بدوگیم
بروزترین مرجع بازی های آنلاین استراتژیک

تعرفه نهایی اینترنت نامحدود بالاخره مشخص شد!! (آپدیت چهارم)

53 20,271

پس از مدتها انتظار و حواشی مختلف بالاخره طرح اینترنت نامحدود حجمی تصویب شد ، زمانی که نام اینترنت نامحدود را می شنویم شاید دیگر نیازی به توضیحات اضافه نباشد ولی جالب است بدانید این طرح آنقدر اما و اگر دارد که واژه ی نامحدود را نقض میکند! به عبارت دیگر ، محدودیت شرط استفاده منصفانه از حجم نت همچنان برای کاربران پابرجاست!

 

*** آپدیت چهارم مطلب (5 آذرماه 96) ***

تعرفه نهایی تصویب و به سرویس دهندگان ابلاغ شد!!

پس از گذشت چندین هفته از انتشار تعرفه های جدید و البته احتمالی اینترنت نامحدود غیرحجمی ، اکنون و پس از استقبال کاربران ، این تعرفه ها بطور رسمی تصویب و به شرکت های سرویس دهنده اینترنت ثابت ابلاغ شد. بر همین اساس ، تعرفه های قطعی سرویس های اینترنت نامحدود به شرح زیر میباشد :همانطور که در تصویر مشاهده میکنید ، تعرفه مشخص شده تنها برای سرعت و سقف هزینه ماهیانه شماست درحالی که پارامترهایی مثل سقف و کف سرعت یا میزان محدودیت در مصرف حجم (شرط استفاده منصفانه) در آن ذکر نشده است!

اکنون ظاهرا این پارامترها بر عهده شرکت های سرویس دهنده اینترنت گذاشته شد است تا هر شرکت بصورت دلخواه طرح هایی به کاربرانش ارائه کند. به عبارتی دیگر ، تعیین حجم مصرف منصفانه فاکتوری است که کمیسیون تنظیم مقررات وزارت ارتباطات ، آن را در اختیار شرکت‌های ارائه‌ دهنده اینترنت گذاشته است تا با ایجاد فضای رقابتی سرویس ارزان‌تر و مناسب‌تری به کاربران ارائه شود. در همین راستا ساعاتی قبل تعرفه اولین سرویس های اینترنت نامحدود نیز اعلام شد :موضوع به همینجا ختم نشده و عصر امروز یکی از بزرگترین شرکت های سرویس دهنده اینترنت ثابت یعنی های وب نیز تعرفه پیشنهادی خود را برای سرویس های جدید اینترنت نامحدود منتشر کرد که انتظار میرود با توجه به معقول بودن قیمت ها ، استقبال خوبی از آنها شود :

جزئیات فوق نیز تنها برای یکی از شرکت‌های ارائه‌دهنده اینترنت است که در اختیار بدوگیم قرار گرفته است. بنابراین سایر شرکت‌ها ممکن است مقادیر متفاوتی را برای مصرف منصفانه مشترکین خود در نظر بگیرند اما اکنون باید دید نظر کاربران نسبت به این سرویس ها چگونه است؟!

*** آپدیت های قدیمی مطلب ***

بر اساس طرح تصویب شده دیگر با فروش ترافیک حجمی خداحافظی میشود .طی این یک هفته پیش بینی ها و نظرات بسیاری در ارتباط با طرح جدید انجام شد که بالاخره امروز جزئیاتی پس از این حدس ها منتشر شد ،این جزئیات را معاون بررسی های فنی و صدور پروانه سازمان تنظیم مقررات شرح داده است .

صادق عباسی شاهکوه گفته است که اسم طرح تصویب شده اینترنت نامحدود نیست ،او میگوید عرضه اینترنت به صورت نامحدود از لحاظ فنی قابل اجرا نیست او میگوید در دنیا دو مدل وجود دارد برای اتصال کاربران به اینترنت : مدل اول وقتی مصرف کاربر از سقف مجاز عبور میکند که در این مدل سرعت را کم میکنند و مدل دوم کاربر پس از گذشتن از حجم مجاز اقدام به خرید حجم اضافه میکند که در ایران مدل دوم انتخاب شده است

در این مدل چند محدوده برای سرعت تعریف شده و هر محدوده ای یک قیمت خاصی دارد این محدودیت ها 2 مگابیت بر ثانیه 3 تا 6 مگابیت بر ثانیه و 6 تا 16 مگابیت بر ثانیه می باشند که مدل 6 تا 16 مگابیت بر ثانیه قابل ارتقا تا 20 مگابیت است این مدل ها به ترتیب 20 هزار تومان ،35 هزار تومان و 50 هزار تومان قیمت دارند و برای آنها 10 گیگابایت ترافیک بین المللی و 20 گیگابایت ترافیک داخلی در نظر گرفته شده است

قابل ذکر است در مدل جدید برای آن دسته از مصرف کنندگانی که کم مصرف هستند مدل خاص دیگری در نظر گرفته شده است که سرعتی کمتر و با قیمت پایین تر خواهد داشت .

سرعت در مدل کم مصرف یک مگابیت بر ثانیه می باشد که این بسته ده هزار تومان قیمت دارد و دارای 3 گیگابایت ترافیک خارجی و شش گیگابایت ترافیک داخلی می باشد.همچنین در تمامی سرویس های جدید امکان ارائه حجم داخلی با ده برابر حجم خارجی وجود دارد ،به عنوان مثال سرویس دو مگابیت 10 گیگابایت ترافیک خارجی و 20 گیگ ترافیک داخلی دارد که تا دویست گیگابایت قابل ارتقا می باشد به گفته معاون وزیر کاربر با این میزان حجم میتواند ده ساعت دانلود را داشته باشد وی گفته درست است که مصداق نامحدود مطلق وجود ندارد ولی عملا سرویس نامحدود ارائه می شود.

وقتی شما میزان ترافیک خارجی خود را به اتمام می رسانید باید به ازای هر گیگابایت سه هزار تومن و برای ترافیک داخلی به ازای هر گیگابایت 1500 تومان پرداخت بکنید!

نتیجه گیری :

میتوان با اطمینان گفت این طرح جدید در واقع همان اینترنت محدود گذشته با شکل و شمایل جدید میباشد.همچنین این احتمال وجود دارد که طرح ها و بسته هایی که قبلاً بسیاری از کاربران از ان استفاده میکردند از ابتدای شهریور دیگر قابل استفاده نباشد! بسیاری از کاربران در شبکه های اجتماعی ، نارضایتی خود را اعلام کرده اند و درخواست بررسی بیشتر این طرح را داشته اند.

به هرحال باید منتظر بود و دید شرکت های سرویس دهنده ی اینترنت چگونه با این طرح جدید به ظاهر نامحدود مواجه میشوند.

آپدیت اول :

طرح نامحدود در چند ماه آتی تغییر خواهد کرد.

پس از اعتراض های فراوان کاربران به این طرح های به ظاهر نامحدود معاون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به گزارش ایسنا تاکید کرد اینترنت نامحدود در گام دوم که طی ماه های آینده اجرایی میشود واقعا تبدیل به اینترنت نامحدود خواهد شد.

البته منظور ار این صحبت گویا 10 برابر شدن میزان ترافیک داخلی طی ماه های آتی میباشد.البته در این خبر جدید اشاره ای به ترافیک خارجی نشده است.

آپدیت دوم : توقف طرح اینترنت نامحدود تا اطلاع ثانوی

بالاخره اعتراض های مشترکان اینترنت ثابت در شبکه های مجازی جواب داد و معاونت وزیر ارتباطات طی نامه ای از وزیر درخواست کرد تا این طرح برای بررسی های بیشتر تا اطلاع ثانوی متوقف شود! به نظر میرسید این طرح اینترنت نامحدود آن چنان که میبایست پخته نشده بود و به همین دلیل قرار است بررسی های بیشتری صورت بگیرد.

توقف طرح جنجالی اینترنت نامحدود

جهرمی معاون وزیر ارتباطات و مدیر شرکت زیرساخت :

با توجه به اعتراضات و نیز اینکه اطلاع دارم که تمام تلاش صورت گرفته برای مصوبه جدید رضایت مردم بوده است با ارسال نامه ای از دکتر واعظی خواستم مصوبه جدید تعرفه تا بررسی بیشتر متوقف گرد..امیدوارم موافقت نمایند.

به هرحال باید منتظر بود و خبرهای بیشتر در این مورد را پیگیری کرد تا ببینیم این طرح جنجالی اینترنت نامحدود به کجا خواهد رسید.

 


آپدیت سوم : تعرفه های جدید و رسمی اعلام شد! 

در 23 آبان 96

 

در 23 آبان بالاخره وزیر ارتباطات از تعرفه های اینترنت نامحدود بعد  از کش و قوس های فراوان و انتظار کاربران ، رونمایی کرد.

در این پست اینستاگرامی از مدل جدیدی خبر داده شده که هنوز در هاله ای از ابهام است و میبایست منتظر واکنش شرکت های ارائه دهنده اینترنت باشیم.


ذکر چند نکته ضروری است:
۱) این تعرفه سرویسهای غیرحجمی مبتنی بر یک مصرف منصفانه (Fair Usage Policy) بنا شده و سقف مصرف منصفانه در بین ۱۸ شرکت فعال در ارائه اینترنت به رقابت گذاشته خواهد شد. شرکتها موظفند جزئیات مصرف منصفانه خود را به اطلاع مشترکین برسانند. طبیعتا فضای رقابتی به نفع مصرف کننده نهایی فراهم است.
۲) این سرویس حجمی نیست و در صورت عدول (گذر کردن) یک مشترک از مصرف عادلانه، شرکتها موظف به ارائه سرویس در حداقل سرعت پایه(صد و بیست و هشت کیلو بیت در ثانیه)تا پایان دوره ماهانه خواهند بود.
۳) در مصرف منصفانه ترافیک داخلی بایستی حداقل دو برابر ترافیک بین الملل لحاظ می‌شود.
۴) تاریخ اجرای این مصوبه قبل از دهم آذرماه خواهد بود.
۵) تاکید مجدد می‌شود که این تعرفه صرفا برای دسترسی ثابت است.
از همه عزیزانی که با اشتراک نظرات ما را در تدوین و تصویب این نظام جدید تعرفه یاری کردند تشکر می‌کنم. اطلاعات بیشتر را امروز سازمان تنظیم مقررات به اطلاع عموم مردم شریف کشورمان خواهند رساند

=============================

به نظر میرسد مدل جدید رنگ و بوی نامحدودتری نسبت به مدل های قبلی دارد.ولی از طرف دیگر همه چیز به شرکت های ارائه دهنده اینترنت ثابت مربوط خواهد بود.در واقع این شرکت ها تعیین کننده اصلی برای به واقعیت پیوستن نامحدود بودن واقعی خواهند بود.

همچنین همانطور که گفته شد این طرح فقط برای مشترکین ADSL میباشد و وایمکس و سایر اینترنت های را در برنمیگیرد.

مشترک شدن
خبر کردن از
guest
53 نظرات
جدیدترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
سامان

اقا نگيرين اين تعرفه ها مزخرف رو من فعال كردم سرعت دانلود از سرعتي كه قبلا داشتم هم اومد پايين تازه حجم هم نصف ميشه خدا ميدونه چه بلايي قراره سرمون بيارن با اين كاراشون

وحید

سلام اگه بخرم دیگه میتونم تو1ماه هرچی خواستم دان کنم اگه اینجوری باشه الان میخرم

محسن

دوستان یک سوال من از مخابرات یک سرویس یک ماه ۱۷گیگ با سرعت ۱۰۲۴گرفتم میخواستم بدونم اینترنت رایگان شبانه(از دو تا هفت صبح دانلود رایگان ) برای سرویس هایی یک ماه است یا نه و این رایگان شبانه برای چه سرویس هایی است همه سرویس ها یا باید بالایی۶ماه سرویس بگیرم ممنون میشم اینم برام توضیح بدین

وحید

سلام وخسته نباشید
واقعا دم مخابرات وهمکاران زحمتکش دردنکنه،
چراکه یجوری سرمردم کلاه میزارن که فکر میکنن کسی حالیش نیست اما نمیدونه مردم حالیشونه اما از سراجبار میخرنن
ولی خداشاهده اصلا بدرد نمیخوره تاشخصی سرعت کشورهای دیگه رونبینی نمیفهمی
اونا برسر مشتری مداری رقابت میکنن مال ایران بر سر کلاه گذاشتن سر مردم

محمد رضا

یعنی این طرح فقط واسه مودمadsl واسه اینترنت سیمکارت نیست؟

Co-Leader

بله فقط برای اینترنت ثابت هست

Edalat

فضای رقابتی واقعا که آدم خندش میگیره نمیدونم مارو چی فرض کردن.شرکت ها همشون با هم دست به یکی میکنن تا جایی که بتونن قیمت رو میبرن بالا.مخابرات از اونا ارزونتر درمیاد.کدوم رقابت؟منظورتون رقابت گرون فروشیه؟خوب با پول مردم گردنتون کلفت شده.من اینترنتم سرعتش 2 مگ هستش شب ها که اینترنت رایگانه کلا قطع میشم یا سرعت میاد زیر 50 صبح که ساعت هفت رو رد کرد یه دفعه از 50 میاد 150_200.تو حسرتم موقعی که کار دارم سرعت اینترنتم بره بالای 100.اینترنتم دائما قطع و وصل میکنه نگاه میکنم نویز نمیندازه زنگ میزنم مخابرات میگه نویزه میگم خیر میگه… بیشتر بخوانید »

احمدرضا

سلام ببخشید میخواستم بدونم این تعرفه های جدید برای اپراتور های ایرانسل و همراه اول هم میاد و برای سیمکارت های اعتباری هم می آید ؟ تو رو خدا جواب بدین

Co-Leader

سلام
تعرفه فعلا فقط برای اینترنت ثابت هست

مهدی کهلانی

برای منی که به شخصه جزو مشترکین پر مصرف هستم فکر نکنم اصلا جالب باشه.چون که اگر از سقف مصرف منصفانه بگذره عملا سرعت نزدیک به صفر هست 128 هم سرعت اسمیش هست تازه اونم اگه بدن که جوابگوی کارهای روزانه هم نیست .با این تفاوت که اگر در این سیستم حاضر به همچین وضعیتی برخورد کنیم میشه حجم خرید ولی در سیستم جدید دیگه عملا کاری از دستمون بر نمیاد.شرکتای اینترنت هم که دلشون برای من و شما نسوخته که سقف مصرف منصفانه رو بالا بگیرن چون اینا فقط پول رو می خوان مطمئنا این سقف بسیار پایین خواهد… بیشتر بخوانید »

Habib

سلام من توشهر زهک هستم از استان سیستان و بلوچستان اینترنت همراه اینجا هنوز نسل دو هستش عوض اینکه برای بهتر شدنش کاری بکنن ازاین قوپیا میان والا ماکه خیری از اینترنت همراه اول و ایرانسل ندیدیم همینم قیدشو میزنیم

محمدرضا

به نظرمن که خوبه بیستوپنج هزارمیدادم یه ماهونیم تموم میشد حالا بیست هزارمیدم واسه یه ماه ولی حجم خیلی بیشتر

koooroshzk

دوستان این کارو بکنن قشنگ خودشون رو با طرح های3Gو4G زیر سوال میرن اول میگن سیم کارتتون عوض کنین سرعت بالا میره سرعت زیادتغییری نکرده هیچ اینترنت حجمی هم که میخریم یک گیگ واقعی نیس چون این سیم کارت4Gاینترنت رو زودتر تموم میکنه اگه این اسمش کلاه برداری نیس پس چیه؟؟؟؟؟حالا با این طرحشون خدا میدونه چی میخوان به سر ملت بیارن خودتون قضاوت کنین اینترنت نامحدود هیچ وقت دولت ما نمیتونه اعلام کنه

navidahmadi

slm.mamnon misham in matlabo baramon baz konid ke )) saghfe in tarefeye na mahdodeton cheghadre )) ke vaghti moshtarak az on obor mikoneh soratesh paein miyad ?!?!?!az che hajmi bishtar beshe soratesh paein miyad

mehdi

تقصیر خودمونه درسته اینترنت یه نیازه و کنار گذاشتنش تقریبا غیر ممکن ولی اگر کاربر های اینترنت کمتر اینترنت بخرن یا برای مدتی مصرف اینترنتشونو بیارن پایین اون موقع میبینید مخابرات چطوری به دست پاتون میوفته که با کمترین قیمت اینترنت بخرید حالا هی برید گرونترین قیمتو بدید پای اینترنت اشغال

Zoro

اقا مردم میرن اینترنت، تا حداقل در فضای مجازی دیگه احساس نکن در توی ایرانی که برای ما ساختن زندگی کنن به خاطر همین میرن تو فضای مجازی وگرنه داخل ایران چه چیز سرگرم کننده داره تا گیگ داخلی استفاده کنیم هیچی برنامه داخلی ندارم که سرگرم کننده باشه من دو روز پیش از adsl سرعت ۲گیگ با حجم ۱۸گیگ برای xbox oneگرفتم تا جی تی آی الان بازی کنم کی هی راه به راه نتم قطع میشد بعد رفتم کارشناس آوردم که ببینم از جای نوز میده که کارشناس گفت نه مشکلی نیست من هنوز با پرش نت مواجه… بیشتر بخوانید »

نازنین

همینی ک هست میخاین بخاین نمیخاینم باید بخاین? زوریه اعتراض نکنید خدا قهرش میاد اسپم میزنه

kazhvan

تعرفه ی جدید به نظر شخص بند خیلی بهتر خواهد بود و از از تعرفه های اکنون صد برابر بهتر است

بهزاد

آقا این سرعتایی که میگن همش الکیه من دو مگ مخابرات گرفتم،در عمل از 256 هم کمتر بود،الان هم دارم از بسته های ایرانسل و همراه اول استفاده میکنم که سرعت و حجمش هم عالیه و کلا اینترنت ثابتم قطع کردم.

hosen

خوب داداش من درسته.با سرعت تو بر 8 تقسیم کنی نکتش ایناست!!

امیر

به جای این که واسه کیفیت اینترنت یه کاری کنن نقشه میکشن چه جوری جیب مردم و خالی کنن
بعد هی حرف اینو میگن که ما قدرت برتر منطقه ایم

امیر

سلام.آقا ناموسا یکی بره به اینا معنی نامحدود رو تفهیم کنه.اگه بخوان همه چی مملکت رو با این تفاسیر اداره کنن کلامون پس معرکه س.اینترنتی که موقعی که حجمت تموم شه ارزش هر گیگش 3 تومن باشه میشه بگین دقیقا کجاش نامحدوده؟؟باز نکنه میخوان یک کلاه جدید سر مردم بذارن.کار دیگه ای ظاهرا ندارن.بنده همین چند وقت پیش بی دلیل رفتم رتبه ایران رو تو اینترنت در جهان ببینم رتبه ش ماشالله 150ام بود از 192 کشور.والا من اطلاعات زیادی از اینترنت و اینجور چیزا ندارم ولی میدونم ایران از کشوری مثل اتیوپی عقب تره.و یک چیز دیگه.من زیاد بسته… بیشتر بخوانید »

لعنت به اینترنت به ظاهر نامحدود

دوستان انقد ناشکری نکنین من از مخابرات یزد نت خونگی ثابت خریدم گیگی 3900 تومن 😐 اگه 30 گیگ یکجا بخرم هر گیگ 1500 تومن برام حساب میشه که با توجه به شرایط نمیتونم 30 گیگ بخرم 😐 بععععله 😐

حسام

بابا همین الانم اگه مثال ی گیگ بخری 700مگ بیشتر نیس از این انور میکنن با این پدیده ای که رو کردن چشممون کور شد

علی

جالبه.ارزونترینش که همون اولی هست کلا 30 گیگ حجم داره که 10 گیگش مربوط میشه به سرور خارج و 20 گیگش به سرور داخل با سرعت حداکثر 2 مگابیت 20 هزار تومن قیمته در ماه .یعنی اگه بخوای 3 ماهه بخری میشه 60 هزار تومن با 90 گیگ حجم که فقط میتونی 30 گیگشو استفاده کنی که مربوط میشه به سرور خارجی چون 90 درصد سایتها رو سرورهای خارجی هستن.حالا من یه طرح 6 ماهه خریدم با سرعت 6 مگابیت 50 گیگابایت حجم 370 مگابایت حجم شبانه بدون این چرت و پرتای سرور داخلی و خارجی که حجمش تقریبا میشه… بیشتر بخوانید »

Sword Active

من اصلا نمی فهمم این دیگه چیه

فرهاد

خداییش به ping هم یه دستی بزنن خوبه والا.
اخه با پینگ ۱۶۰ چجوری بازی انلاین انجام بدیم

لعنت به اینترنت به ظاهر نامحدود

داداچ پینگ 160 آرزوی منه تو که از 160 گلایه میکنی من بدبخت با پینگ 396 چیکار کنم ؟!

جواد

خخخخخ …م به طرح ….شون اینا هستن که فک کردن ما مث خودشون .. هستیم بخدا اگه اینطوری شد قید اینترنتو میزنم

جواد

هیچی دیگه یعنی میخان کاری کنن طرف کلشو تلگرام نریم اینم شد طرح اخه گیگی ۳۰۰۰ تومن بابا نمیخوایم من از وضعیتی که حالا داره راضیم حتما میخوان خروس جنگی بازی کنیم ?????????????????????????????????????????????????

علی توکلی

خوب اگه اینطور بشه کلا سرور های هر سایت یا کلا در خارجه تلگرام کلش و…
استفاده کنیم زود هم تموم میشه اون وقت گیگی 3000هزار تومن چه خبره مگه چه وضعشه

sasay

دمشون گرم یعنی سرعت بالا داریم و می تونیم کلی فیلم ببینیم اونم فقط با 20000 تومان تازه تموم شه سرعت بخواد به حداقل برسه بازم مشکلی نیس طرح جالبی هست چرا نیومده این همه اعتراض می کنید این خیلی خوبه

حسام

حالت خوبه بردار این کجاش خوبه

reza

واقعا دارن سر یه ملت ساده کلاه گشاد میزارن، تعریف نامحدود به سبک ایرانی.

رضا

سلام
خوب اینطور که میگین ینی اگه کلش تلگرام هم بریم باید حجم خارج رو بخریم اگه درست فهمیده باشم ینی کلا باید هر گیگ 3000 تومن بدیم چون همه سایت ها بازی ها سرورشون خارج هست
ممنون از مطلب عالیتون

MOHAMMAD

سلام.
محدودیت زمانی ندارد!؟مثلا چهار گیگ تو یه ماه؟؟
از کجا میشه فهمید سرور سایت داخلیه یا خارجی؟؟
برای همراه اول هم هست؟؟

محمد امین فضلی

پس نامحدود میخواست بشه ینعی چی//
ای بابا

وحید

سلام سرعتش قویه یاضعیف

علی

سلام خسته نباشین منظوز از اینترنت داخلی و خارجی چیه میشه راهنمایی کنین

Co-Leader

سلام
سایت هایی که سرورشون در داخل کشور هستند داخلی و سایت هایی که سرورشون خارج کشور هست خارجی حساب میشن
همین الان هم خیلی از سایت های ایرانی سرورشون در خارج کشور هست

حسام

جهنم اصلا
ماکه بی کیفیت ترین و گرونترین اینترنت جهان داریم
هرکاریش هم کنن فقط فقط بدتر میشه اینا فقط کاری میکنن که مبادا از خوشی زیاد سرعت ۲ مگابیت از یاد خدا غافل شید
اینم از مقتدرترین و پیشرفته ترین کشور منطقه
و من الله توفیق
هه

?>