بدوگیم
بروزترین مرجع بازی های آنلاین استراتژیک

بهترین نیرو ها در کلن کستل برای دفاع در کلن وار

10 5,793

بهترین نیرو در کلن کستل برای دفاع در کلن وار کدام است؟این یکی از سوال های هر کلشری است که میخواد در کلن وار از مپش به خوبی دفاع کند و نظرات مختلفی هم برای این سوال وجود دارد.با تغییرات اخیری که در والکری،اسپل پویزن و اضافه شدن یک نیروی جدید یعنی بولر به بازی،وقت آن است نگاهی دوباره،تازه و حرفه ای تر به این موضوع بیندازیم.در این مطلب به شما نشان میدهیم از چه نیروهایی در کلن کستل های با فضای مختلف استفاده کنید.میتوانید از این مطلب هم به خوبی استفاده کنید.با ایران کلش همراه باشید…

تغیرات نیروهای کلن کستل در کلن وار

احتمالا فکر می کنید چرا باید یک مطلب کامل و مجزی برای دفاع نیرو ها در کلن وار باید بگذاریم.بعضی از شرایط در بازی هستند که نیاز به تغییر دارند تا بهتر نیرو ها بتوانند در کلن وار دفاع کنند:

 1. عدم غافلگیری–دشمن شما بعد از دیدن 3تا2 رپلی میفهمد که چه نیرویی در کلن شماست
 2. به طور کلی آماده بودن حریف شما برای حمله.
 3. عدم بودن فضا برای قراردادن بهتر کلن کستل در مپ.

لذت غافلگیر کردن در کلن وار

من شخصا یک نقطه ضعف بزرگ را در کلن وار میبینم.دشمن شما  با دیدن چند رپلی از هم کلنی های شما میتواند پیش بینی کند که چه نیرویی در کلن کستل شما است.توصیه من به شما این است که کلن کستل خود و دوستانتان را بیشتر یا کمتر از بقیه پر کنید.پر کردن آن با نیروهای مختلف  و تعداد نا مشخص میتواند خیلی تاثیر گذار باشد.تصور کنید حریف به شماره 10 حمله میکند . چند ویزارد در کستل میبیند بعد نفر بعدی به شماره 9 میخواهد حمله کند و میبیند که یک دراگون در کلن کستل است!احتمالا منظور من را فهمیدید که باید چه کار کنید.درسته؟

Clash-of-Clans-Clan-Wars-see-whats-inside-enemy-clan-castleddddd

تنظیم بهترین نیروهای برای دفاع در کلن وار.

 نیروها برای کلن کستل با 15 فضا خالی

15 فضا مقدار کافی برای تشکیل یک ترکیب خوب نیست.اما بهترین ترکیب هایی که برای افراد پایین وار میتوانید بزارید این است:

 • 7 عدد آرچر و دو عدد ویزار(مکس) :استفاده از ویزارد لول 6 بسیار موثر و کاملا استاندارد است چون در برابر یک اسپل رعد زنده می مانند و بسیار کند و دیر از کستل خارج می شوند. معمولا در برابر بیشتر ضربه های حریفان خوب زنده می مانند.نکته جالب این است که بیشتر بازیکنان هم سطح چنین مپ هایی نمیتوانند از اسپل پویزن استفاده کنند و با اسپل لایت هم آن ها نابود نمی شوند.
حتماً بخوانید  9 نکته برای محافظت بهتر از منابعتان

نیروها برای کلن کستل با 20 فضای خالی

به نظر من استفاده از یک دراگون در کستل زیاد خوب نیست.اما برای تنوع و فریب دشمن،بهتر است 1 یا 2 عدد از کستل دوستانتان را با دراگون پر کنید.

 • 1 دراگون: دراگون هم میتواند حریف را شگفت زده کند.او نیرویی پر هزینه است،اما در تاون هال های پایین به سختی باید آن را نابود کنند.
 • 1 ویچ و 2 ویزارد(مکس) :بازیکنانی که هم سطح این مپ هستند و قرار است حمله کنند.با اسپل پویزن  آشنایی کاملی ندارند و نمیدانند چطوری باید ویچ را نابود کنند.با این کار شاید آنها چند ثانیه وقت را تلف کنند و تصمیم اشتباهی بگیرند و احتمالا چند ویزارد خود را حروم میکنند.
 • 2 والکری و 1 ویزارد: والکری ها میتوانند ضربه های خوبی بزنند(مخصوصا به کسانی که از جاینت استفاده می کنند).در حالی خود آنها هم مانند نیرویی تانک مانند عمل می کنند،ویزارد ها نیز میتوانند ضربه های محلکی به بقیه نیروها بزنند.

valkyrie-defense-clan-war-castle

نیروها کلن کستل با 25 فضای خالی

در این قسمت بیشتر بازیکنان از نیروهایی استفاده می کنند که در برابر نیروهای هوایی بسیارآسیب پذیر هستند.من بهترین نتیجه ها را در کلن وار با ترکیب های زیر گرفته ام:

 • 1 دراگون،1 ویزارد و 1 آرچر(مکس) : با این نیروها شما میتوانید ضربه های منطقه ای محکمی به کسانی که از بالون یا هوگ رایدر استفاده می کنند بزنید.با این ترکیب میتوانید کلن خود را با گرفتن ستاره از حریف ،پیروز کنید.
 •  3 بالون،2ویزارد و 1 آرچر(مکس) : این ترکیب خوبی است اما در برابر حمله دراگون جواب نمی دهد .در مقابل دراگون ها باید در مپ شما،ایردیفنس ها در عمق و مرکز مپ قرار بگیرند.
 • 1 ویچ،3 ویزار و 1 آرچر(مکس) : ویچ ها با اسکلت های فراوانی که میسازند،به نیروهای حریف میتوانند ضربه های سختی بزنند و وقت زیادی را نیز تلف کنند . در این زمان که نیروها مشغول از بین بردن اسکلت های زیادی هستند،ویزارد ها میتوانند به بقیه نیروها آسیب وارد کنند.

clan-war-defedning-troops-witch-balloon

نیروهای دفاعی وار برای کلن کستل 30 فضای خالی

در 2 لول آخر کلن کستل سوپرایز بزرگی نخواهید دید.در واقع الان 3 ترکیب کار ساز وجود دارد،که شما با ترکیب آن ها در کستل دوستانتان میتوانید کار را برای حریف خیلی سخت و دشوار کنید.چون آنها نمیدانند در کلن کستل نفر دیگر چه نیروهایی برای دفاع وجود دارد

 • 1 ویچ،4 ویزارد و 2 آرچر:(توضیح در خط های قبل مخصوص کستل با 25 فضا) 
 • 1 دراگون، 2 ویزارد و 2 آرچر: این ترکیب برای استراتژی گولم ممکن است دردسر ساز باشد.مسیر را برای حملات قیفی شکل هموار میکنند چون ویزارد ها به سمت گولم ها میروند.دراگون میتواند شما را در حمله کمک کند.
 • 3 بولر و بقیه آرچر یا ویزارد :استفاده از این ترکیب بسیار موثر است.چون بولر hitpoints بالا دارد و میتواند سنگی که به نیرو برخورد میکند به نیروی پشت آن نیز برخورد کند.شما بیشتر بازیکنانی را میبینید که از یک نیروی تانک و قوی در اول حمله استفاده میکنند تا نیروهای با قدرت ضربه ی بالا و آسیب پذیری زیاد در امان باشند،ولی بولر میتواند هم نیروی تانک و هم نیروی پشت سر آن را نابود کند.
حتماً بخوانید  رسیدن به لیگ قهرمانان کلش اف کلنز

clan-war-defedning-troops-dragon-wizard

نیروهای دفاعی برای کلن کستل با 35 فضای خالی

بیشتر کسانی که کلن کستل لول 5 دارند،من میبینم که از لاوا هاند در آن استفاده میکنن که بنظر من کار اشتباهی است.لطفا کسانی که کستل 5 دارند دست از این کار بکشند چون لاوا نمیتواند دیگر به خوبی دفاع کند.بیشتر بازیکنان  حدس میزنند که در کلن کستل یک لاوا است که مطمئنن با روش نابود کردن آن آشنا هستند و به راحتی میتوانند آن را نابود کنند.بهتر است از ترکیب های زیر استفاد کنید:

 • 2 ویچ،2ویزارد و 3 آرچر(مکس) : (توضیحات در بالا قبلا گفته شده است)
 • 1 دراگون، 3 ویزارد و 3 آرچر (مکس) : بیشتر بازیکنانی که از گولم استفاده میکنند،میخواهند گولم و ویزارد ها را به صورت قیفی شکل به داخل مپ ببرند که دراگون باعث جلوگیری از آن می شود و نمیگذارد که نیروها به مرکز و هسته مپ بروند.
 • 4 بولر و بقیه آرچر: زمانی که شما کلن کستل خودتان را پر میکنید و ایردیفنس ها را در جای خوبی قرار میدهید،کمتر کسی به شما حمله هوایی  میکند.بولر ها در برابر نیروهای زمینی بسیار عالی کار میکنند چون با hitpoints بالایی دارند.و با قابلیت ویژه ای که دارند میتوانند نیروهای تانک و نیروهای پشتیبان را به خوبی دچار مشکل کنند.

جمع بندی کلی

شما ترکیب های جالب و مختلفی رو دیدید که واقعا میتوانند به شما کمک بسزایی کنند.در غیر اینصورت،حریفان شما میتوانند حدس بزنند که چه نیرویی در کستل شما است.من نمیدانم چرا بیشتر کلن ها از این روش استفاده نمی کنند.اما کسانی که استفاده کردند،به خوبی متوجه شدند که استفاده از چند ترکیب در کستل های مختلف چقدر میتواند مفیب واقع شود.شما با این کار میتوانید ستاره های زیادی را از چنگ حریفانتان حفظ کنید.

امیدوارم از این مطلب به خوبی استفاده کنید.اگر نظری یا سوالی داشتید،حتما با ما در میان بگذارید. 

 

 

 

10
دیدگاه بگذارید

avatar
7 نظرات چندتایی
3 Thread replies
1 دنبال کنندگان
 
آخرین نظر ارسال شده
داغ ترین نظرات
8 نظرات مدیران
کلشتک کلشهادیسکرتیک دوست آخرین نظرات مدیران
  مشترک شدن  
جدیدترین قدیمی ترین محبوب ترین
خبر کردن از
کلش
مهمان
کلش

من تانهال نوهستم برای دفا ع چی بزارم برای حمله چی

تک کلش
مهمان
تک کلش

برای حمله چی خوبه

سکرت
مهمان
سکرت

سلام،لطفا یه مطلب به روز و جدید برای مقابله با نیروهای زمینی در تاون هال یازده قرار بدین،ممنون

یک دوست
مهمان
یک دوست

واسه دفاغ پکا خوبه؟

مصطفی
مهمان
مصطفی

والا من که تو تاپ پلیرم همه مینیون میزارن چون دشمن والکریه و باعث نمیشه والکری و به سمت وسط که تان هاله بکشه

amirreza
مهمان
amirreza

خیلی خیلی خیلی خیلی ممنون بابت مطلب.انشالله همیشه از این مطالب خوب بگذارید

حسین
مهمان
حسین

سلام مطالب عالی بود ممنون

?>