بدوگیم
بروزترین مرجع بازی های آنلاین استراتژیک

نحوه حمله به مناطق مرده

6 702

منطقه مرده یکی از ویژگی های طراحی مپ میباشد که شاید اغلب موجب سردرگمی شما در اتک زدن شود. از این ویژگی ، اغلب به منظور دور نمودن و منحرف کردن نیروها از یک هدف خاص  مثل تان هال و یا مرکز بیس استفاده میشود و اتفاقا این نوع چینش خصوصا در تان هال 9 بسیار موثر است.

در اغلب اوقات دیده میشود که اتکر ها در وار توجه بسیار زیادی به این موضوع دارند و بیشتر واقع از اتک به این نوع مپ ها امتناع میکنند که شاید بخاطر تجربه ناخوشایند آنان از اتک به این نوع مپ هاست. بهرحال شما باید بدانید که اگر از برخی قوانین بسیار ساده پیروی کنید ، نابود کردن این نوع چینش نیز بسیار آسان خواهد بود.

*** درباره مناطق مرده ***

مناطق مرده چیزی بیشتر از یک چینش بسیار حرفه ای برای منحرف کردن نیروهای شما از یک هدف خاص ، نیستند. در مناطق مرده ، از قراردادن فاصله بین یک نقطه و ساختمان بعدی ، به منظور ایجاد اهداف انحرافی برای نیروهای شما استفاده میشود.

به عنوان مثال :

dead-zone-base-designاگر در مپ بالا ، نیروهایتان را در قسمت پایین مپ رهاسازی کنید ، حتی اگر تمامی ساختمان های کناری را نیز نابود نمایید باز هم تمامی آنها از هدف اصلی ( مرکز بیس) منحرف شده و به کناره های مپ کشیده میشوند چراکه فاصله بین نقطه رهاسازی نیروها و مرکز بیس بسیار زیاد است و نحوه چینش دیوارها باعث میشود که نیروها به سمت داخل حرکت نکنند.

*** انواع مختلف مناطق مرده در مپ ها ***

زمانی که درمورد مناطق مرده صحبت میکنیم ، میتوانیم آنها را به طور کلی به 4 دسته مختلف تقسیم نماییم :

1- دیوارهای اضافی

2- منطقه مرده داخلی

3- منطقه مرده خارجی

4- منطقه مرده مرکزی

که از هریک از انواع چینش های بالا برای منحرف نمودن نوع خاصی از نیرو استفاده میشود که البته این شیوه از اتک برای کسانی گیج کننده هست که ندانند میخواهند با نیروهای خود چه کار کنند ولی در کل ، مناطق مرده چیزی بیشتر از ایجاد فاصله  بین ساختمانها به منظور انحراف شما ، نیستند.

*** حمله به مناطق مرده ***

اگر شما به یک منطقه مرده از نوع خارجی حمله نمایید ، ابتدا باید همانطور که قبلا نیز گفتیم ، از منحرف شدن نیروهایتان جلوگیری نمایید. البته دلیل اینکه شما دقیقا قصد حمله از آن طرف را دارید این است که در نگاه اول ، آن قسمت ار مپ محافظت نشده و راه آسانی برای رسیدن به تان هال  بنظر میرسد که این موضوع خود بسیار وسوسه انگیز است. به بیان ساده تر ، شما قصد اتک به آن قسمت از مپ را دارید ، چون طراح مپ اینگونه میخواهد!!

نوع چینش دفاعی های دشمن ، به هیچ وجه اجازه پیروزی را به شما نخواهد داد. پس سعی کنید کاری که دشمن میخواهد را انجام ندهید و مپ را به گونه ای دیگر و از جهاتی دیگر برای حمله برسی کنید. پس حالا شما یک بیس رایگان برای درصد گیری در اختیار دارید که براحتی میتوانید با استفاده از ترکیب ویزارد و آرچر ، از مناطق مرده  آن درصد بیشتر برای پیروزی در وار کسب کنید و سپس از سمت مخالف حمله برق آسای خود را اغاز نمایید.

هیچ وقت از تمامی نیروهای خود در مناطق مرده استفاده نکنید!!

*** غلبه بر مناطق مرده داخلی ***

در مناطق مرده داخلی موضوع کمی متفاوت تر است و کمی گمراه کننده تر بنظر میرسند :

dead-zone-insideاول از همه اینکه شما باید توانایی مواجه با هرچیزی رو داشته باشید چون ممکن است در فضای خالی مرکز بیس ، هیدن تسلا و یا چندین جاینت بمب قرار داشته باشد.حمله با تمامی نیروهایتان در همچین شرایطی بسیار دشوار است چرا که شما به هیچ وجه نمیدانید چه چیز در انتظازتان است!

معمولا در اینگونه حملات شکا تمامی مقداری از نیروهای خود را برای پشتیبانی و همچنین نابودی دیگر ساختمان ها ، نگه دارید. با این نوع چینش دفاعی شما با مشکل مواجه خواهید شد و نیروهای شما از رسیدن به مرکز بیس بازخواهند ماند و همچنین نیروهای شما به جهات راست و چپ برای نابودی ساختمان ها تقسیم شده و در نهایت از بین خواهند رفت. در این نوع حمله ، دفاعی های دشمن پیروز خواهند ماند ولی نه در روشی که ما میخواهیم.

بهترین روش برای حمله با این نوع چینش بیس ، تقسیم بندی نیروهای خود به گروه های مختلف است؛ و در زمان اتک ، تنها بخشی از آنها را رها نمایید چون این نوغ مپ ها به تمامی نیروی شما به صورت همزمان نیاز نخواهد داشت. درواقع قسمت های مختلف یک بیس قدرت های دفاعی خاصی خواهند داشت که تمرکز شما باید روی آن قسمت ها باشد.

در این مورد خاص ، تان هال در سمت چپ مپ قرار دارد پس ما باید حمله خود را از سمت راست آغاز نماییم و تا رسیدن به تان هال پیشروی کنیم.

beating-dead-zoneزمانی که بخشی از دفاعی های دشمن نابود شد و توانستید در آن ناحیه پیشروی نمایید ، بخشی دیگر از نیروهایتان را نیزدر آن ناحیه رها کنید و همچنان به پیشروی ادامه دهید :

beating-dead-zone-step-by-stepاین روش اتک دو مزیت برای شما در برخواهد داشت :

1- شما میتوانید میزان نیروهای مورد نیاز برای نابودی کل بیس را محاسبه کنید.

2- نیروهای باقی مانده میتوانند در آخر به عنوان پشتیبان عمل کرده و نیروهای مهاجم را پشتیبانی نماییند.

این روش حمله کاملا امکان پذیر است چراکه طراح بیس قصد داشته تا با ایجاد مناطق مرده برای نیروهای ما تله ایجاد کرده و نیروهای ما را منحرف و در نهایت در دام دفاعی های خود بیندازد ولی با این روش ، نیروهای ما براحتی به مرکز بیس حرکت میکنند و نقشه دشمن نقش بر آب میشود.

*** مناطق مرده مرکزی ***

در تعریف کلاسیک ، منطقه مرده مرکزی در حقیقت یک منطقه مرده نیست چراکه در اکثر مواقع تان هال و یا نوع خاصی از دفاعی در آن قرار داده شده است.بهرحال بسیاری از بازیکنان از این نوع چینش مپ برای محافظت از تان هال در برابر استراتژی بولر و والکری استفاده مینمایند.

core-dead-zoneبهترین راه برای حمله به اینگونه مپ ها ، فرستاد نیروها از دو جناح در یک طرف از بیس است بگونه ای که بتوانید با تاخیر چند ثانیه ای ، هیروهای خود را رها کنید تا نیروهای شما را به سمت داخل بیس هدایت کنند.

همیشه سعی کنید ناحیه ای از بیس را برای حمله انتخاب نمایید که کمترین فاصله را بین ساختمان ها و تا مرکز زمین داشته باشد.

attacking-core-ringbase-dead-zone*** نتیجه گیری ***

مناطق مرده به صورتی که بسیاری از بازیکنان فکر میکنند ، قدرتمند و نفوذ ناپذیر نیستند. و تنها دلیل شکست اکثر بازیکنان در حمله به اینگونه مپ ها این است که دقیقا به همان قسمتی حمله میکنند که طراح برای آن ها دام پهن کرده است ؛ در نتیجه براحتی شکست میخورند.ولی اگر تنها از نکات زیر پیروری کنید ، میتوانید به سادگی اینگونه مپ ها را نابود سازید. پس همیشه به یاد داشته باشیدکه :

  • به هیچ وجه و تحت هیچ شرایطی حمله خود را از سمت منطقه مرده آغاز نکنید.
  • هیچ وقت تمامی نیروهای خود را از یک جهت و در یک زمان رها نکنید و سعی کنید نیروهای خود را به دسته های مختلف تقسیم بندی و در فواصل زمانی مختلف از آنان استفاده نمایید.

 

مشترک شدن
خبر کردن از
guest
6 نظرات
جدیدترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
alinikfam

اشتباهی خرید کردم مال کامپیوتره

alinikfam

من ورژن اندروئید میخام

سعید

مپ وار مناطق مرده برای تاون 10 میشه بزارید؟

amir

ممنون از راهنمایی به کلن برترین ها لول 7 بپیوندید تگ کلن#uou9plq

clash of royale

خیلی مفید بود ممنون از زحمات شما

amir

اون مپی که اول مثال زدین دورو که بزنه با هیروهاش با 4 تا اسپیل زلزه میتونه راه تان هالو باز کنه راحت میاد تو

6
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
?>