بدوگیم
بروزترین مرجع بازی های آنلاین استراتژیک

اولویت آپگرید تله‌ها در بیلدر بیس

0 2,564

تله‌ها می‌توانند کل استراتژی یک اتک را بهم بریزند ( یا اگر از زاویه دیگر به آن‌ها نگاه کنیم برای شما یک دفاع عالی را فراهم بیاوردند ) و بسیار هم قدرتمند هستند .

چگونه تله‌های بیلدر بیس خود را آپگرید کنید

آپگرید کردن تله‌ها دقیقا همانند ارتقا دادن تسلا است ، در طول زمان آپگرید تله‌ای که در حال آپگرید آن هستید برای حریف و همچنین بازدید کنندگان نمایان خواهد بود .

شاید این قضیه چندان مورد قبول شما نباشد زیرا یک تله در حال آپگرید آسیبی به حریف شما نمی‌زند .

اما این کل ماجرا نیست ، در بسیاری از طراحی‌های بیس‌ها ، تله‌ها در بیس بصورت متقارن پخش شده‌اند ، به عبارت دیگر‌ اگر یک تله در سمتی از بیس نمایان شود ، حریف شما فکر می‌کند که همان تله در سمت مخالف هم وجود دارد ، در واقع شما مکان یکی از تله‌های خودتان را برای حریف آشکار کردید .

معمولا برخی از‌ تله‌ها دارای این مشکل هستند که می‌توانند برای دفاع شما خطرناک باشد که عبارتند از‌ :

  • Spring trap – تله فنری
  • Push trap – تله فشاری
  • Mines – بمب‌ها

با توجه به این داستان‌ این قابلیت را به حریف شما می‌دهد که بهجای‌ رها کردن مجموعه‌ای‌ از نیروها ، تنها با رها کردن یک نیرو تله شما را غیر فعال کند .

اول از همه باید بدانید که در حالت کلی آپگرید هیچ‌کدام از تله‌ها بی‌تاثیر در آسیب‌رسانی آن‌ها نخواهد بود .

برخی‌ بسیار مهم و حائز اهمیت هستند و باید در اولین فرصت آن‌ها را آپگرید کنید و برخی‌ هم وقتی که کارگر خالی و‌ زمان و منابع اضافی داشید بهترین فرصت برای آپگرید آن‌ها خواهد بود .

بیایید به بررسی انواع تله‌ها بپردازیم .

Mine – بمب ( حالت زمینی )

بمب باعث پرتاب به عقب و همچنین آسیب به نیروهای در آن منطقه خواهد شد که در مقابله با نیروهایی که‌ دارای سلامتی کمی هستند بسیار به کمک دفاعی‌های شما خواهد آمد که فرصت لازم را برای نابودی آن‌ها خواهند داشت .

وقتی که‌ بمب‌های خود را آپگرید کنید آسیب رسانی آن‌ها بیشتر خواهد شد اما پرتاب به عقب آن‌ها تغییری نخواهد کرد ، پس آپگرید بمب‌ها فقط در مقابله با نیروهایی که دارای سلامتی کمی هستند به کمک شما خواهد آمد .

بیایید با هم نیروهایی که بیشترین ترس از بمب دارند را دارند بررسی کنیم ، بربر ، آرچر ، بمبر و کنون

نبرد بربر و بمب : مهم نیست بمب شما چه لولی باشد ، هیچ‌وقت قدرت کشتن یک بربر را ندارند ، حتی لول 1 آن .

نبرد آرچر و بمب : بمب قدرت نابود کردن یک آرچر را ندارد اما آسیب زیادی به آن می‌رساند و همچنین اثر پرتابی آن باعث کاهش قابلیت آن‌ها می‌شود زیرا زمان استفاده از قابلیت صرف برگشتن و قفل کردن روی حریف می‌شود .

نبرد بمبر و بمب : همانند نیروهای دیگر بمبر هم هر لولی که باشد در اثر ترکیدن بمب نمی‌میرد .

نبرد کنون و بمب : همین ‌داستان در مورد کنون هم صدق می‌کند .

با دقت به این آمار آپگرید بمب نباید در اولویت شما باشد ، آن‌ها همیشه‌ حدود 30% تا 50% آسیب می‌زنند و با آپگرید کردن آن‌ها آسیب اضافه شده ارزش زمان و هزینه صرف شده برای آن را ندارد .

نقطه قوت آن‌ها پرتاب به عقب است که به دفاعی‌های شما زمان لازم برای نابود کردن نیروها را می‌دهد ، پس فقط زمانی آن‌ها را آپگرید کنید در انتهای مکس‌ کردن یک لول بیلدرهال باشید یا 3 اتک خود را زده‌اید و زمان و منابع اضافی در اختیار داشته باشید .

Mine – بمب ( حالت هوایی )

در حالت هوایی بمب شما قادر است بیبی دراگ و مینیون را هدف بگیرد ولی تمامی نیروهای زمینی را نادیده می‌گیرد .

نبرد مینیون و بمب : بمب شما هر لولی که باشد امکان آسیب بیش از 50% به مینیون غیر ممکن است .

نبرد بیبی دراگ و بمب : بیبی دراگ دارای سلامتی بسیار زیادی است ، آسیب رسیده به بیبی دراگ توسط هر لولی از بمب اصلا حائز اهمیت نخواهد بود .

با توجه به نتایج گفته شده من آپگرید بمب‌ها را پیشنهاد نمی‌کنم ، در حالت کلی با توجه به آسیب و تاثیر آن روی نیروهای زمینی بهتر است بمب‌ها را در حالت زمینی تنظیم کنید .

Push Traps – تله فشاری

تله‌های فشاری به شدت در دفاع شما تاثیر گذار هستند ، دلیل آن هم‌ این است که شما می‌توانید آن‌ها را تنظیم کنید که به جهت مورد نظر شما نیروها را پرتاب کنند ، همچنین با 4 کاشی تاثیر مکانی بسیار زیادی دارند .

خود این تله آسیبی به نیروها وارد نمی‌کند اما اگر آن را آپگرید کنید قادر است نیروهای بیشتری را از بیس شما دور کند .

شما می‌توانید از آن استفاده کنید تا ترکیبی با تله فنری ایجاد کنید که با این کار تاثیر مکانی تله فنری 4 برابر می‌شود ، همچنین می‌توانید آن‌را روی کراشر خود تنظیم کنید !

نبرد جاینت و کنون با تله فشاری : هر کدام از آن‌ها دارای وزن فنری 5 بر واحد نیرو هستند ، پس یک تله فشاری لول 1 می‌تواند یکی از آن‌ها را جابجا کند .

آپگرید تله فشاری به لول 3 این قابلیت را به آن می‌دهد که 2 عدد از جاینت یا کنون را بصورت همزمان پرتاب کند ، لول 4 قابلیت پرتاب 3 عدد از آن‌ها و لول 5 قابلیت پرتاب 5 عدد از آن‌ها را دارد !

آپگرید کردن تله‌های فشاری به شدت مفید و موثر هستند زیرا گاهی دسته‌ای از جاینت‌ها یا کنون‌ها به سمت آن می‌آیند ، شما باید در سریع‌ترین زمان ممکن آن‌ها را به لول 3 برسانید تا قابلیت پرتاب 2 جاینت یا 2 کنون را بصورت همزمان داشته باشد .

Spring Trap – تله فنری

شیوه کار تله فنری در بیلدر بیس شما همانند دهکده اصلی است با این تفاوت که در نبرد تن‌به‌تن نیروهای بسیار کمتری در مقایسه با نبردهای عادی در دهکده اصلی به‌کار می‌روند .

آموزش دهکده دوم کلش اف کلنز

این باعث می‌شود که تله فنری بسیار پر قدرت‌تر ظاهر شود و آپگرید آن به لول 2 تاثیر آن‌را وقتی با 2 جاینت یا 2 کنون روبرو می‌شود دو برابر می‌کند .
آپگرید تله فنری در بیلدر بیس به لول 2 ارزان است اما بیشترین تاثیر را میان تمامی آپگرید تله‌ها دارد !

Mega Mine – بمب بزرگ ( حالت زمینی و حالت هوایی )

بمب بزرگ آسیب بسیار شدیدی را متحمل می‌شود اما برخلاف بمب عادی اثر پرتابی ندارد ، 200 واحد آسیب آن برای نابودی تمام نیروها کافی است به‌غیر از جاینت و بیبی دراگ .

آسیب بیشتری که با آپگرید متحمل آن خواهد شد فقط در بیلدرهال لول 5 در نبرد با کنون حائز اهمیت است ،.

مکس کردن آن بسیار موثر خواهد بود زیرا باعث می‌شود بتواند تمامی لول‌های کنون را نابود کند ( و آن‌ها به‌شدت در بیلدرهال لول 5 پر طرفدار هستند )

وقتی بیلدرهال شما در لول‌های کمتر از لول 5 باشد شما کافیه فقط آن‌را در بیس جایگذاری بکنید و نیاز به آپگرید آن نخواهد بود مگر این‌که منابع اضافه و کارکر بیکار داشته باشید .

نتیجه‌گیری

در آپگرید تله‌ها ، تله‌های فنری و فشاری حائز اهمیت فراوان هستند و آپگرید آن‌ها باید در اولویت شما قرار بگیرد ، اما در خصوص سایر تله‌ها شما می‌توانید با خیال آسوده فقط وقتی منابع اضافه و کارگر بی‌کار داشتید به آپگرید آن‌ها بپردازید .

مشترک شدن
خبر کردن از
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
?>