بدوگیم
بروزترین مرجع بازی های آنلاین استراتژیک

پایان کار کلش اف کلنز در ایران؟ بررسی حذف از کافه بازار(آپدیت پنجم)

127 3,210

چندین ماه پیش بود که بازی کلش اف کلنز به فروشگاه اندروید کافه بازار به صورت رسمی و از طرف سوپرسل وارد شد و قابلیت خرید جم توسط این فروشگاه امکان پذیر شد.ین امر خوشحالی بسیار زیادی برای کاربران اندرویدی در پی داشت.

نکات مثبت

با توجه به تعداد بسیار زیاد بازیکنان کلش اف کلنز در ایران ، از مدت پیش منتظر این ورود بودیم،با توجه به رسمی شدن این موضوع و قابلیت خرید جم بصورت ریالی بصورت درون برنامه ای موضوع پرداخت مالیات نیز از طرف شرکت کلش اف کلنز به ایران به وقوع پیوست.این مورد نیز خبر خوبی برای کاربران ایرانی بود، چراکه زمزمه های مسدودسازی این بازی بدلیل عدم پرداخت مالیات و خروج ارز از کشور تقریباً منتفی شد.

در دو اپدیت قبلی نیز زبان فارسی به صورت رسمی به بازی اضافه شد و این مورد برای اضافه شدن پرچم ایران نیز مارا امیدوار کرد.

برخی نکات منفی

bazar

بعد از این امکان کلش اف کلنز دارای دو نسخه شد! نسخه ی کافه بازار و نسخه ی گوگل پلی! در اوایل برخی مشکلات برای کاربران پیش آمد (که البته همچنان ادامه دارد) ، ناپدید شدن دکمه ی Contact US و عدم قبول کردن رسید جم برای بازایابی اکانت هک شده کلش و تغییر جیمیل سینک شده! یعنی حتی خود پشتیبان های شرکت سوپرسل دچار دوگانگی شده بودند و برخی از آن ها از این موضوع ابراز بی اطلاعی میکردند.

پایان یک آغاز

با تمامی این موارد مثبت و منفی تاکنون بسیاری از بازیکنان این بازی محبوب از این امکان کافه بازار استفاده کردند تا دیروز که بازی بدون اطلاع قبلی از بازار حذف شد! زمانی که شما بازی Clash of Clans را در کافه بازار جستجو نمایید و یا قصد آپدیت آن به جدیدترین نسخه را داشته باشید با این پیام مواجه می شوید :

برنامه مورد نظر یافت نشد

حذف کلش اف کلنز از بازار

هنوز مشخص نیست دلیل این اتفاق چیست و شاید هم این مورد یک نقص فنی باشد و بزودی رفع گردد.(البته با گذشت 2 روز از این ماجرا کمی قضیه نگران کننده شده)

همچنین برخی معتقدند شاید ایران درخواست کرده سرورهای بازی به ایران منتقل شود(چیزی که پیش از این برای تلگرام درخواست شده بود)  و یا فروشگاه های اندرویدی دیگر نظیر ایران اپس و …  به انحصاری بودن بازی فقط برای کافه بازار شکایت کرده اند(در حد حدس و گمان و تایید نشده)

البته لازم به ذکر است  تیم ایران کلش به پشتیبانی کافه بازار و خود سوپرسل ایمیل ارسال کرده تا از اصل ماجرا را به صورت کامل مطلع شود!

============

*** آپدیت اول ***

بعد از تماس با کافه بازار اینگونه پاسخ داده شد :

این مشکل موقتی ایجاد شده است و در اسرع وقت مرتفع خواهد شد

photo_2016-07-26_14-49-57همانطور که مشاهده میکنید در این پاسخ به صورت دقیق مشخص نشده مشکل کجاست! برخی معتقد بودند مشکل فنی بوده ولی در این جوابیه به مشکلات فنی اشاره نشده است.

لازم به ذکر است سوپرسل همچنان به سوال ما پاسخی ارسال نکرده است و به محض پاسخ رسمی شما را در جریان خواهیم گذاشت

=============

*** آپدیت دوم ***

بلاخره و پس از تلاش چندین روزه تیم ما برای پیگیری این موضوع ، موفق شدیم تا علت حذف کلش از کافه بازار را پیدا کنیم.

پاسخ سوپرسل به سوال ما مبنی بر علت حذف کلش اف کلنز از بازار :

photo_2016-07-27_07-32-23
sshot-1

همانطور که مشاهده میکنید ، به نظر میرسد که سوپرسل نیز از این اقدام بازار بی خبر میباشد و دلیلی برای این اقدام غیرمنتظره ندارد.

=============

پس ماجرا از چه قرار بوده است؟؟

خب شاید اکثر شما اطلاع داشته باشید که کلش اف کلنز یک بازی قانونی در ایران به حساب میاد ولی خرید و فروش جم ( به علت خروج ارز خارجی از کشور ) تقریبا میشه گفت غیر قانونی و غیر رسمی تلقی میشود.

طبق اطلاعات ما ، چند هفته قبل ، بخشنامه ای به دست بازار میرسدکه در آن به شرایط جدیدی برای قرارداد سوپرسل و کافه بازار و همچنین حذف خرید و فروش جم از طریق بازار ، اشاره میشود که البته به نظر میرسه که بازار تمامی آنها را رد کرده است.

============

پس دلیل اصلی حذف شدن کلش چه بوده است؟؟

خب بدیهی است که پس از رد شرایط بخشنامه ، بازار باید با عواقب بدی مواجه میشد و به همین علت و برای جلوگیری از لغو قرارداد بازار و سوپرسل ، کافه بازار برای مدتی مجبور به حذف کلش شد تا در این مدت بتواند مسئولان مربوطه را برای ادامه همکاری خود با سوپرسل قانع کند.

اینطور که بنظر میرسد حذف کلش از بازار امری موقتی باشد، ولی اگر بازار موفق به راضی کردن نهاد های دولتی برای ادامه همکاری خود با سوپرسل نشود ، آن وقت چه ؟!

============

*** آپدیت سوم ***

آپدیت سپتامبر ، پایانی بر خرید جم به ریال

طی اتفاقی که امروز و کاملا اتفاقی برای یکی از دوستان ما رخ داد ، متوجه نکته ای بسیار جالب و البته مهم شدیم که شاید بد نباشد تا شما هم از آن مطلع باشید. البته شاید تاکنون بسیاری از شما به این نکته پی برده باشید.

Screenshot_2016-08-07-14-02-39

خب در نگاه اول شاید تصویر بالا چیز زیاد مهمی به نظر نرسد اما با کمی دقت متوجه خواهید شد که قسمت خرید جم به ریال در این عکس غیر فعال هست. درواقع این عکس مطعلق به قسمت خرید جم یکی از دوستان هست که در پی پاک شدن بازیش از گوشی ، مجبور به نصب دوباره آن از گوگل پلی شد و با ورود دوباره به بازی ، به تصویر بالا برخورد. خب اگر بخواهم به زبان ساده تر بیان کنم ، قسمت خرید جم به ریال فقط و فقط در نسخه هایی فعال و قابل دسترس است که از کافه بازار دانلود و نصب شده باشند و در صورتی که شما بازی خود را از فروشگاه گوگل پلی نصب کنید خواهید دید که قسمت خرید جم برای شما به صورت بالا میباشد.

حدود دو هفته پیش و با حذف موقتی کلش اف کلنز از کافه بازار که تا هم اکنون نیز خبری از بازگشت آن نیست ، اخبار و شایعاتی مبنی بر حذف خرید جم به ریال در سایت ها و کانال های کلشی دست به دست شد که ممکن است این خبر طی چندین هفته آینده واقعا به حقیقت بپیوندد.

حال کمتر از یک ماه به آپدیت هیجان انگیز ( آپدیت ماه سپتامبر) سوپرسل باقی است و با توجه به انحصاری بودن خرید جم به ریال در نسخه هایی که فقط توسط بازار منتشر میشود ، اگر روند لغو انتشار کلش اف کلنز از سوی کافه بازار ادامه پیدا کند ، شاید دیگر نتوان مستقیما از خود بازی و به ریال جم خریداری نمود و این قابلیت به کلی از بازی حذف شود.

با این وجود ما باز هم امیدواریم که کافه بازار بتواند راهی برای انتشار مجدد کلش اف کلنز پیدا کرده و روند خرید جم به ریال همچنان در ایران ادامه داشته باشد.

=============

کلش به بازار برگشت (26 مرداد 95)

*** آپدیت چهارم ***

گویا کافه بازار بالاخر توانست مشکلات بوجود آمده را حل کند در حال حاضر میتوانید بازی کلش اف کلنز را در کافه بازار مشاهده کنید…البته هنوز برای برخی کاربران که بازی را جستجو میکنند نمایش داده نمیشود ولی در کل گویا مشکل برطرف شده است.


کلش مجدداً قرار است از بازار حذف شود (20 شهریور 99)

*** آپدیت پنجم ***

بعد از پنج سال که از نگارش این مطلب میگذرد و سال ها کاربران از نسخه ی کافه بازار کلش استفاده کردند گویا این بار بدلیل تحریم ها قرار است مجدداً کلش اف کلنز از کافه بازار حذف شود ، برای جزئیات بیشتر به مطلب زیر مراجعه کنید :

مسدود شدن کلش اف کلنز برای همیشه! سوپرسل ایران را تحریم میکند!

 

مشترک شدن
خبر کردن از
guest
127 نظرات
جدیدترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
amani.amir136

سلام آقای امیر نیلچی اگر امکانش هست ایدی تلگرام یا اینستاگرامتون رو بهم بدید میخوام ب صورت گسترده باهاتون صحبت کنم

محمدرضا

الان تست کردم کلش پیدا میشه , در حال حاضر واسه من درست شده , ولی تا صبح یافت نمیشد

ارش

تا ۹۹ میره و باز نمیکنه . من حذف میکنم‌ مسخرشو در اوردید وقتی بازی میفروشید قبلش توانایی پشتیبانی شو داشته باشید الان چندین روزه خرابه کسی نصب نکنه و نخره

محمدرضا

پول باید تو جریان باشه , حالا میخوادخروج یا ورود ارز باشه, مثلا همین بازی خروس جنگی خودمون که صادرش کردیم مگه بده ؟ اقتصاد باید جهانی تو چرخش باشه تا مردم کشور ها با کشورهای دیگه تعامل و تعادل داشته باشن , باید تعرفه ی واردات رو بر دارن تا وسایل داخلی هم به همون کیفیت خارجی برسه و مردم به ناچار روی نیاورن به خریدشون , مشکل یه بازی ساده نیست, مشکل در عیب داشتن اقتصاد یه کشوره

مهدی

جان مادرت راهنمایی کنیم چطوری میتونم در اسرع وقت جم خریداری کنم

رضا

سلام از کجا آبدیت کلش پیدا کنم

mmohammadiamir

سلام – چطور میتونم نسخه بازار کلش اف کلنز رو پیدا و دانلود کنم؟
خواهشا پاسخ بدین.

ابوالفضل

بدبختی یکی بود شد دوتا شما میگین که داخل کافه بازار بالا نمیاره کلش اف کلنز رو چطوره الان یه تست رو گوگل پلی ه بندازین اخه هر چی سرچ میکنم بالا نمیاره حالا دلیل این چیه؟

داود احمدزاده

بخاطر تحریم های گوگل برای ایران فقط برنامه های محدودی از گوگل پلی در دسترس هست .کلش اف کلنز در دسترس برای دانلود نیست

ahmad

سلام خب خبر خوب و خوشحال کننده ای بود امیدوارم دیگه همچین مشکلاتی پیش نیاد… خواستم به یک موضوع اشاره کنم شما بازهم در مورد این بحث کم کاری کردید بطوریکه مخاطبان سایت زودتر از حل شدن مشکل باخبر بودن و به دنبال اون بروزسانی جدیدی که انجام دادید این خبر اطلاع رسانی نشد و در صفحه اصلی سایت قرار نگرف در صورتی که اپدیت های قبلی این خبر هم در کانال و هم صفحه اصلی سایت قرار می گرفت… سایتی که به قول خودش اینقدر دقیق داره موضوع رو بررسی میکنه این حرکت جای بسی تامل داره… مسئولین گرامی… بیشتر بخوانید »

داود احمدزاده

ممنون از شما دوست گرامی برای وقتی که روی این نظر گذاشتید،در نتیجه شایسته هست بنده هم جوابی کامل و جامع به شما عرض کنم 1 – در مورد بازگشت کافه بازار همانطور که کاربر دیگری اشاره کرد متاسفانه این خبر در هاله ای از ابهام قرار داره.یعنی شما اگر بازی رو در کافه بازار جستجو کنید یافت نمیشه،ولی اگر قبلاً بازی را داشته باشید میتونید فقط مشاهدش کنید(در برنامه های نصب شده) در نتیجه ما زیاد روی این خبر مانور ندادیم چون شاید کار کافه بازر خلاف قوانین باشه و ما با این کار تبلیغات کار غیرقانونی رو انجام… بیشتر بخوانید »

دکتر

باسلام همانطور که درباره حذف کلش از بازار مطلبی کار کردید پس لطفا الان کلش که به بازار برگشته هم یه مطلب کار کنید

داود احمدزاده

مطلب به روزرسانی شد.

مجتبی

در پاسخ به دوست عزیزمون دکتر ، کلش به کافه بازار برنگشته، درواقع دوستان کافه بازاری سازمانهای نظارتی رو پیچوندن و دور زدن ، وقتی کلش توی بازار با سرچ و توب هیچ دسته بندی نیست و فقط از این راه مخفی قابل دسترس، فقط یه معنی داره، اونم اینکه همچنان کلش در کافه بازار نیست و باید حذفش کنه، آپدیت شهریور ماه به همه این حرف و حدیث ها پایان خواهد داد

alireza.leo

سلام دوستان بلا خره نرم افزار کافه بازار مشکل رو حل کرد مرسیییییییییییییییییییییییییییییییی بازار از این کارش

javaad

سلام راهی هست کلش نسخه کافه بازار‌ گیر بیارم ؟؟؟؟خواهش میکنم کمکم کنید

امیر

سلام خسته نباشید. من دوروز پیش اندروید گوشیم رو که مدلش LG L90 بود رو آپدیت کردم و بعد از آپدیت شدن بعضی از برنامه ها از جمله کلش اجرا نمیشه. مثلا وقتی کلش رو اجرا میکنم میره توش و قبل از اینکه نماد SUPERSEL بیاد از بازی میپره بیرون دو باره بر میگرده رو صفحه منو همین کار برای کلش رویال و چند تا از برنامه های دیگه هم اتفاق میفته لطفا کمکم کنید ممنون.

مهدی

با سلام بنده تا حالا چندبار فبلا از سایت های فروش جم،جم خریداری کرده ام اصلا کلاه بردار نیستند شما اگر از سایتایی که نماد اعتماد الکترونیکی دارند جم خریداری کنید مطمئنن مشکلی پیش نمیاد
بازار هم بسیار عالی بود و پس از خرید جم بدون سود و فورا به حساب کلش واریز می شد
نظر من کاملا بی طرف بود پس از بعضی دوستان خواهش می کنم سایت های فروش جم را متهم به هک شدن اکانتتون نکنید
موفق باشید بهترین سایت کلشی ایران

Emris

سپسا از امیر بزرگوار که اینهمه توهین هارو تحمل میکنه

کاش ذره ای اندیشه کنیم
بازار برای خرید جم چه از بین بره و چه از بین نره اتفاقیه که دست من و شما کلشر ها و یا حتی سایت ایران کلش نیست

دوست عزیزمون زحمت کشیدن و خودشونو تو سختی انداختن که مطلب خوبی رو ارائه بدن
به جای تشکر کردن تشر میزنین؟

alireza.leo

سلام اقای محمد یکی از کارکنان کافه بازار لطفا به جای اینکه این حرف رو بزنید بگید مشکل چه زمانی حل میشه تاریخ معین بدین این مشکل باعث حرف هاییی زیادی در مورد کشور ما میشه این مشکل رو باید هر چه سریع تر حل کنید تا بیشتر از این باعث تحقیر تمسخر افراد بیشتری نشیم

هادی

من همین الان 500 جم خریدم بصورت ریالی فقط کافیه که نسخه ای که از بازار دانلود کرده باشید رو داشته باشید

ahmad

با سلام و عرض خسته نباشید با تمام احترامی که واسه سایت تون قائل هستم اما در مورد موضوع خرید جم ریالی از کافه بازار دارید زیاده روی می کنید به عبارت بهتر بگم دارید جو میدید!!! البته دلیلش هم واضحه با برداشته شدن خرید جم ریالی باز همه مجبورن برن سمت سایت هایی مثل شما برای تهیه جم یعنی برداشته شدن خرید جم به نفع شماست و الان دارید الکی بزرگ نمایی میکنید اینکه میگید در نسخه کلشی که گوگل قرار داده امکان خرید جم ریالی نیست در صورتی که قبل از این جریانات حذف کلش از کافه بازار… بیشتر بخوانید »

مهدی

چه خبره مطلب نوشتی انگار بد جور برت خورده خخخخ بی دقتی کجا بود راست میگه طرف . فقط شما ها موقعی که برتون بخوره از مطلب یا انتقاد تند بشه جواب ادمو میدید

amirsaadat5

سلام چه طور باید قسمت cantact usرا در کلش فعال کنم
لطفا پاسخ این سوال را بدهید

داود احمدزاده

به این مطلب مراجعه نمایید : https://bodogame.com/disappear-contact-us-clash-of-clans/

amirsaadat5

خیلی ممنون از راهنماییتون

کامران

یعنی واقعا کسیم هست که جم بخره؟؟
من که باور نمیکنم

peyman

سلام وخسته نباشید
ببخشید من از طریق بازار مقداری جم خریداری کردم و اگر بروم نسخه گدگل پلی رو دانلود کنم شرکت سوپرسل دچار دوگانگی نمیشه که این مقدار جم از کجا امده و درخواست رسید جم از سوپرسل رو کنن ؟؟چون این مطلبو تو یک سایت خوندم یکم ترسیدم ممنون میشم جواب بدین
مرسی

Amir

با سلام خدمت دوستان عزیز
تا اونجایی که من خبر دارم این حرفا همش چرته
شنیدم که سوپر سل سود پول هاس جم های خریداری شده به ریال رو به سوپرسل نداده
یجورایی بالا کشیده و دیگر این امکان فراهم نخواهد شد
با تشکر

علی

بازی بریک شده یک مطلب بگذارید

بنیامین

سلام
پس چرا واسه من مشکلی نداره . نسخه بازار رو نصب دارم و همین الان که واسه خرید اقدام کردم به صفحه بانک منتقل شدم برای پرداخت وجه
چند وقت پیش مشکل داشت یعنی روی جم که میزدی بازار پیغام خطا میداد ولی الان سالمه

ToOfan

اغا قبلا هم همینجور بود.چیز جدیدی نیست. اگه میخواستی جم ریالی بخری باید حتما از بازار دانلود میکردی بازی رو . اگه از مارکت گوگل دانلود میکردی نمیشد ریالی جم خرید. اگه برنامه نویسی بلد باشید و فایلهای قبلی رو دیکامپایل کنید میبیند اکتیویتی بازار در مارکت گوگل فعال نیست و فقط در فایل بازار این اکتیویتی وجود داره.

حمید

سلام خسته نباشید ممنون میشم در مورد ایکس مود اگه مطلب جدیدی هستش و میشه ازش استفاده کرد توضیح بدید لطفا جواب بدید?

ali-16

هــه هـــه هــه دیگ کم کم باید فاتحه کلشو بخونیم چون شاید به مرور زمان یه هفته بعد شاید یه ماه بعد کلش به کل از ایران حذف بشه

محمد

دلیلش مشخص هست. سایتهای فروش جم و گیفت کارت. این سایتها که در حال حاضر ایمیل هزاران نفر از خریداران به همراه رمزشون رو دارن با دسیسه چینی و توطئه باز هم قصد کلاه برداری از کاربران رو دارن که اقدام کافه بازار ضربه بزرگی به این مافیا فروش جم وارد کرد.

محمدحسین

دوست عزیز خود سایت های فروش جم نوشتن که پس از واریز جم رمز جیمیلتون رو عوض کنید
پس نمیشه گفت کلاهبرداری

علی قلی

شما چقدر ساده ای لازمه یکبار رمز دستشون بیوفته با هزار ترفندو هک میشه ووباره رمز عوض شده رک بدیت اورد مخصوصا اگه صاحب ایمیل سواد گمتری در این مورد داشته باشه

رضا

سلام خدمت شما نسخه های تمامی کلش ها یکی هست.پس چطور برای شما این گذینه فعال هست که به سوپرسل پیام فارسی میدید برای من نیست در حالی که همه ی نسخه ها ی بازی یکی هست.پس شما چطور درمورد کافه بازار به زبان فارسی سوال کردیدپس برای من هم باید وجود داشته باشه چطور فعال کنم یا راهی باید وجود داشته باشه ممنون.

پرهام

سلام دوست عزیر باگ نیست با ف.ی.ل.ت.ر ش.ک.ن بری برات میاد

رضا

سلام دوست عزیز اشکال نداره شاید من یکم تند رفتم ببخشید.سوالم این بودکه چطور باید به سوپر سل پیام بدم قبلن میشد ولی این امکان دراپدیت جدیدنیست ممنون میشم بگید.وآیا میشه پیام فارسی هم ارسال کرد.ممنون از سایت خوبتون وشما تشکر

Arian

سلام امروز متوجه شدم نسخه کافه بازار رو گوشیم از کار افتاده و دیگه کار نمیکنه و مجبور حذف و نصب مجدد از گوگل پلی شدم این میتونه دلیلی باشه که خود سوپرسل این نسخه از بازی رو دیگه پشتیبانی نمیکنه و از کار انداخته .

رضا

سایتی که جواب سوال آدم نمیده اعتبار نداره متاسفم واقعا برای خودتون وسایت شما

رضا

سلام چطور باید برای دومین بار تغیر نام انجام بدم درکلش ممنون.شنیده بودم با نامه دادن به سوپر سل میشه این کار انجام بدم میشه بگید چطور نامه بدم چون این امکان در اپدیت های جدید عوض شده ممنون میشم

نیما

سلام،اقا یه سئوال،چجوری بعد قرارداد پشتیبانی سوپرسل زبون فارسی یاد گرفت،مگه این پشتیبانی از طرف کافه بازار نیست،خوب اینجا قید شده سوپرسلم چیزی نمیدونه،به نظرم سئوال به انگلیسی بفرستین حتما یه چیزی میگن

Amir

دوست عزیز سوپرسل چند کارمند فارسی زبان استخدام کرده. مگه بازار بیکاره بیاد به سوپرسل فارسی یاد بده

امید

خخخخخخ

BadBoy

رفقا واقعاً یکم فکر کنیم ببینم این بازی ارزش اینهمه وقتی رو که روش میزاریم و پولی که بابتش میدیم رو داره؟ اگه همین زمانی رو که برای کلش بازی کردن اختصاص میدیم رو کار دیگه ای میکردیم یچیزی میشدیم! دوتا چیز یاد میگرفتیم لاقل یدونه فیلم میدیدیم! الانم فکر میکنید من یه منتقدم و همش ضدحال میزنم یا نصیحت میکنم، نه من خودم 3 ساله کلش بازی میکنم و طرفدار این بازی بودم ولی آخرش دیدم بجز تلف کردن وقت و هدر دادن پول واقعا هیچ چیزی نداره! اصلاً بر فرض شما تونستید مکس بشید و جزو تاپ پلیر… بیشتر بخوانید »

منتظرالموسوی

اون کسایی که میرن جم میخرن بی جنبه ترین آدم های روی زمینن.اگه غیر جم باشه پول عممونو میخوایم بدیم به بازی.اگه منظورت پول نت باشه باید بگم طبق آزمایش من این بازی در هر ساعت فقط 4 مگ مصرف میکنه.وقتی که مکس لول بشی میری یک اکانت دیگه بازی میکنی.لذت بازی به همینه که کیف کنی نه که بازی کنی که آخرش هم بازیتو بفروشی.

زهرا مکرمی

به نظر من اشتباه هست اگر به کافه بازار دوباره اجازه فروش جم ریالی رو بده من خودم سایت فروش جم دارم و دست از فروش برداشتم اگر یک ماشین بوگاتی وارد کشور بشه تمامی رسانه ها میگن چه پولی از کشور خارج شده تا این وارد شده و من به شخصه به عنوان یک فروشنده جم بیش از 11.000.000.000 تومان از کشور برای خرید جم خارج کردم من یکی از 100 سایت فروش هستم امیدوارم جلوی این کار رو بگیرند تا پول این مملکت بدون هیچ ورودی و ارزشی از کشور خارج نشه من مطمئنم روزانه کافه بازار از… بیشتر بخوانید »

?>