بدوگیم
بروزترین مرجع بازی های آنلاین استراتژیک

بهترین لیگ ها برای فارمینگ

37 1,331

شاید تاحالا به این موضوع دقت کرده باشید که برخی اوقات لوت برای شما خوب است و برخی اوقات بسیار بد .بدیهی است که زمانی که با دقت و شرایط لازم به جستوجوی مپ ها میپردازید ، نتیجه ی بهتری از نظر لوت بدست میاورید تا زمانی که به صورت گذرا و کاملا بی مقدمه شروع به سرچ میکنید. البته ناگفته نماند که یک اتکر حرفه ای از هرشرایطی میتواند بهترین استفاده را ببرد. ما در این پست قصد داریم تا به برسی برخی از این شرایط بپردازیم ؛ که محدوده کاپ و لیگ یکی از مهمترین این شرایط ها به شمار میرود.

اطلاعات پایه محدوده کاپ در کلش اف کلنز

خب بیایید تا نگاهی به نحوه عمکرد حمله های آنلاین در کلش اف کلنز بیندازیم. اولین شرط در حمله این است که بازیکن مورد حمله شما به هیچ وجه شلید نداشته باشد و همچنین دقیقا در محدوده کاپ شما قرار داشته باشد. شرط دوم لول تان هال شماست که باید با کسی مورد حمله شما قرار میگیرد یکسان باشد ؛ البته در این مورد استثنایی نیز هست و اگر بازی نتواند بازیکنی یکسان با لول تان هال شما پیدا کند ، شما را روبه روی تان هال پایین تر یا بالاتر قرار میدهد.

20151222_112324000_iOS

این فکر که لیگ برای فارمینگ اصلا مهم نیست چون  حریف براساس لول تان هال انتخاب میشود ، چیزی است که بیشتر اتکر ها را به اشتباه انداخته است و در واقع اصلا اینطور نیست.

اگر بخواهیم واقع بینانه به این موضوع نگاه کنیم ، در میابیم که لول تان هال سهم بسیاری در انتخاب حریف شما در اتک دارد ولی همه ی آن نیست!!

همه ی شما شاید این موضوع رو بخوبی درک کرده باشید که هرچه لول تان هال شما بالاتر باشد ، لوت کمتر و مپ های سخت تر و هرچه لول تان هال شما پایین تر باشد ، لوت بیشتر و مپ های راحت تری برای حمله پیدا خواهید کرد. خب باید بگم که راه حل این موضوع لیگ هست!!

شما باید به لیگی هایی بروید که بازیکنانی با تان هال های لول بالا اما ضعیف ( از نظر دفاعی) برای رهایی از دست اتک های برق آسای اتکر های قدرتمند و ذخیره منابع بیشتر ، به آن فرار میکنند. پس صد در صد میتوانید از آنها لوت بسیار خوبی کسب کنید.

full-league-bonus-december-update-sneak-peekحالا کمی هم به برسی جوایز لیگ ها میپردازیم …. جوایز لیگ ها بسیار در فارمینگ مهم هستند چرا که در آپدیت اخیر بازی ، به طور چشم گیری افزایش داشته اند و میتوانند نقش مهمی را در منابع و سود حاصله از اتک ایفاد کنند. اگر شما در لیگی هستید که جوایز آن بسیار کم است ، سعی کنید تا حد امکان از ترکیب هایی استفاده کنید که کماکان برای شما سود داشته باشد.

جوایز روزانه اتک ها

هرگز جوایز روزانه را که از ستاره های دریافتی در اتک هایتان کسب خواهید کرد را فراموش نکنید. شما به راحتی میتواننید تنها با دو اتک در روز صاحب مقداری منابع رایگان شوید که البته مقدار آن به لیگ شما بستگی خواهد داشت.

star-bonus-per-leagueمحدوده کاپ در یک نگاه

  • محدوده کاپ ، میزان قدرتمندی مپ حریف شما را تعیین خواهد نمود.
  • اگر کاپ شما بسیار بالا باشد ، در حمله به حریف های قدرتمند رو به رو خواهید شد و همچنن مورد حمله بازیکنان قویتر از خود قرار خواهید گرفت.
  • جوایز لیگ ها میتواند برای سطوح مختلف تان هال در لیگ های مختلف متفاوت باشد.
  • جوایز روزانه را فراموش نکنید. این فرصتی است که میتوانید به رایگان منابع کسب کنید.

بهترین محدوده کاپ برای تان هال های 3 تا 11

پس از برسی های بسیاری که تیم ما در مدت دو ماه انجام داد ، سرانجام به نتایج زیر برای بهترین محدوده کاپ دست پیدا کردیم :

تان هال 3 و پایینتر : کاپ زیر 500

تان هال 4 : کاپ 400 – 700

تان هال 5 : کاپ 700 – 900

تان هال 6 : کاپ 1000 – 1200

تان هال 7 : کاپ 1200 – 1500

تان هال 8 : کاپ 1600 – 1800

تان هال 9 : کاپ 1700 – 2400

تان هال 10 : کاپ 1800 – 3200 ( بستگی به میزان مکس بودن فرد خواهد داشت)

تان هال 11 : کاپ 2600 به بالا

و یک نکته مهم دیگر…. همیشه سعی کیند از ترکیب هایی استفاده کنید تا حتی در زمانی که نتوانستید لوت خوبی پیدا کنید ، از لحاظ ساخت نیرو ضرر ننمایید.

فارمینگ فقط به محدوده کاپ بستگی ندارد!!

همانطور که در ابتدای پست هم اشاره ای کوچک به آن کردیم ، فارمینگ تنها به کاپ و لول تان هال بستگی ندارد و فقط بخش کوچکی از آن است و قسمت های دیگر آن را عوامل دیگری مثل زمان اتک در شبانه روز، تشکیل میدهد.

میزان لوت پیدا شده در اتک ها ، نسبت مستقیم با ساعات شبانه روز دارند چرا که در این ساعات برخی از پلیرها در گوشه ای از جهان آفلاین هستند و میتوان براحتی از منابع آنها لذت برد. ولی در ساعاتی هم اکثر پلیر ها مشغول به بازی هستند و لوت منایب به این سادگی ها قابل پیدا کردن نیست.

*** نتیجه گیری ***

خوشبختانه من در این پست به صراحت اهمیت محدوده کاپ را در فارمینگ برای شما بیان کردم و امیدوارم که بهره لازم را از این مطلب در اتک های آیندتان ببرید. هفته پر لوتی داشته باشید و چک کردن ساعات پر لوت بازی را هرگز فراموش نکنید!

مشترک شدن
خبر کردن از
guest
37 نظرات
جدیدترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
مهدي

سلام سلام خدمت همه دوستان و مدير سايت من مدت زياديه كلش بازي ميكنم به نظر من براي اتك ي چيزي هست از كاپ و تاون هال مهم تر اونم سايت طالع بين كلشه حتما چك كنيد ببينيد زمان اوج لوت چه ساعت هايي هستش و توي اون ساعت ها اتك بزنيد كه تو زمان اوج لوت به نظر تركيب فول ارچر بهترينه اما براي ساعت هاي معمولي تركيب 24 جاينت و 6 جاينت توي كلن كه مجموعش ميشه 30عدد جاينت + 4 عدد والكري و بقيش ارچر و 3 عدد اسپل جون 1 عدد اسپل خشم و 1 اسپل… بیشتر بخوانید »

Ali_khajoo

سلام با تشکر از مطلب بسیار خوبتون(^_^)

میخواستم بدونم اپدیت جدید که بیاد همون شرکت چینیه تغیرات میده داخل بازی یا سوپرسل هم اجازه اینکار رو داره؟

amir

من یه ترکیب برا خوم اختراع کردم که هیجا و هیچکس ندیدم استفاده.کنه 😀 ارچر بربر گوبلین و مینیون!برای اینکه تو ساختشم راحت باشید سه تا انگشتتونو همزمان بزارید رو ارچر بربر و گوبلین و در باراکس دارکی هم فقط مینیون بسازین اسپل هم فقط هیل بسازین و تو کستل حتمااا جاینت ببرین.بهترین محدوده ی کاپم گولد دو و سه و سیلور یک هست.روش اتک زدنم به این صورته که وقتی شما یه مپ مرده پیدا کردی اول میگردی ببینی کدوم کالکتور دورتر از محدوده اتش قرار داره و با یه ارچر نابودش می کنیین.اگر هم اون کا ل کتور… بیشتر بخوانید »

amir

چیزی که نوشتی راجب جایزه اصلا درست نیست من مستر دو هستم بیشترین جایزم 135 هزارتا گلدو اکسیره با 740ئ تا دارک.من تازه رفتم تان نه تان هشت تو کریستال 1و2 خوب لوت میده من فول بودم تو اونجا.ترکیبمم 8 تا والکری 12 تا ویز 4 والبرکر 10 تا جاینت 25 تا ارچر 2 تا هیل یه 1ریج یه سمم واسه موقع هایی که کستلش پر بود

amirhossein

میخوام بدونم اقا این مشکل فقط واسه ایرانیاس تو لیگ تایتان 3هستم تاون9اصلا نمیاره فقط تاون 10و11اونم اگه سه بزنیشون 5کاپ نهایتش6کاپ همشونم مکسن اصلا تاون9نمیاره برای من که تازه تاون9شدم میخوام بدونم چرا منو با بولر و ماینر مکس میزنن از تایتان 2تاون11مکس 16کاپ میبرن چندین بار اتفاق افتاده تایتان2یه طرف تاون11مکسم یهطرف باید خیلی کم کاپکم کننه 16تاااا اخه منی که 2تا 2تا جمع میکنم مشکل از کجاس یه توضیحی بدین زبان چی بذارم یا چیکار کنم ؟؟؟

MM

با تشکر از سایت خوب ایرانکلش به نظر من چیزی که شما میگید درسته ولی برای کسایی که نمیخوان دد بیس (دهکده مرده یا دورچین) بزنن من خودم از همون اول که بازی میکردم دهکده های مرده رو با برچ میزنم به نظر من اینطور بهتره تاون هال های7-8-9 برای این اتک ها باید از کاپ 900 تا 1600 اتک بزنند با تشکر

Ali

قبول دارم این مطلبو من تانحال 10 هستم و همیشه کاپم بین 2000 تا 2400 هستش . خیلی کم پیش میاد بیلدرام بیکار باشن و بعد از 5. یا 6 سرچ به لوت دلخواهم میرسم تا 720000 هم زدم .. نصف کمپ رو گوبلین لول 7 میبرم نصفشو ارچر لول 7 خیلیی توپه اسپل هم 5 تا لایت میبرم به تان های 8 تا 10 پیشنهاد میکنم نصف گوبلین نصف ارچر بزنید میترکونه .. با تشکر…

Ali

قبول دارم این مطلبو من تانحال 10 هستم و همیشه کاپم بین 2000 تا 2400 هستش . خیلی کم پیش میاد بیلدرام بیکار باشن و بعد از 5. یا 6 سرچ به لوت دلخواهم میرسم تا 720000 هم زدم .. نصف کمپ رو گوبلین لول 7 میبرم نصفشو ارچر لول 7 خیلیی توپه اسپل هم 5 تا لایت میبرم به تان های 8 تا 10 پیشنهاد میکنم نصف گوبلین نصف ارچر بزنید میترکونه .. با تشکر..

محمدرضا

بهترش همین اواخر تاون هشت تا تاون 9 هست
با جاینت و اچر و ویز اتک بدی برای لوت قشنگ لوت پیدا میکنی..اما زمان ساخت افراد طول میکشه نسبت به باریچ و امثالش.
اما لوت کامل میبری

محمد

سلام من تانهال هشت هستم لول ۷۴ تو کاپ مستر سه هستم لوتش خوبه ولی همه تانهال نه هستن و سخته اتک زدن و ستاره گرفتن ولی باید جایزه لوت کاپ مستر که بعد هراتک میده رو در نظر بگیریم مثلا الان مستر ۳ صد و ده هزارتا میده

محمد

110 هزارتا خیلی هست؟راحت کاپ رو بیار پایین اصلا لازم نیست تاون ها 9زد با اون همه هزینه نیروی قوی و اسپل. داری درجا میزنی

عاشقتم سوپرسل

منظور اون جایزه لیگ بود نه خود لوت

arian

سلام مممنونم از مطلب خوبتون ولی نظر من متفاوت هست من الان تاون هال هشت مکس هستم فقط دیوار هام مونده کل نیروهام مکسن من الان کام master هستم و قصد دارم تا champion برم اصلا موافق نیستم که لوت کمه اتفاقا خیلی هم زیاده من الان هرچی میرم بالا تر مخازنم مکس هست بجز گلد که دارم دیوار میارم بالا باید دو منظوره کار کرد هم تروفی هم لوت

nima.z

سلام ببخشید من تاون هال9هستم و کاپم 2700هست و توی لیگ مستر هستم منابع اکسیر و گلد کم هست ولی دارک فراوونه. میخواستم ببینم محدوده کاپ برای تاون هال9چه قدر خوبه؟؟؟

mighty wizard

چرا داداش زبان یا همون سرور بازی خیلی تو لوت تاثیر داره من همیشه زبان بازیمو قبل اتک تغییر میدم صبح ها چین و کره لوت شیشصدی میاره ظهر المان ساعت 8 به بعد اسپانیا وایتالیا لوت بالای چهارصد میده خلاصه من مخزنام صبح ها همیشه پره شما هم امتحان کنید…

mighty wizard

با سلام و عرض خسته نباشید خدمت دست اندر کاران سایت
مطالب سایت عالی بود واقعا استفاده کردم
لطفا مطالب بیبشتری راجب لوت و مخلفاتش بزارید ممنون

farhan

سلام خسته نباشید یه سوال داشتم زبان هم تو لوت تاثیر داره ؟

عباس

سلام
این مطالب و لیگ تان هال های مختلف که درج شده
آیا برای ربات ایران کلش هم تاثیر داره؟
آیا باعث اتکهایی با لوت بالاتر و عملکرد بهتر توسط ربات هم هست؟

داود احمدزاده

برای ربات ممکن هست معادلات فرق کنه..شما میتوانید با دادن اطلاعات خودتون در قسمت پشتیبانی برنامه از همکاران ما در بخش پشتیبانی کمک دریافت کنید.

علی

با سلام چرا مطالب شما کپ سایت های خارجی هست فقط ترجمه میکنید.تولید محتوا ندارین؟

داود احمدزاده

برخی موارد که نیاز باشه تولید محتوا میکنیم.ولی .ولی همانند بسیاری از سایت های دیگر در زمینه بازی،تکنولوژی ، آموزشی اگر مطلب خوبی در سایت های خارجی وجود داشته باشه ترجمه و تقدیم بازدیدکنندگان میکنیم…فکر نمیکنم این مشکلی داشته باشه؟

Spak

سلام
با تشکر از مطلب مفیدتون
تا حدود زیادی اطلاعاتتون دقیق بود
اما احیانا این مطلب در سایت allclash همین اواخر کار نشده بود که شما کپی کردین !!!
درضمن اگر کپی کردین با ذکر منبع بگذارید که خیلی هم خوبه
تیم جستجوتون هم که زحمت کشیدن دو ماه برای پیدا کردن کاپ مناسب خیلی خیلی خسته نباشند
موفق باشید

داود احمدزاده

کپی ؟ فکر میکنم کپی اون مطلب انگلیسی باشه دوست گرامی
من متوجه نظرتون نشدم دقیقاً یک جا تشکر میکنید جای دیگه به این شکل زحمت نویسندگان رو سخره میگیرید.کاش تکلیف نظرتون مشخص بود
.ولی همانند بسیاری از سایت های دیگر در زمینه بازی،تکنولوژی ، آموزشی اگر مطلب خوبی در سایت های خارجی وجود داشته باشه ترجمه و تقدیم بازدیدکنندگان میکنیم…فکر نمیکنم این مشکلی داشته باشه؟

نیما

یه چیزی که هست اینه که لوت همیشه از ساعت 11 شب به بعد تا ساعت های 7 صبح عالیه و راحت میشه 7 یا 8 میلیون جمع آوری کرد متاسفانه برای من شاید چون با ترکیب بارچ عادت به اتک دارم و از ترکیب ای دیگه خوشم نمیاد نمیتونم کاپم رو بالا ببرم ولی این باعث نمیشه که لوت نداشته باشه و تو کاپ های بین 550 تا 650 من معمولا اتک میزنم و انصافا خوبه تازه تان 9 هم هستم این محدوده ی کاپ فکر نکنم زیاد تأثیر داشته باشه (به غیر از کاپ های بسیار بالا) این… بیشتر بخوانید »

ALI KH

سلام
من تاون 11 هستم و میخواستم بدونم اون کاپ واسه ربات هم خوب هس ؟

داود احمدزاده

بله میتونه بهبود بده ولی کمی صبر کنید در نسخه ی جدید ربات یک امکان فوق العاده برای تاون 11 + آموزش کامل اضافه خواهیم کرد.

km

خوبه عااااااالیه هرچی کاپ بالاتر بونس بیشتر?

فرشاد

ایشالا با کمبود لوت مواجه شی ک دیگه با گابلین اتک نزنی خخخخخخ شوخی کردم دادا موفق باشی

amir:)

با سلام و عرض خسته نباشید
با محدوده ی کاپی ک گفتین مخالفم!
بنده تاون هال 8 هستم و تو سیلور 1 میگردم بعضی موقع ها هم ممکنه بیام سیلور 2 فول گوبلین هم اتک میزنم تو هر ساعتی ک بگین لوت برای من خوبه تو این محدوده کاپ.
فول گوبلین اتک میزنم.
و بعد 10 الی 15 سرچ یه لوت 300 تا 600 تایی پیدا میکنم.
واقعا راضیم بیشتر مواقع منابعم فوله
هر وقتم دیدم کاپم داره میاد پایین تان بیرون هارو میزنم تو کاپ پایین خیلی زیاده.

ُSalman

ایول منم دقیقا عین تو ام

علی

امیر راست میگه من تو تون هال هشت دومین چیزی که بعد بربر زدم گوبلین بود بعد اینکه گوبلینو زدم فول گوبلین همه کالکتر ها رو بدون هیچ دردسری میزدم تازه تو تون هال هشت گوبلین پنج خیلی قویه و پول کمی هم می خواد فقط 100 اکسیر تو کاپ 1300 بهترین منابع رو براش داره من حتی هفصد هزاری هم زدم

m

هرچقدر تان هال پایین داشته باشی لوت بیشتر گیر میاد بحث من فقط تان 11 اصلا لوت نیست

داود احمدزاده

بله متاسفانه در تاون هال 11 دهکده های مرده به سختی گیر میاد …بهترین روش برای تاون 11 روش میلکینگ هست

?>