بدوگیم
بروزترین مرجع بازی های آنلاین استراتژیک

بهینه سازی خارج از دهکده شما

11 270

امروز میخواهیم به شما بهینه سازی خارج از دهکده را آموزش بدهیم.مهم نیست مپ دهکده تان را خودتان طراحی کرده و یا از مرجع های دیگر به دست آورده باشید . ما در این مطلب به شما خواهیم آموخت که چگونه خارج از دهکده و مپ خود را طراحی و همچنین بهینه سازی کنید. شاید با خودتان فکر کنید که خارج از مپ شما تنها مخصوص ساختمان های غیر دفاعی است و اهمیت زیادی ندارد ولی این تصور کاملا اشتباه بوده زیرا خارج مپ نیز میتواند بخش مهمی از دفاع دهکده شما باشد که میتواند تمرکز حمله دشمن را برهم زند و با شکست مواجه شان کند.

بهینه سازی خارج از دهکده شما

دفاع خارج از دهکده

چرا شما باید فکرکنید که بیرون از مپ شما بسیار بی اهمیت است . ولی همین بیرون مپ میتواند برای شما ثمرات خوبی داشته باشد و به یاد داشته باشید هر حریفی در ابتدا حمله به فکر بیرون مپ است و اول باید کار خود را از بیرون مپ شروع کند تا به مرکز مپ شما برسد.

مهاجمان همیشه در حمله به مپ شما هدفی دارند که با ایجاد فانل یا همان قیف نیروهای خود را به جایی که قصد دارند ببرند و بی شک 99 درصد مهاجمان هدفشان مرکز مپ شماست، زیرا رسیدن به مرکز مپ یعنی پیروزی و سود 100% درآن حمله .

مطمئن هستم تنها هدف شما هم این است که دشمنان نتوانند به مرکز مپ برسند ولی باید دفاعی خود را طوری تنظیم نمایید که در همان خارج مپ نیروها سنگ کوب شوند در اینجا برخی از مکانیسم های دفاعی که حریف شمارو در سختی قرار میده و باعث میشه به شکست خوردن نزدیک بشه رو برای شما توضیح میدهیم.

دفاع در برابر ویزارد

در بیشتر اوقات هدف ویزارد این بوده است که ساختمان های اضافی خارج از مپ شمارا از بین ببرد و راهی برای وارد شدن نیروهای اصلی به مرکز مپ را باز کند و یا همان قیف را تشکیل دهد به جای اینکه نیروهای اصلی دور مپ را بزنند و بیهوده ساختمان های خارج مپ را بزنند.
پس شما اگر بتوانید همین را برای حریف خود سخت تر کنید بی شک مطمئن باشید درصد ورود نیروهای آن ها به مرکز مپ شما کمتر خواهد شد، همچنین گاهی اوقات هم شده که حریف شما با انداختن یک گولم و جاینت و… توجه دفاعی های شمارو به خودشان جلب کند  تا ویزارد ها به راحتی کار خود را انجام دهند ولی شما میتوانید با چیدمان دفاعی هوشمندانه که دامنه دفاعی آن طولانی باشد جلوی این کار را بگیرید.همه دفاعی های شما باید توسط یکدیگر پوشش شوند و از نظر بنده بهترین گزینه برای اولین لایه دیوار ارچر تاور میباشد.

دفاع در برابر دیوارشکن

دیوار شکن ها عضوی مهم از نیروهای دشمنان میباشد زیرا میتوانند بسیاری از دیوارهای شما را از بین برده و همچنین نیروهای دشمن را با اسیب کمتری وارد مپ کرده و دفاعی های شمارا نیز زودتر تخریب کرده و همچنین زمان کمتری برای ان ها رغم خواهد خورد که این برای دهکده ما فاجعه ای بزرگ است و باید چاره ای یافت.
تنها راه نابودی ان ها قرار دادن فنر و بمب ها در کنار های دیوار میباشد که میتواند از تخریب دیوارهای شما جلوگیری کند.

تغییر هدف جاینت

از نظر من بیشتین نیرویی که مورد استفاده در اکثر تاون هال ها بوده جاینت بوده است که همانند تانکی و سپری در تاون هال 7 و پایینتر بسیار مورد استفاده است و همچنین در تاون هال 11 بخاطر اثر توپخانه عقاب بر روی گولم ها , جیانت ها بطور مکرر مورد استفاده قرار میگیرد .
بدترین چیز از نظر مهاجم نرفتن جاینت ها به درون مپ میباشد که این در دو حالت اتفاق خواهد افتاد:
+تغییر هدف قرار گرفتن جاینت ها
+نابود شدن سریع جاینت ها

تغییر هدف جاینت ها کار ساده ای میباشد. جاینت ها همیشه هدفشان دفاعی ها است و با خودشان میسنجند که کدام را اول از همه تخریب کنند . اگر دفاعی خارج از دهکده و بیرون مپ باشد قطعا جاینت دفاعی بیرون مپ را به دفاعی پشت دیوارها ترجیح داده و به سمت دفاعی های خارج مپ میرود مگر اینکه دفاعی خارج مپ 7 کاشی با او فاصله داشته باشد . این یعنی که شما میتوانید چندتا وسیله دفاعی کم اهمیت در بیرون مپ بگذارید تا جاینت ها منحرف بشوند و از رفتن آنها به سمت هسته مپتون جلوگیری کنید و مهاجم هم نمیتواند کاری در مورد آنها انجام بدهد.

giant-funneling-outside

در این توضیح از نظر بنده بی شک تسلا بهترین گزینه است که میتوانید با گذاشتن پی در پی آن ها نیروهای دشمن از جمله گولم و جاینت هارا بسیار منحرف کنید و دور مپ بچرخانیدشان و همچنین قرار دادن مورتار ها در قسمت بالای آن بسیار عالی میشود زیرا با توجه به نقاط ضربه زیاد نیروهایی که حمله میکنند تاثیر زیادی بر دفاع ندارند.همچنین میتوانید با قرار دادن تله فنری در بین آن ها بسیار از نیروهارا و جاینت هارا نابود کنید.این را بدانید که تسلا نیز خوبی دیگری هم دارد و ان این است که از آمدن دیوار شکن ها به دیوار جلوگیری میکنند و آن هارا نابود میکنند.

ورود کویین واک

شاید بدانید که استراتژی کویین واک اخیرا بسیار پر طرفدار شده است. شما باید دفاع در برابر آن را قبل از اینکه به مغز مپ شما نفوذ کند را شروع کنید. همیشه مطمئن بشید که در بیرون مپ شما به اندازه کافی سازه وجود داشته باشد و لایه دوم سازه ها از پشت سر اولین لایه دیوار حداقل 4 کاشی فاصله داشته باشد.
range-queen-walk-1024x353
این بسیار برای جلوگیری از ورود کویین به داخل مپ موثر میباشد ولی اگر یک ایردیفنس هم در کنار باقی قرار دهید و شروع به زدن هیلرهای پشت کویین کند بسیار عالی میشود.

جلوگیری از پاکسازی خارج مپ به طور موثر

همچنین میتوانید با قرار دادن جاینت بمب ها و مورتارها در جای مخصوص گروه زیادی از سربازهای پاکسازی حریف را نابود کنید.
clash-of-clans-decoration-funneling-5
امیدوارم از این مطلب رضایت کافی داشته باشید و مورد توجه شما قرار گرفته باشد.
به امید پیشرفت چشمگیر شما عزیزان…

11
دیدگاه بگذارید

avatar
11 نظرات چندتایی
0 Thread replies
0 دنبال کنندگان
 
آخرین نظر ارسال شده
داغ ترین نظرات
11 نظرات مدیران
ehsan picasoAmiR aLi ClasheRفرشادmad.es120amir آخرین نظرات مدیران
  مشترک شدن  
جدیدترین قدیمی ترین محبوب ترین
خبر کردن از
ehsan picaso
مهمان
ehsan picaso

آقای استیری آموزشاتون خیلی مفیده طرفدار پروپاقرص پستاتونم

AmiR aLi ClasheR
مشترک
AmiR aLi ClasheR

سلام يه سوال پيش نمايش دوم چي شد اين سوپرسل چرا منتشر نميكنه مگه نبايد هر روز يه پيش نمايش بگه يكم داره تنبلي ميكنه واسه اين اپديت

فرشاد
مهمان
فرشاد

لطفا از این مپ ها هم بذارید تا تست کنیم قدرتش چقدره

mad.es120
مهمان
mad.es120

با عرضه سلام و خسته نباشید خدمته مدیران ایران کلش کمپینی تشکیل شده که نه برای اعتراض بلکه برای تعهد دادن برای سوپر سل که دیگه از مد استفاده نمیکنیم و مارو ببخشه نیاز به حمایته شما داریم برای اطلاع رسانی آیا مارا یاری میکنین در این امر؟با تشکر

amir
مهمان
amir

سلام همین مپو ک عکسا نصفش هستو میشه کاملشو بزارین من بچینم

emad
مهمان
emad

سلام. اگه خبری هم از پیش نمایش و اپدیت کلش رویال هم شد اطلاع رسانی کنید.
فعلا ک کلش خودشو داره خر میکنه. قبلا تو ی روز 2 تا پیش نمایش میداد، الان یادش رفته بقیه رو اعلام کنه…

Engineer Sheen
مهمان
Engineer Sheen

سلام هموطن
پیش نمایش بعدی هنوز اعلام نشده؟

omid.man
مشترک
omid.man

سلام ممنون بابت مطلب خوب و موثرتون
امکانش هست مپ خوبی از این طرز چیدمان بزارید

Alimozayyan
مشترک
Alimozayyan

مرسی از خبر های خوبتان

mohammad.nz
مشترک
mohammad.nz

من یک مپ فوق العاده تاون هال 9 دارم الان یک ماه است که خیلی زیاد به مپم اتک میزنند ولی به دارک من در یک ماه فقط یک بار رسیدند از 100 نفر فقط 1 نفر میتونه دارک منو ببره.
عکس مپ رو چطوری به شما ارسال کنم تا بقیه هم از این مپ بهره مند شوند ممنون.
فقط بخواطر ایران کلش ??

hisein 1380
مشترک
hisein 1380

عالی بود مرسی ایران کلش ولی چرا از پیشنمایش دوم خبری نیومد؟؟؟دارم نگران میشم

?>