بدوگیم
بروزترین مرجع بازی های آنلاین استراتژیک

آشنایی با بازی‌های موبایلی که از کنترلرهای فیزیکی پشتیبانی می‌کنند.

آشنایی با بازی‌های موبایلی که از کنترلرهای فیزیکی پشتیبانی می‌کنند برای لذت از یک بازی حرفه ای

0 450

در این سال‌ها سازندگان زیادی سعی کرده‌اند تا به محدودیت‌های صفحات لمسی غلبه کنند و اگرچه در مواردی هم به نتیجه رسیده‌اند ولی خیلی‌ها هنوز کنترلرهای فیزیکی را به تاچ اسکرین گوشی‌ ترجیح می‌دهند. یکی از راه حل‌ها برای این مشکل استفاده از کنترلرهای فیزیکی در تلفن‌های هوشمند است. کافیست گیم‌پد را به موبایل وصل کرده و جای صفحه لمسی این بار با کنترلر، بازی‌های موبایلی  را ادامه بدهید.

در مطلب پیش‌رو به سراغ همین بازی‌ها رفته‌ایم، عناوینی که به صورت رسمی از گیم‌پد پشتیبانی می‌کنند. روی کلمه «رسمی» تاکید می‌کنم چون در دیوایس‌های اندرویدی، اگر بازی از کنترلر پشتیبانی نکند باز می‌توان با گیم‌پد تجربه‌اش کرد. فقط تفاوت اینجاست که در این عناوین، جای دکمه‌ها دیگر ترتیب درستی ندارد و به‌همین خاطر احتمال دارد آنطور که باید لذت نبرید.

Oddmar

آشنایی با بازی‌های موبایلی که از کنترلرهای فیزیکی پشتیبانی می‌کنند.
  • بازی آفلاین است.

بازی‌های پلتفرمر از آن دسته هستند که بازی کردنشان با گیم پد لذت خیلی بیشتری نسبت به صفحات لمسی دارد. Oddmar هم جزو همین دسته است و با مکانیزم ساید اسکرولینگ، گرافیک زیبا و مکانیک مناسب به یکی از گزینه‌های خوب این لیست تبدیل می‌شود. بازی از 24 مرحله تشکیل شده و باید به وایکینگی که از افتخاراتش خلع شده کمک کنید تا دوباره به اوج بازگردد. بازی از قابلیت‌های کلاود گوگل پلی گیمز و اچیومنت‌ها هم پشتیبانی می‌کند. نسخه دموی بازی رایگان است اما برای ادامه آن باید مبلغی پرداخت کنید.

Dungeon Hunter 5

آشنایی با بازی‌های موبایلی که از کنترلرهای فیزیکی پشتیبانی می‌کنند.
  • بازی آنلاین است.

اگر تا به حال با انجام بازی‌های هک اند اسلش روی نمایشگر مشکل داشتید می‌توانید با کنترلر Dungeon Hunter 5 که کمی هم عناصر نقش آفرینی دارد را تجربه کنید. در بازی باید یک هیرو انتخاب کنید و آن را به سلاح و تجهیزات مورد نظر خودتان آراسته و به همراه دیگر بازیکنان به قلع و قمع شیاطین، دیوها، هیولاها و راهزن‌های پلید بپردازید. در مجموع کنترل بازی خوب طراحی شده و اگر از گیم پد استفاده کنید بهتر هم می‌شود و می‌تواند لحظات لذت بخشی برایتان رقم بزند.

Horizon Chase

آشنایی با بازی‌های موبایلی که از کنترلرهای فیزیکی پشتیبانی می‌کنند.
  • بازی آفلاین است.

یکی از بهترین بازی‌های موبایل در سبک مسابقه‌ای رترو که می‌شود پیدا کرد. تقریبا 100 مسیر مسابقه برای این بازی در نظر گرفته شده و تنوع ماشین‌ها هم بسیار زیاد است. به علاوه قابلیت سیو بازی به صورت کلاود در سرویس گوگل پلی گیمز، آپگرید ماشین‌ها و حداقل 10 رویداد متفاوت در بازی گنجانده شده است. از همه مهمتر Horizon Chase یکی از بهترین پشتیبانی‌ها را از کنترلرها ارائه می‌کند و در استفاده از گیم پد هیچ مشکلی نخواهید داشت.

Unkilled

آشنایی با بازی‌های موبایلی که از کنترلرهای فیزیکی پشتیبانی می‌کنند.
  • بازی آنلاین است

استفاده از دسته بازی اندروید در گوشی‌ها سه دلیل دارد؛ پورت‌های قدیمی کنسول‌ها، بازی‌های اکشن و عناوین رانندگی. به دلیل اول و سوم در ادامه مطلب می‌پردازیم ولی در ارتباط با عناوین اکشن، با وجود پیشرفت کنترل بازی‌های لمسی در یکی دو سال اخیر همچنان تجربه این بازی‌ها با کنترلرهای فیزیکی لذت دیگری خواهد داشت. UNKILLED که اثری از سازندگان شادوگان (Shadowgun) است و بازیکن را به جنگ با زامبی‌ها می‌فرستد، یکی از گزینه‌های خوب تیراندازی به حساب می‌آید که تجربه‌اش با کنترلر خالی از لطف نیست.

Rush Rally 2

آشنایی با بازی‌های موبایلی که از کنترلرهای فیزیکی پشتیبانی می‌کنند.

  • بازی آفلاین است

در بازی‌های رانندگی، گوشی می‌تواند نقش فرمان ماشین را داشته باشد و بنابراین تجربه اینگونه بازی‌ها با خود صفحات لمسی حال و هوای خودش را دارد ولی برای بعضی عناوین شبیه‌سازی که در آن‌ها کنترل اتومبیل‌ها چالش‌های خودش دارد، استفاده از گیم‌پد هم پیشنهاد خوبی است. Rush Rally 2 یا گرید اتو اسپورت به لطف پیاده‌سازی خوب فیزیک ماشین‌ها توانسته‌اند ماشین‌سواری را واقعی‌تر از همیشه به تصویر بکشند و یک حرکت اشتباه می‌تواند منجر به شکست بشود. بنابراین برای دقت بیشتر، گیم‌پد جایگزین مناسبی است.

 

 

مشترک شدن
خبر کردن از
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
?>