بدوگیم
بروزترین مرجع بازی های آنلاین استراتژیک

آموزش اتک پنتالاوالون ( 5 لاوا ) برای تاون‌هال 10

3 1,693

با سلام خدمت شما همراهان عزیز سایت بدوگیم ، امروز با ادامه سری مطالب ویدئوی آموزشی اتک تاپ‌کلن‌وارهای ایران و جهان و آنالیز این اتک‌ها به منظور یادگیری بهتر و بهبود اتک‌های شما عزیزان در خدمت شما هستیم .

اتکی‌که امروز قصد آنالیز و آموزش آن‌را به شما عزیزان داریم نوع خاصی از ترکیب لاوالون است ، در این ترکیب که در آن از 5 عدد لاوا استفاده می‌شود ، تحت عنوان پنتالاوالون یاد می‌شود .

این اتک بر پایه 5 لاوا برنامه‌ریزی می‌شود و لاواهای شما نقش تانک را در اتک ایفا می‌کنند و آتش دفاعی‌ها را درگیر خود می‌کنند تا در زمان ایجاد شده  بالن‌های شما زمان تخریب دفاعی‌های حریف را داشته باشند .

قدرت تخریب در این ترکیب فوق‌العاده بالا است و اگر مراحل آن به درستی انجام بگیرد شما به راحتی تمامی‌ بیس‌های تاون‌هال‌های 9 و 10 را 3 ستاره می‌کنید .

این ترکیب برخلاف اتک‌های لاوالون عادی که به قصد 3 استار انجام می‌شوند نیاز به Kill Squad ( گروه مرگ ) ندارند ، اما همچنان در ابتدای این اتک نکته بسیار مهم و حائز اهمیت نابودی کویین حریف است .

Kill Squad : به این گروه که ما با آن‌ها حمله خود را آغاز و به قصد تخریب وارد بیس حریف می‌شویم Kill Squad می‌گویند ، به معنی گروه مرگ ، هدف این گروه از بین بردن کویین ، نیروهای دفاعی کستل است .

پس این ترکیب فقط برای بیس‌هایی کاربرد دارد که کویین آن‌ها در گوشه‌های کناری مپ است و دسترسی و نابودی آن نیاز به Kill Squad ندارند .

نیروهای مورد نیاز در ترکیب PentaLavaloon

حتماً بخوانید  جزئیات لو رفته از آپدیت مرداد! تولد کلش اف کلنز نزدیک است!

4 لاوا
22 بالن
2 مینیون
1 ویزارد
اسپل : 1 هیل ، 1 ریج ، 2 فریز ، 3 سرعت
کستل : لاوالون و پویزن

در این ترکیب هرکدام از نیروهای گفته شده دارای نقش‌های زیر هستند

لاواها نقش تانک را ایفا می‌کنند تا آتش دفاعی‌ها را از نیروهای تخریب شما گمراه کنند .

بالن‌ها نقش تخریب دفاعی‌های بیس را ایفا می‌کنند .

ویزارد و آرچرها نقش پاکسازی اطراف نقطه نفوذ به بیس را ایفا می‌کنند تا هیروهای ما دچار مشکل نشوند و به کویین حریف دسترسی پیدا کنند .

همچنین قبل از شروع اتک حتما بیس حریف را بخوبی آنالیز کنید .

در اتک لاوالون مهم‌ترین دفاعی‌هایی که برای اتک شما بسیار مخرب هستند به‌ترتیب عبارتند از :

  • ایردیفنس
  • ایرسویپر
  • اینفرنو

بیس را بخوبی آنالیز کنید و ببینید آیا امکان این هست که 2 عدد از دفاعی‌هایی که گفتیم را با 1 اسپل فریز غیر فعال‌کنید .

اتک خودتان را برای نابودی کویین حریف از نزدیک‌ترین نقطه دسترسی به کویین شروع کنید ، ابتدا کینگ خود را جلوی دفاعی‌ها رها کنید تا آتش دفاعی‌ها را مشغول خود کند و سپس کویین خود را پشت کینگ رها کنید تا از فاصله دورتر آسیب خود را به دفاعی‌های حریف بزند تا مسیر دسترسی به کویین حریف ‌هموارتر بشود .

بعد از رها کردن هیروهای خود ساختمان‌های‌اطراف که احتمال می‌دهید باعث دور زدن هیروهای شما می‌شوند را با ویزارد و آرچر‌ و مینیون‌های خود نابود کنید .

در این روند هدف فقط نابودی کویین است و تخریب ساختمان‌های بیس در الویت نیست ، پس به محض این‌که کویین حریف روی کینگ یا کویین شما قفل کرد از ابیلیتی کینگ یا کویین‌ خود استفاده بکنید ، از آن‌جایی که این اتفاقات با سرعت بسیار بالا اتفاق می‌افتند در انجام این مرحله بسیار دقت بکنید .

حتماً بخوانید  ویچ و زمین لرزه در مقابل تاون هال 10

بعد از نابودی کویین‌ حریف ، لاوالون خود را از ضلع کناری محل تخریب رها کنید .

 

در ضلع مورد نظر بیس حریف لاواهای خود را در فاصله‌های کم رها کنید و‌پشت هر لاوا 3 بالن رها کنید .

در این ترکیب نیاز به از بین بردن نیروهای کستل حریف نیست ، لاواهای شما بخاطر تعداد زیاد نیروهای کستل حریف را معطل خود می‌کنند و زمان کافی را به اسپل پویزن می‌دهند تا آن‌ها را نابود کنند .

البته بهتر است اسپل پویزن کستل شما لول مکس باشد تا قدرت تخریب و آسیب‌رسانی آن بالا باشد .

7-8 بالن را برای اواسط اتک نگه دارید و به محض رسیدن لاواهای خود به قسمت‌های بعدی بیس به ازای‌ هر دفاعی 1-2 عدد بالن را برای آن‌ها رها کنید .

در مسیر حرکت بالن‌ها برای تخریب دفاعی‌ها از اسپل سرعت استفاده کنید ، ولی هرجا که آتش دفاعی‌ها سنگین بود حتما از اسپل ریج و فریز استفاده کنید .

بعد از تخریب قسمت اول بیس ، در مسیر حرکت به سمت اینفرنو دوم ( قسمت دوم بیس ) از اسپل هیل استفاده کنید تا سلامتی از دست رفته بالن‌ها بازیابی شود تا در تخریب باقی قسمت‌های بیس دچار مشکل نشوند .

این استراتژی بسیار پر قدرت است و در صورت استفاده درست از نکات گفته شده 3 ستاره زدن شما حتمی است .

همانطور که مشاهده می‌کنید پلیر ما 1 اسپل اضافه آورد که نشان‌دهنده قدرت این استراتژی است .

3
دیدگاه بگذارید

avatar
1 نظرات چندتایی
2 Thread replies
0 دنبال کنندگان
 
آخرین نظر ارسال شده
داغ ترین نظرات
2 نظرات مدیران
اشکان عباسیمصطفی آخرین نظرات مدیران
  مشترک شدن  
جدیدترین قدیمی ترین محبوب ترین
خبر کردن از
مصطفی
مهمان
مصطفی

این مپ خیلی ضعیفه در ضمن اسپل باید همش ریج ببری یدونه اسکلت اسپل توی کستل هم پویزن مکس،چنتا اتک حرفه ای با این ترکیب توی کانال اپاراتم گذاشتم ببینید،سرچ کنید کانال جنگ تاج و تخت

?>