بدوگیم
بروزترین مرجع بازی های آنلاین استراتژیک

طراحی بیس ضد لاوالون و تاکتیک ها

4 5,732

اگر به دنبال یک بیس ضد لاوالون (لاواهاند و بالون) در بازی کلش اف کلنز هستید و میخواهید چند تکنیک خوب درباره طراحی بیس ضد لاوالون (لالون) یاد بگیرید من پیشنهاد میکنم این پست را مشاهده کنید.

طراحی بیس ضد لاوالون و تاکتیک ها

شاید دهکده شما یکی از بیشترین آسیبها را از استراتژی لاوالون (LavaLoon) کلش به خود دیده است و بنده باید اعتراف کنم دفاع در مقابل این استراتژی گاهی اوقات بسیار سخت است. هدف از این پست طراحی نقشه ای می باشد که حمله را برای اتکری که استراتژی لاوالون رو اختیار کرده سخت تر شود.

در اولین قسمت این آموزش من به شما چگونه کار کردن و عوامل قوی کننده این استراتژی را نشان خواهم داد. این درک اولیه از این حمله قطعا برای پیدا کردن روشهای مقابله مفید خواهد بود. در بخش آخر هم چند نقشه (مپ) را برای شما تدارک دیدم که میتوانید با استفاده از آنها این کار را برای این استراتژی سخت کنید.

چگونه در مقابل استراتژی لاوالون دفاع کنیم؟

بگذارید بنده با اصول و نشان دادن چگونگی عملکرد استراتژی لاوالون شروع کنم که از همین اصول میتوان راه های مقابله با استراتژی را شناخت و روشی را پیدا کرد که استراتژی لاوالون را کاملا گمراه سازد و با شکست مواجه سازد و در ادامه چند بیس ضد لاوالون به شما نشان خواهیم داد.

در بخش ویدیوی آموزش حمله با استراتژی لالون را مشاهده و آنالیز کنید که در پیدایش راه های موثر مقابله با این استراتژی نیز میتواند موثر باشد :

فیلم عملکرد استراتژی لاوالون در آپارات

 

حملات استراتژی لاوالون (لالون) چگونه کار میکند؟

این حمله سه مرحله دارد:

  1. – وارد شدن لاواهاند و تمرکز تله های هوایی و تمامی ساختمانهای دفاعی به آن
  2. – همزمان بالونها رها شده و به دهکده شما آسیب میرسانند
  3. – با مرگ یک لاواهاند از آن لاواپاپ هایی بوجود می آید که آنها به حواس پرتی دفاع دهکده همچنان ادامه میدهند.

نکته اصلی این است که لاواهاند (با هیت پوینت فوق العاده و دراختیار داشتن پشتیبانی بالون ها) در بازی کلش پس از مردن دوباره به چند لاواپاپ تبدیل شده که این موجودات علاوه بر جذب تمرکز اسیب ها به خود موجب پاکسازی مپ نیز میشوند.

تاکتیک های مقابله با استراتژی Lavaloon

مقابله با استراتژی لاوالون !

وقتی میخواهید یک ترکیب حمله خاص را متوقف کنید اول آن ترکیب در عملکرد خود باید نقطه ضعفی نشان دهد که قاعدتا مقابله با بعضی از استراتژی ها با توجه به سطح اتکر سخت می باشد.

همانطور میدانید در این استراتژی سرعت لاواهاندها کاملا پایین است و این بالون ها هستند که به این استراتژی تقریبا سرعت می بخشند. من میدانیم شاید این امر یک کلید پیروزی دفاعی نباشد اما یک نکته است که در ساختمان دو روش مقابله زیر به کار می رود:

– لاواهاندها معمولا مسیر خود را به سمت نزدیک ترین ایردیفینس به راه می اندازند، پس در نتیجه ما تقریبا میتوانیم مسیر پیشروی لاواهاندها را پیش بینی کنیم و این مسیر را تبدیل به مسیر مرگ آنها کنیم.

– بالون ها آهسته آسیب پذیر هستند (اما در مقابل آسیب رسانی خوبی نیز دارند).

در ادامه چنین انجام دهید:

تعیین مکان صحیح ایردیفینس ها

در بیشتر موارد ، حمله کننده ابتدا یک ایردیفینس شما را با دو اسپل رعدوبرق و یک اسپل زلزله یا کویین واک از بین می برد. (که شما نمیتوانید با آن مقابله کنید)

همیشه سعی کنید ایردیفینس های خودرا در اطراف نقشه جای گذاری کنید اما توجه داشته باشید که ایردیفینس ها از بیرون به راحتی قابل دسترس نباشند.

در عین حال ایردیفینس ها نباید زیادی به هسته مپ نزدیک باشند و تعادل باید حفظ شود و آنها باید در اطراف نقشه با فاصله عالی جای گذاری شوند که به راحتی بتوانند بیشترین اسیب را نیروهای حریف بزنند.

مکان های ایردیفنس

توصیه من این است که ایردیفنس ها را در خط دوم دیوارهای دهکده خود قرار دهید و توجه داشته باشید همیشه ساختمان (یاساختمان هایی) بین ایردیفینس و بخش بیرونی مپ وجود داشته باشد.

 

 

یکی دیگر از نکته های مهم این است که اگر شما تان هال 10 یا بالاتر هستید توجه داشته باشید که ایردیفنس های خود را مورد احاطه برج های چند هدفی (مانند اینفرنو تاور) داشته باشید تا در عین اسیب رسانی توسط ایردیفنس ، اینفرنو هم اسیب جدی به نیروهای حریف از جمله لاواپاپ ها برساند.

حالت اینفرنو تاور در بیس ضد لاوالون

هسته دفاع

فراموش نکنید که چند بالون با یکدیگر اسیب مخربی را رقم میزنند (اسپلش دیمیج) و اگر هسته بیس دفاع مناسبی نداشته باشد به راحتی هسته مپ (بیس) نابود خواهد شد.

آنتی بالون

مپ شما باید به گونه ای باشد که ساختمان های دفاعی بیشترین آسیب را به بالون ها وارد کنند مثلا بعضی مپ ها که در قسمت فضای خالی تقریبا ناکارمدی دارند که مسیر راهیابی نیروها را به هسته دفاع راحت تر میکند که اغلب میتواند کارشان برای مقابله با بالون ها سخت تر کند.

با تمرکز بر روی تصویر زیر راحت تر بهترین چیدمان مرکز را برای مقابله با بالون ها در می یابید:

مرکز مپ ضد بالون

اگر مرکز هسته و دفاع های هوایی در مکان مناسب خود جای گذاری شوند ، شما از دست دادن ستاره های اضافی مصون خواهید بود.

مکان های Seeking Air Mines

بمب هوایی Seeking Air Mines در کلش اف کلنز با آسیب رسانی قوی خود به شما کمک خواهد کرد که لاواهاندها را راحت تر نابود کنید. آنها را همیشه در کنار ایردیفنس های خود قرار دهید تا بازدهی آن بیشتر شود زیرا لاواهاندها زمانی که به ایردیفنس ها نزدیک میشوند به اندازه کافی هیت پوینت (جان انها) کاهش یافته و اگر همزمان آنها با آسیب ایرماینز مواجه شوند این یعنی به معنی نابودی یا حداقل سلب حداکثری قدرت جان آنها خواهد بود.

پس در نتیجه راه های ورود به مپ و پیشروی به سمت ایردیفنس ها را چک کنید و برنامه ریزی و جای گذاری Seeking Air Mines به گونه ای باشد که لاواهاندها در مسیر حرکت به سمت ایردیفنس با آنها مواجه شوند.

مکان های Air Bombs

ایربمب ها تاثیر چندانی بر روی لاواهاندها ندارند ولی برای اسیب رسانی به بالون ها باتوجه به هیت پوینت پایین تر آنها میتوانند موثر باشند.

مکان مناسب ایربمب ها در مپ ضد لاوالون

در تصویر شما میتوانید مسیر حرکت لاواهاندها را ببینید پس برنامه ریزی شما باید در جهتی باشد که ایربمب ها را در مسیر پیش بینی شده حرکت بالون ها در مپ خود قرار دهید.

که این مکان ها با بازپخش ویدیوی حملاتی که در آنها بالون مورد استفاده حریف قرار گرفته است میتوانید این مکان ها را به راحتی پیش بینی کنید.

مکان های هیدن تسلا (Hidden Tesla)

جای گذاری مناسب و گوشه ای هیدن تسلاها قطعا در آنتی سه ستاره بودن بیس شما و حتی موفقیت در کلن وارها (ضد استراتژی لاواهاند) به شما کمک خواهد کرد.

با قاطعیت میتوان گفت هیدن تسلاها در بسیاری از حملات تفاوت و عامل تبدیل یک حمله سه ستاره به دو ستاره بودند ، همچنین آنها میتوانند در بین بردن لاواپاپ های به جا مانده موثر باشند.

معمولا مهاجم (با توجه به شکل بیس شما) نمیداند هیدن تسلاها در کجا قرار دارند و تا همه آنها ظاهر شوند مهاجم باید حداقل 50 درصد مپ را تخریب کند.

همچنین بهتر است ایکس بوهای خود را در حالت زمین و هوا تنظیم کنید که معمولا در از بین بردن لاواپاپ ها از راه دور مناسب هستند.

نیروهای کلن کستل

بدون شک باتوجه به هیت پوینت و قدرت جان بالای لاواهاندها در کلش بهترین گزینه برای مقابله با آنها در کلن کستل ویزاردها می باشد که من به شخصه استفاده از آنها را در کلن کستل خیلی دوست دارم.

همچنین اگر ویزارد را به همراه بیبی دراگون همراه کنید مطمعنا اسیب جدی به نیروهای حریف خواهند زد.

 

مپ های ضد استراتژی Lavaloon برای تان هال 10 و 11

توجه داشته باشید که این مپ ها فقط یک پیشنهاد به شما بوده و عملکرد دفاعی آنها به چندین عامل از جمله سطح حمله کننده ، نوع استراتژی و نوع پیاده سازی نیروها بستگی دارد پس شما میتوانید با سفارشی سازی و ویرایش این مپ ها باتوجه به تشخیص خود به عملکرد بهتر آنها نیز کمک کنید.

اولین مپ مخصوص تان هال ده با منطقه مرده مناسب و کارامد (ضد سه ستاره)

مپ مناسب ضد استراتژی لاوالون

این مپ فارمینگ مخصوص تان هال 10 بوده و دارای یک حلقه بیرونی برای جلوگیری از ورود هرگونه نیرو حمله کننده و محافظت از دارک اکسیر بوده است. لطفا نگاهی به جای گذاری دقیق تله های هوایی در این بیس ضد لاوالون بیندازید.

مپ فارمینگ ضد استراتژی لاوالون (LavaLoon)

بیس ضد لاوالون مخصوص وار کلن برای تان هال 11 ، که به جای گذاری مناسب تله های هوایی و ایردیفنس ها در آن توجه خوبی شده است. (که در این اصول در بالا توضیح داده ایم)

بیس وار آنتی لاوالون تان هال 11

مپ فارمینگ مخصوص تان هال 11 (بیس ضد لاوالون) که برای افرادی که در لیگ تیتان حضور دارند میتواند مناسب باشد و شاید مقداری از مشکلات بقا در این لیگ را بکاهد.

بیس فارمینگ ضد لاوالون تان هال 11

 

خب امیدوارم این آموزش برای شما عزیزان مفید واقع شده باشد. لطفا نظرات ، پیشنهادات ، انتقادات و ایده های خود را برای توسعه وبسایت بدوگیم (ایران کلش) با ما در جریان بگذارید.

مشترک شدن
خبر کردن از
guest
4 نظرات
جدیدترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
ممدیاس

تان ۹ چی پ ؟!

ali

باتشکر از مپ های خوبتون،این مپ تاون 10وار که گذاشتین فقط در مقابل لاوا بالن مقاوم ؟استراتژی هایی مثل بولر و والکری و سوپر کویین با والکری یا بولر یا ویچ چطور ؟منظورم اینه در مقابل اینا ازمایش شده نتیجه چی بوده خوبه یا بد،البته میدونم این بستگی به نیرو های دفاعی و تغییرات جزیی و سفارشی کردن ما بستگیداره اما شما که استفاده کردین نظرتون چیه؟من تقریبا تاون 10مکس هستم یات نزدیک به مکس فقط 100تا دیوار مونده لول 11ش و چند عدد دفاعی و چندتااز لابراتوار مثل جاینت وارچر اونایی که وار بیشتر لازم تموم شده کویین هم… بیشتر بخوانید »

آرش

سلام کسی با بلواستاکس کلش رو بازی میکنه؟بعد از آپدیت قسمت لود بازی ب آخر میرسه هنگ میکنه بعضی وقت هم ک داخل دهکدم هسم میزنم بره دهکده دوم هنگ میکنه کسی میتونه کمکم کنه!

parsa

nox player نصب کن بهتره از بلو استکس

?>