام هم بروز نمیشه، فقط همین دو مورد،
لطفا راهنماییم کنید

mohammad

سلام. داخل گروه نوشته بودید که، اسکین هیروها رو می تونیم با جم بخریم، اما مطلب از آن داخل سایت نیست، ممنون میشیم اگر اطلاعات دقیق تری برای ما بنویسید، ممنون از سایت و گروه فوق العاده تون. کارتون 20،20،20

fchft

کی اپدیت منتشر میشه و تقریبا کی میاریدش تو مجیک کلش

متین

سلام.ببخشید خبری مبنی بر اینکه با این آپدیت مدت زمان آپ دفاعیا کاهش پیدا میکنع هسته یا خیر؟جواب بدید ممنون میشم.

dkhd

میشه کلش رویال هک رو هم بیاریید جان من توروخدا جواب بده

محمد

میشه جایزه جم هر لیگ کلش را بنویسید ممنون

محمد

دقیقا کی آپدیت بهاره را میارییید؟

معین

اگه در اپدیت های بعد هم سوپر نیرو های جدید بیان مثل الان که میخواهید این سوپر نیروها را بیارید میارید در آینده میشه جواب بدید؟

حامدی

خواهشا جواب بدید فقط همین چهارتا سوپر میشن دیگه نیروهای دیگه به لیست سوپرشدن اضلفه نمیشن ؟ آیا سوپرسل قصد اضافه کردن نیروهای دیگه به این لیست را دارد مثل پکا و دراگون و الکترو دراگون را

امام حسین را دوست داریم

اقا یک سوال دارم جون من جواب بده فقط جوابمو بده چیز سختی نیست که ببخشیدا توهین نکردم جتن من جواب بده کلن گیم و وارلیگ و کی میارید خواهشااااااااااااااااااااااااااااااااا جوابمو بدید

beni

خیلی خوب ولی اینا بیشتر برای تاون حال بالا هایه برایه تاون حال پایین ها رو هم آپدیت کنید

آرمین

سلام اقای امیر نیلچی اگه آپدیت بیاد از کجا میتونیم اسکین های کا قبل رو بخریم

دیمن

سلام خسته نباشید.بسیار عالی آپدیت خوبی هس بی صبرانه منتظرشم.آقای امیر نیلچی یکم نظم به سایتتون بدید بهتر میشه پیشنمایش ها رو از بالا اول تا اخر به پایین بزارید بهتره.موفق و پیروز باشید…

?>