بدوگیم
بروزترین مرجع بازی های آنلاین استراتژیک

نکات آموزشی برای یک اتک بی نقص

9 797

نکات آموزشی برای یک اتک بی نقص

باسلام خدمت همه شما ایران کلشی های عزیز ؛ امروز میخواهیم به شما چند نکته برای زدن یک اتک بی نقض و تمیز به شما ارائه دهیم. همه افراد از این نکات میتوانند استفاده کنند اما معمولا این نکات برای افراد لول بالا برای افزایش کاپ مهم تر است.

مطمئنا شما برای دیدن یک منطقه تاریخی یا عجیب قبل از آن سعی دارید شناختی از قبل را بر روی آنجا داشته باشید. خب در حملات بازی کلش اف کلنز هم همینطوری می باشد و شما باید شناختی درباره مراحل یک اتک بی نقص را داشته باشید.

آن چه من خواهم دید در اتک ها شکست خورده معمولا شروع و استارت بد حمله می باشد خیلی از شما چگونگی اتک به مپ ها مختلف را نمیدانید.

اگر شما در شروع اتک اشتباه کنید مطمئنا کار خود را برای گرفتن ستاره سخت کرده اید چون مطمئنا نیروهای شما آسیب جدید دیده اند و حتی راه طی شده اتک بر طبق مراد شما نخواهد شد.

در این پست من به شما افکار و عقاید جدید برای شروع اتک خواهم داد. اگر دهکده شما مکس است و اتک های شما صرفا جهت افزایش کاپ هستند پس دهکده با مپ مناسب و میزان کاپ دهی اولین اولویت است.

به دور از استراتژی های خاص حمله ، این پست روند اتک را پس از آماده سازی نیروها و انتخاب حریف مناسب را به شما نشان خواهد داد.

در آپدیت اول این مطلب ما به شما مراحل شکست یک مپ متقارن را نشان خواهیم داد.

 

چگونه یک حمله بدون نقص برای شکست مپ های متقارن داشته باشیم؟

این راهنمای ها به صورت قاعده کلی نیستند بلکه به صورت مستقل شما را در مقابل ساختمان های دفاعی مهم راهنمایی میکنند.

اولین چیزی که شما باید به دنبال مشخص کردن آن باشید یک بیس مناسب جهت حمله آسان تر با کاپ دهی مناسب باشید.

بهترین انتخاب مپ ها متقارن هستند. زیرا معمولا این مپ ها شلوغ و دست و پاگیر نیستند و تجربه نشان داده است ذهن شما برای چگونگی در حمله به این مپ ها بهتر عمل میکنید زیرا مپ متقارن است و مکان ساختمان ها مرتب است.

خب مپ زیر نمونه یک مپ متقارن می باشد که البته انتخاب حمله به این مپ ها بستگی به قدرت و ذکاوت شما در حمله نیز می باشد.

مپ تاون هال 11 همراه با بمب تاور

 

مپ های متقارن (بیشتر بدانید)

هرچند که مپ های متقارن برای تصمیم گیری چگونگی اتک و انتخاب سمت مناسب شروع اتک آسان ترند اما به نکات زیر توجه کنید :

  • * مپ های متقارن معمولا به سمت شمال و جنوب کشیده شده اند و تان هال آنها در وسط قرار دارد که معمولا بهترین نقطه برای اتک سمت راست و چپ بیس می باشد.
  • * اولویت شما برای فلج کردن بیس حریف از بین بردن (هیروها ، دفاعی های خاص مانند توچخانه عقاب ، اینفرنو ، ایردیفینس ها (برای حملات هوایی) و نیروهای کلن کستل) می باشد.

TH10-War-Base-January-2016

مخصوصا دو نکته ای قابل توجه و مهم است اگر شما با یک یورش برنامه ریزی شده و مناسب به حریف بتازید و این آیتم های دفاعی حریف را از بین ببرید در صورت داراداشتن هیت پویینت خوب قسمتی از نیروها پیروز میدان خواهید بود.

شما باید یک ضربه قوی به دفاع حریف در ابتدا وارد کنید تا مسیر ادامه اتک برایتان هموارتر شود و اراده و قاطعیت شما بازه زمانی پیروزی را سریع تر خواهد کرد.

در مپ های متقارن اولویت نابودی به صورت زیر است :

  • * توپخانه عقاب
  • * ایردیفینس (برای حملات هوایی)
  • * هیروها (مخصوصا آرچر کویین)
  • * اینفرنو تاور

 

به چه صورت حمله کنیم؟

پس از انتخاب مپ مناسب چگونگی حمله به بیس حریف و پیش بینی آنچه اتفاق افتاد ذهن شما را درگیر خواهد کرد.

خب شما برای نمونه فرض کنید مپ مورد نظر شما برای حمله به این شمایل می باشد.

th11-farming-base-bomb-tower

اولین نکته ای که به ذهن شما خطور خواهد کرد اینگونه است :

هنگامی که من از سمت پایین شروع به حمله کنم دسترسی من به توپخانه عقاب آسان تر است و اشاره کردیم که اولویت از بین بردن در اتک ها این ساختمان دفاعی می باشد.

همچنین اگر اتک از سمت بالا شروع شود دسترسی من به کلن کستل و آرچرکویین آسان تر خواهد شد.

خب به نظرم که منظور من را تا حدودی گرفتید که ذهن شما در اتک و نقطه شروع تاثیر دارد.

خب با ما همراه باشید…

 

نابودی توپخانه عقاب

همیشه سعی کنید در مرحله اول توپخانه عقاب را از بین ببرید اما در بعضی از دهکده ها ساختمان خاص دفاعی که از آنها نام بردیم در یک جا متمرکز شده اند و یا توپخانه عقاب در مرکز قرار دارد قضیه متفاوت است و شما میتوانید اولویت نابودی خود را به آرچرکویین تغییر دهید.

 

نابودی ایردیفینس ها

اگر حمله شما با نیروهای هوایی است شما به اسپل رعد و برق برای از بین بردن ایردیفینس ها نیاز دارید همچنین با رهاسازی خطی دراگون یا سایر نیروها وابسته به استراتژی های خاص میتوانید ایردیفینس های دیگر را از بین ببرید. به تصویر زیر توجه کنید :

laloon-zapquake

تصمیم گیری در چنین مپی معمولا برای شما سخت تر بوده اما پیشنهاد ما به شما از بین بردن حداقل یک یا بیشتر ایردیفینس با اسپل ها (ایردیفینس سمت راست یا چپ) و حمله از سمت راست یا چپ می باشد به دلیل خالی بودن فضای داخل مپ نسبت به دور دسترسی بهتر به ایردیفینس ها همچنین حمله از پایین شاید مناسب نباشید چون به اتلاف وقت زیادی از اتک اتمام می یابد.

 

نابودی کلن کستل به همراه نیروها

اولین نکته در وارکلن ها و اتک های چندنفره از بین بردن نیروهای دفاعی کلن کستل می باشد که اگر موفق به نابودی آنها نشوید پیروزی برای شما سخت خواهد بود.

متمرکز کردن این نیروها در یک مکان خاص و دور از سایر ساختمان ها دفاعی (که روش آنرا می دانید) برای از بین بردن آنها مهم ترین عامل است. همچنین زمان اتک را در نظر داشته باشید زیرا نابودی آنها نباید طولانی شود.

 

نابودی قهرمانان دفاعی حریف – هیروها

اگر تو می بینی که آرچرکویین در حاشیه مپ قرار دارد بهتر است با استفاده از نیروی های کلن کستل مناسب به همراه هیروهای خود به آن یک یورش کوبنده ببرید و این سد مهم را در مقابل خود بردارید.

suicide-Barbarian-King

 

نابودی اینفرنو تاور

اینفرنو تاور معمولا در بیس ها در مرکز وجود دارد و از بین بردن آن یکی از سخترین کارها در یک حمله استاندارد است. فرد حمله کننده باید از استراتژی و ترکیبی استفاده کند تا نیروهای آن بتوانند به مرکز نفوذ کرده و زمینه پیروزی را فراهم نماید. برای جلوگیری از آسیب اینفرنو تاور معمولا از اسپل فریز برای سلب آسیب رسانی و نفوذ به عمق بیس استفاده میکنند.

برای نمونه به دو مپ زیر توجه کنید :

  1. اگر با چنین مپی روبرو شدید بهترین مکان برای شروع حمله قسمت جنوب غربی می باشد. برای نفوذ مطمئنا شما به نیروی کلن کستل مانند ویزارد با نیروی تهاجمی بالا و پاک سازی سریع به همراه اسپل فریز لازم دارید.

th10-farming-base-january-2016

  1. اگر برای اتک به چنین مپی روبرو شدید قطعا بهترین مکان برای شروع حمله جنوب (جنوبی ترین قسمت مپ) مپ می باشد. زیرا سریع ترین راه برای دستیابی به آرچرکویین و اینفرنو تاور است. بهترین نیروهای کلن کستل برای این مپ ویزارد یا یک نیروی با هیت پوینت بالا مانند گولم ، پکا و… به همراه اسپل فریز برای جلوگیری از اسیب اینفرنو برای چند ثانیه و نفوذ بیشتر نیروها.

TH10-War-Base-January-2016

این مطالب به طور کلی به صورت یک راهنما با ارائه مپ ها نمونه برای شما می باشند اما در هر زمینه ای استراتژی خاص قرار دارد.

 

نتیجه گیری

هدف من از ایجاد این پست نشان دادن یک قاعده کلی در اتک ها نبوده بلکه یک راهنما در مقابل ساختمان های دفاعی و چگونگی عمل در مقابل آنها بوده است. این نکات به شما اعتماد به نفس بیشتری جهت حمله میدهند.

لطفا نظرات ، پیشنهادات و ایده های خود را با ما در میان بگذارید.

 

مشترک شدن
خبر کردن از
guest
9 نظرات
جدیدترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
امیر حسین

ببخشید کلش من تا نصفه لود میشه بعد از اون میگه دوباره امتحان کنین توی بلو استکس این اتفاق می افته

رامین

مطلب مفیدی بود. و درضمن مپ های وار بروز که هر ماه تو یوتیوب به اشتراک میذارن و یا نحوه اتک به مپ های معروف رو هم بذارید(بیشتر 11 تا 10 باشه) ممنون میشم.

Mohamad

سلام خدمت نویسندگان سایت ایرانکلش
لطفا یه سری مپ جدید از تانهال ۱۱ بذارید(فارم و ترفی و وار)
فقط خواهشا دوباره مپ های قبلی رو نذارید به عنوان مپ جدید.. مرسی از سایت خوبتون

یلدا صالحی

باو عالی بود
آقای اسماعیلی واقعا مطالبتون حرف نداره. عالیه

Reza salar

سلام و خسته نباشید
عزیز مطلب عالی
ولی درصورت امکان این جور آموزشها رو اگر به تانهال 9 بیشتر اختصاص بدید خیلی عالی میشه چون نفرات تان 10 و 11 مسلما تجربه بیشتری در این زمینه دارند ولی تانهال 9 بیشتر به این آموزشها نیاز داره. اگه این روند آموزش ادامه داشته باشه که عالی میشه.
مثل همیشه کارتون عالی. ?

AMIR

باسلام.خدمت مدیر سایت ایرانکلش و ایرانکلشی های عزیز!
مطلب خیلی مفید بود من که راضیم!
ممنون که همیشه بروز هستید

?>