بدوگیم
بروزترین مرجع بازی های آنلاین استراتژیک

پایان کار کلش اف کلنز در ایران؟ بررسی حذف از کافه بازار(آپدیت پنجم)

127 2,903

چندین ماه پیش بود که بازی کلش اف کلنز به فروشگاه اندروید کافه بازار به صورت رسمی و از طرف سوپرسل وارد شد و قابلیت خرید جم توسط این فروشگاه امکان پذیر شد.ین امر خوشحالی بسیار زیادی برای کاربران اندرویدی در پی داشت.

نکات مثبت

با توجه به تعداد بسیار زیاد بازیکنان کلش اف کلنز در ایران ، از مدت پیش منتظر این ورود بودیم،با توجه به رسمی شدن این موضوع و قابلیت خرید جم بصورت ریالی بصورت درون برنامه ای موضوع پرداخت مالیات نیز از طرف شرکت کلش اف کلنز به ایران به وقوع پیوست.این مورد نیز خبر خوبی برای کاربران ایرانی بود، چراکه زمزمه های مسدودسازی این بازی بدلیل عدم پرداخت مالیات و خروج ارز از کشور تقریباً منتفی شد.

در دو اپدیت قبلی نیز زبان فارسی به صورت رسمی به بازی اضافه شد و این مورد برای اضافه شدن پرچم ایران نیز مارا امیدوار کرد.

برخی نکات منفی

bazar

بعد از این امکان کلش اف کلنز دارای دو نسخه شد! نسخه ی کافه بازار و نسخه ی گوگل پلی! در اوایل برخی مشکلات برای کاربران پیش آمد (که البته همچنان ادامه دارد) ، ناپدید شدن دکمه ی Contact US و عدم قبول کردن رسید جم برای بازایابی اکانت هک شده کلش و تغییر جیمیل سینک شده! یعنی حتی خود پشتیبان های شرکت سوپرسل دچار دوگانگی شده بودند و برخی از آن ها از این موضوع ابراز بی اطلاعی میکردند.

پایان یک آغاز

با تمامی این موارد مثبت و منفی تاکنون بسیاری از بازیکنان این بازی محبوب از این امکان کافه بازار استفاده کردند تا دیروز که بازی بدون اطلاع قبلی از بازار حذف شد! زمانی که شما بازی Clash of Clans را در کافه بازار جستجو نمایید و یا قصد آپدیت آن به جدیدترین نسخه را داشته باشید با این پیام مواجه می شوید :

برنامه مورد نظر یافت نشد

حذف کلش اف کلنز از بازار

هنوز مشخص نیست دلیل این اتفاق چیست و شاید هم این مورد یک نقص فنی باشد و بزودی رفع گردد.(البته با گذشت 2 روز از این ماجرا کمی قضیه نگران کننده شده)

همچنین برخی معتقدند شاید ایران درخواست کرده سرورهای بازی به ایران منتقل شود(چیزی که پیش از این برای تلگرام درخواست شده بود)  و یا فروشگاه های اندرویدی دیگر نظیر ایران اپس و …  به انحصاری بودن بازی فقط برای کافه بازار شکایت کرده اند(در حد حدس و گمان و تایید نشده)

البته لازم به ذکر است  تیم ایران کلش به پشتیبانی کافه بازار و خود سوپرسل ایمیل ارسال کرده تا از اصل ماجرا را به صورت کامل مطلع شود!

============

*** آپدیت اول ***

بعد از تماس با کافه بازار اینگونه پاسخ داده شد :

این مشکل موقتی ایجاد شده است و در اسرع وقت مرتفع خواهد شد

photo_2016-07-26_14-49-57همانطور که مشاهده میکنید در این پاسخ به صورت دقیق مشخص نشده مشکل کجاست! برخی معتقد بودند مشکل فنی بوده ولی در این جوابیه به مشکلات فنی اشاره نشده است.

حتماً بخوانید  استاد اسپل لایتینگ

لازم به ذکر است سوپرسل همچنان به سوال ما پاسخی ارسال نکرده است و به محض پاسخ رسمی شما را در جریان خواهیم گذاشت

=============

*** آپدیت دوم ***

بلاخره و پس از تلاش چندین روزه تیم ما برای پیگیری این موضوع ، موفق شدیم تا علت حذف کلش از کافه بازار را پیدا کنیم.

پاسخ سوپرسل به سوال ما مبنی بر علت حذف کلش اف کلنز از بازار :

photo_2016-07-27_07-32-23
sshot-1

همانطور که مشاهده میکنید ، به نظر میرسد که سوپرسل نیز از این اقدام بازار بی خبر میباشد و دلیلی برای این اقدام غیرمنتظره ندارد.

=============

پس ماجرا از چه قرار بوده است؟؟

خب شاید اکثر شما اطلاع داشته باشید که کلش اف کلنز یک بازی قانونی در ایران به حساب میاد ولی خرید و فروش جم ( به علت خروج ارز خارجی از کشور ) تقریبا میشه گفت غیر قانونی و غیر رسمی تلقی میشود.

طبق اطلاعات ما ، چند هفته قبل ، بخشنامه ای به دست بازار میرسدکه در آن به شرایط جدیدی برای قرارداد سوپرسل و کافه بازار و همچنین حذف خرید و فروش جم از طریق بازار ، اشاره میشود که البته به نظر میرسه که بازار تمامی آنها را رد کرده است.

============

پس دلیل اصلی حذف شدن کلش چه بوده است؟؟

خب بدیهی است که پس از رد شرایط بخشنامه ، بازار باید با عواقب بدی مواجه میشد و به همین علت و برای جلوگیری از لغو قرارداد بازار و سوپرسل ، کافه بازار برای مدتی مجبور به حذف کلش شد تا در این مدت بتواند مسئولان مربوطه را برای ادامه همکاری خود با سوپرسل قانع کند.

اینطور که بنظر میرسد حذف کلش از بازار امری موقتی باشد، ولی اگر بازار موفق به راضی کردن نهاد های دولتی برای ادامه همکاری خود با سوپرسل نشود ، آن وقت چه ؟!

============

*** آپدیت سوم ***

آپدیت سپتامبر ، پایانی بر خرید جم به ریال

طی اتفاقی که امروز و کاملا اتفاقی برای یکی از دوستان ما رخ داد ، متوجه نکته ای بسیار جالب و البته مهم شدیم که شاید بد نباشد تا شما هم از آن مطلع باشید. البته شاید تاکنون بسیاری از شما به این نکته پی برده باشید.

Screenshot_2016-08-07-14-02-39

خب در نگاه اول شاید تصویر بالا چیز زیاد مهمی به نظر نرسد اما با کمی دقت متوجه خواهید شد که قسمت خرید جم به ریال در این عکس غیر فعال هست. درواقع این عکس مطعلق به قسمت خرید جم یکی از دوستان هست که در پی پاک شدن بازیش از گوشی ، مجبور به نصب دوباره آن از گوگل پلی شد و با ورود دوباره به بازی ، به تصویر بالا برخورد. خب اگر بخواهم به زبان ساده تر بیان کنم ، قسمت خرید جم به ریال فقط و فقط در نسخه هایی فعال و قابل دسترس است که از کافه بازار دانلود و نصب شده باشند و در صورتی که شما بازی خود را از فروشگاه گوگل پلی نصب کنید خواهید دید که قسمت خرید جم برای شما به صورت بالا میباشد.

حتماً بخوانید  ویدیو بی نهایت GEM در سرور ایران کلش!!

حدود دو هفته پیش و با حذف موقتی کلش اف کلنز از کافه بازار که تا هم اکنون نیز خبری از بازگشت آن نیست ، اخبار و شایعاتی مبنی بر حذف خرید جم به ریال در سایت ها و کانال های کلشی دست به دست شد که ممکن است این خبر طی چندین هفته آینده واقعا به حقیقت بپیوندد.

حال کمتر از یک ماه به آپدیت هیجان انگیز ( آپدیت ماه سپتامبر) سوپرسل باقی است و با توجه به انحصاری بودن خرید جم به ریال در نسخه هایی که فقط توسط بازار منتشر میشود ، اگر روند لغو انتشار کلش اف کلنز از سوی کافه بازار ادامه پیدا کند ، شاید دیگر نتوان مستقیما از خود بازی و به ریال جم خریداری نمود و این قابلیت به کلی از بازی حذف شود.

با این وجود ما باز هم امیدواریم که کافه بازار بتواند راهی برای انتشار مجدد کلش اف کلنز پیدا کرده و روند خرید جم به ریال همچنان در ایران ادامه داشته باشد.

=============

کلش به بازار برگشت (26 مرداد 95)

*** آپدیت چهارم ***

گویا کافه بازار بالاخر توانست مشکلات بوجود آمده را حل کند در حال حاضر میتوانید بازی کلش اف کلنز را در کافه بازار مشاهده کنید…البته هنوز برای برخی کاربران که بازی را جستجو میکنند نمایش داده نمیشود ولی در کل گویا مشکل برطرف شده است.


کلش مجدداً قرار است از بازار حذف شود (20 شهریور 99)

*** آپدیت پنجم ***

بعد از پنج سال که از نگارش این مطلب میگذرد و سال ها کاربران از نسخه ی کافه بازار کلش استفاده کردند گویا این بار بدلیل تحریم ها قرار است مجدداً کلش اف کلنز از کافه بازار حذف شود ، برای جزئیات بیشتر به مطلب زیر مراجعه کنید :

مسدود شدن کلش اف کلنز برای همیشه! سوپرسل ایران را تحریم میکند!

 

127
دیدگاه بگذارید

avatar
82 نظرات چندتایی
45 Thread replies
0 دنبال کنندگان
 
آخرین نظر ارسال شده
داغ ترین نظرات
91 نظرات مدیران
ارشamani.amir136محمدرضامهدیرضا آخرین نظرات مدیران
  مشترک شدن  
جدیدترین قدیمی ترین محبوب ترین
خبر کردن از