بدوگیم
بروزترین مرجع بازی های آنلاین استراتژیک

پیدا کردن دهکده های متروکه

19 3,871

پیدا کردن یک دهکده ی متروکه  در کلش اف کلنز مثل یک جام مقدس است.حمله کردن به آن آسان است و شما میتوانید به راحتی لوت زیادی را غارت بکنید.در واقع،اتفاق هایی که در بیس های متروکه می افتد که من به شما نکاتی را میگویم و شما را راهنمایی میکنم که با این مپ ها چگونه رفتار کنید،چگونه این مپ ها را پیدا بکنید و غیره.با ایران کلش همراه باشید…

زمین های متروکه چه هستند؟

من میدانم که بیشتر شماها میدانید که زمین متروکه یا مرده چیست،اما من میخواهم موضوع را با این آغاز بکنم.زمین متروکه دهکده ای است که بازیکانی در آن فعالیتی ندارد.این به این معنی است که صاحب اکانت فقط برای چند وقت بازی نمیکند بلکه برای همیشه بازی را ترک کرده است :

  1. کالکتور ها و معدن ها ( اکسیر ساز و طلا ساز) همیشه پر هستند و خالی نشده اند.
  2. تله ها مسلح نشده اند
  3. اینفرنو تاور،ایکس بو ها و ایگل ارترلی ( توپخانه عقاب) مسلح و پر نشده اند.

گفته شده که اگر دهکهد ای بیشتر از 57 ساعت فعالیتی نداشته باشد در سیستم سرچ زمین متروکه شناخته می شود،اما این چیزی است که بیشتر ما در آخرین بخش از الگوریتم رقابت به آن نگاه و توجه می کنیم.

چگونه یک زمین متروکه را شناسایی بکنیم؟

شما باید مراقب چند چیز باشید که ببینید در این زمین متروکه و مرده وجود دارد یا نه :

  1. نداشتن نشان لیگ
  2. بازیکن در کلنی نباشد
  3. کالکتور ها و معدن ها به طور کامل پر شده اند ( یا تقریبا پر شده)
  4. غیر فعال بودن دفاع ها

این چهار نکته و شاخص به شما نشان می دهند که این دهکده متروکه است،یا اینکه اجازه میدهد شما شانستان را برای یک ضربه امتحان بکنید!

کالکتور ها و معدن ها را به راحتی میتوان تشخیص داد:

loot-indication

اگر شما در حال حمله به یک دهکده ی تاون 10 یا 11 هستید،ممکن است بخواهید نگاهی به اینفرنو تاور آن بیندازید،اگر آن مانند تصویر زیر به نظر می رسد به احتمال زیاد یه دهکده ی مرده و متروکه است:

not-loaded-inferno-tower-abandoned-base

چگونه به دهکده های متروکه حمله کنیم؟

ساده ترین جواب این است که کالکتور ها و معادن را با آرچر نابود کنید،اما در آخر،شما نیاز دارید که از تمام نیروهای که در اختیار دارید استفاده بکنید.اگر شما الان از استراتژی بارچ استفاده نمی کنید،ممکن است از نیروهای مختلفی استفاده کنید.البته استفاده یک استراتژی فقط برای دهکده های مرده ایده خوبی نیست.

بهترین راه این است که از قهرمانان برای نابود کردن کالکتور ها و معدن های بیرون مپ استفاده بکنید و به راحتی بعد از زمان بازسازی و ریکاوری کوتاه هیرو ها ، دوباره میتوانید به طور معمول به حمله های خود ادامه بدهید.

اگر شما الان در حال پوش کاپ هستید،باید خوش شانس باشید که به چنین مپ هایی بخورید،چرا که نتنها میتوانید کاپتان را افزایش بدهید بلکه لوت خوبی  هم میتوانید غارت بکنید و میتوانید به راحتی پیروز شوید:

  1. نداشتن نیروهای دفاع کلن کستل
  2. مسلح نبودن هیچ یک از تله ها (یا چند تله)
  3. دفاعیات سخت غیر فعال (اینفرنو تاور، ایکس بو)

به سادگی میتوانید به همچین مپی حمله بکنید.

abandonned-base-coc-e1441279691194

پیدا کردن دهکده های متروکه

خب الان اجازه بدهید نگاهی به الگوریتم رقابت با این مپ ها و اینکه چگونه میتوانیم این زمین های مرده را پیدا بکنید.در اول مطلب هم گفتم  که زمین هایی که بیشتر از 57 ساعت فعال نبوده اند در سیستم سرچ زمین مرده و متروکه به حساب می آیند.

بیشتر زمین های مرده از سیستم حذف می شوند.زیرا با بیش از حد شدن لوت ،ضربه ای به اقتصاد خود شرکت وارد می شود.به همین دلیل سوپر سل آنها را حذف می کند.

با این حال،ما هنوز هم آنها را میبینیم چون در الگوریتم مسابقه باید چنین مپ هایی به هر حال برای غارت باشد و حذف چنین مپ هایی بیشتر باعث نارضایتی بازیکنان می شود.مثلا بعد از حذف در معرض حمله بودن تاون هال ها،سوپر سل برای بالانس کردن و متعادل سازی بازی  تصمیم گرفت تا مپ های متروکه را در بازی بیشتر بکند.

توضیحاتی درباره ی لیگ ها

من خیلی این بحث را شنیده ام که میگوند زمین های متروکه در لیگ های پایین بیشتر از لیگ های بالا است.گفتن چنین نظری بنظر منطقی می رسد،زمین های متروکه بطور مداوم کاپ هایشان را از دست می دهند.در هر زمانی که به آنها حمله بشود.بنابراین  این به این معنی است که بیشتر آنها در لیگ های پایین می باشند.

این درست است که درصد مپ های مرده در لیگ های پایین بیشتر است،اما برای بازیکنان چیزی تغییر نمیکند چون سوپر سل تصمیم میگیرد دهکده های مرده به الگوریتم رقابت های فعال منتقل شوند.زمانی که آنها میگوند *%1 از زمین های مرده منتقل می شوند،این مهم نیست که میلیارد ها زمین متروکه وجود داشته باشد،فقط *%1 از زمین ها نشان و منتقل می شوند.

*1% فقط یک عدد خیالی و به نمایندگی از واقعیت نیست.هیچ کس نمیداند مقدار دقیق زمین های متروکه چقد است.

تنها چیزی که بنظر درست است در مورد لیگ های پایین تر است که زمین های متروکه زیادی وجود دارد که احتمالا برای مدت زیادی انلاین نشده اند و بازی نمی کنند،اما زمانی که کالکتور ها و معادن پر شده اند این چیز ها مهم نیست،درسته؟

نتیجه گیری

امیدوارم که شما درک کرده باشید که چرا زمانی که به شما میگوند”کاپ رو بیار پایین”در پیدا کردن بیشتر دهکده های مرده به شما  کمکی نمیکنه.آنها به سادگی با شانس به دست میان.تنها کاری که شما انجام میدهید اینکه با پایین اوردن کاپ بونوس لیگتون رو پایین میاورید و من شک دارم که این کار سود شما بالاتر ببره.

در بعضی مواقع هم جستوجو بدنبال زمین های مرده ایده ی خوبی نیست.تصور کنید قبل از اینکه یک زمین متروکه پیدا کنید 100-150 سرچ کردید،با این کار تقریبا شما 150.000 طلا از دست داده اید که ممکنه کمتر یا بیشتر باشه که در تاون هال های بالا هم قیمت سرچ زیاده و هم مپ های متروکه کمتر پیدا میشه.

امیدوار از این مطلب هم راضی بوده باشید.اگر سوالی یا انتقادی داشتید در قسمت نظرات همین مطلب با ما درمیان بگذارید.

 

 

 

مشترک شدن
خبر کردن از
guest
19 نظرات
جدیدترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
سید118

دوستان روش های مختلفی برای اتک هست به نظر من بهترین روش اینه که با 15 تا یا کمتر جاینت و باقی نیروها رو آرچر با خودتون ببرید و هر مپی که اکسیر ساز و سکه سازش بیرون از دیوارهاش بود بهش حمله کنید (البته سکه و اکسیرسازهاش پر باشه و کلن کستلش خالی باشه یا قبل از اتک کلن کستلش رو خالیش کنید) مثلا چند اکسیر ساز یه سمته همون سمت دو سه تا جاینت بفرستید و وقتی نیروهای دفاعی به جاینت ها شلیک می کردن سریع پشتشون تعداد کافی ارچر خالی کنید تا سکه سازها و اکسیرسازها رو… بیشتر بخوانید »

ssaeidd

“بیشتر زمین های مرده از سیستم حذف می شوند.زیرا با بیش از حد شدن لوت ،ضربه ای به اقتصاد خود شرکت وارد می شود.به همین دلیل سوپر سل آنها را حذف می کند.

با این حال،ما هنوز هم آنها را میبینیم چون در الگوریتم مسابقه باید چنین مپ هایی به هر حال برای غارت باشد و حذف چنین مپ هایی بیشتر باعث نارضایتی بازیکنان می شود.”

باز هم اشتباه ترجمه . توی مترجم های خودتون یه تجدیدنظر بکنید بد نیست.

amir

تان 8 تیا بیاین کریستا ببینین چخبره 8 تا والکری 12 تا ویز 10 تا جاینت 25 تا ارچر 4 تا دیوار شکن یه هوگن واسه کلن خالی کردن 2تا هیل یه ریج یه سم. تو کستلتونم اگه والکری مگس بگیرین عالی میشه من الان فول فولم تانم 23 ساعت دیگه میره 9

سارا

سلام خيلى چيز هاى خوبى توش نوشته شده .خيلى خوشحال شدم بعد از ديدن مطالب. من خودم يکى از اون تازه وارد هام که تان هالم لول پنجه با اين که مطالب شما براى تان هال هاى بالاع ولى براى من خيلى مفيد بود. متشکرم لطفا دوباره از اين متن ها بزاريد چون من خيلى دوست دارم.
باتشکر از مدير گروه .
و خسته نباشيد ميگم به همه ى کلش بازان عزيز.??

SHAHBAZI

راسته که میگن اگه زبان کلشو عوض کنی لوت بیشتر پیدا میشه؟

Reza_T2

منم روشهای زیادی رو بررسی کردم. از قبیل زبان و سرور که کاملا بی اثر بودند. مثلا یه جدول درست کردم و در هر زبان ده تا سرچ زدم و نتایج رو نوشتم و در زمانهای مختلف بررسی کردم به تنها عاملی که میتونه وابسته باشه زمان هست که در ایران از ساعت دو ظهر تا ده شب معمولا لوت نیست و هزینه سرچتون از اتکی که میزنید بیشتر میشه همینطور روزهای تعطیل هم لوت کم میشه. انگار ملت همه انلاین میشن و جارو میکنن بعد مپای مرده در تمام لیگ ها مشابه هست. از نقره طلا کریستال و مستر… بیشتر بخوانید »

آراس

سلام من ک خودم کاپ م 2500هستش و تاون 10هستم مکس هستم روزی 6/5تا اتک میزنم و ی 20مین سرچ کنم ی مپ مرده میده بعضی وقتا کمترم سرچ میکنم میده اصلا اولین سرچ میده اینا همش شانس بخدا اصلا ربطی ب ساعت زمان و و و و نداره ها ی شب از خواب پاشدم بوست زدم ساعت3تا 4 نصف شب دیگ 24000دارک زدم ب جیب بجز پاداش خودش … لوت خوب واسه تاون 10/11توو کاپ بالاس وگرنه ب قول دوستمون من پاییینی ها رو شخم زدم اصلا هیچی نمیداد بخدا تاون 9کاپ بالا2100عالی .تاون10 بالا 2500

Mobin

سلام و خسته نباشید من کاملا با این بخش ک در کاپ پایین دهکده ی متروکه زیاده مخالفم چون من خودم یه بار امتحان کردم و در کاپ بالا بیشتر از کاپ پایین لوت هست و زمین مرده زیاد تره.
برای مثال من کاپمو ب نقره ی سه بردم و لوت خیلی کم بود اما الان در گلد یک هستم و لوت عالیه و دهکده های مرده زیاده.

بهزاد

البته دوستان نظرهای مختلفی دارن، من ۲ تا اکانت دارم و اکانت اصلیم تاون ۱۰ مکس هستش، یعنی دیوارام هم لول ۱۱ هستش من فقط یه بار با نظر هم کلنیم اومدم لیگ گلد و سیلور ولی چیزی که دیدم فقط مپ های متروک ولی کتک خورده بودن، واسه تاون ۱۰ من توی لیگ های بالا خیلی بیشتر بیس مرده درست و حسابی دیدم، یعنی مستر به بالا. اکانت دیگم که ۸ مکس هستش و الان ۴-۳ ماهه که مکس هستش و حوصله و وقت رفتن به تاون ۹ رو ندارم الان توی گلد ۱ و ۲ مپ مرده خوبه،… بیشتر بخوانید »

amir

سلام.بنده در لیگ نقره هستم،و با ترکیب ارچر بربر گوبلین مینیون اتک میزنم!بعد یه مدت اتک زدن توی این لیگ ساعت هایی که بیشتر مپ مرده میده دستتون میاد در ضمن می تونید از سایت کلش فرکستر هم استفاده کنید!تجربه ی عجیبی که داشتم اینه که وقتی کمپتون پر نیست مثلا130تاش پره خیلی بیشتر مپ مرده می ده! و یه نکته دیگه که سعی میکنم تو هر اتک کمترین سربازو استفاده کنم.این طوری خیلی سریع تر منبع هاتون پر میشه. یه روز تصمیم گرفتم بکوب با این روش اتک بزنم ببینم چقدر می تونم لوت بزنم و تونستم تو .کمتر… بیشتر بخوانید »

J.han

سلام , باید عرض کنم که شخصا بعد از حدود قریب به 3 سال بازی کردن به این نتیجه رسیدم که در حال حاضر مپهای مرده به حداقل رسیده که شما هم بهش اشاره کردید , نه راه و روش خاصی وجود داره برای بیشتر پیدا کردنشون نه ترفندی چون سوپرسل این بیسها رو برای سود دهیش مضر تشخیص داده , وجود اون مپهای مرده تک و توک هم برای ساکت نگه داشتن پلیرها توی بازی حفط شده , وگرنه خاطرتون باشه همین دو سه ماه قبل کل مپهای متروکه رو از سیستم سرچ حذف کرده بود به طور کامل… بیشتر بخوانید »

Hk36

Barrik

محمود

اصلا اینطور نیست من تون 10 هستم کاپم روی 500 میارم اوووووف 3 الی 4 تا نکست 300 الی 600 هزارتایی گیر میاد اینطور نیست ی بار بیار پایین همه ی این ایده ها اشتبه بابا

J.han

دوست عزیز بنده خودم در حال حاضر 13 تا اکانت فعال از تاون 7 مکس تا 11 مکس دارم تمام لیگهارو هم از برنز 3 تا تایتان 2 با اکانتهام شخم زدم توی تمام زمانهای پر لوت مثل 2 نصفه شب تا 14 بعد از ظهر , اصلا مپ مرده خیلی به ندرت پیش میاد که به پستم بخوره , به نظرم این صحبتی که شما داری میکنی غیر معقوله یا اینکه حتما سوپرسل به شما ارادت داره که هر 3 الی 4 تا نکست بین 300 تا 600 هزار لوت میزنی !!! یه چیزایی میگید که توی حجره هیچ… بیشتر بخوانید »

گلد اسپار

داداش هنر کردی ما فکر کردیم میخواد بهمون اموزش بده لوت جمع کنیم اینو که یه بچم میدونس

mostafaapk

گلد بهترین لیگ برای لوت هستش:)

amir

سلام خسته نباشید.من ایمیل کردم هم این سوالمو بهتون اما 5 روز میگذره هنو جواب ندادین.لطف کنین اگ میش جواب بدین اینجا منتظرم:بخشید یه سوال داشتم درمورد فروش اکانت.من یه اکانت و یه کلن دارم میخوام بفروشم و در سایت شما قرار بدهم اما قبلش یه سوال دارم اونم اینه که اگر یکی بیاد بپسنده خودم باید باهاش قرار بذارم و حضوری بهش بفروشم یا نه زیر نظر شما همون دورادور میشه فروخت اونم مطمین؟لظفا زود جواب بدین.منتظرم.با تشکر

حسن

ادم هرچي کاپو ببر بالاتر لوت عالي تر ميشه

?>