بدوگیم
بروزترین مرجع بازی های آنلاین استراتژیک

جلوگیری از حریف‌ یابی نا برابر در کلن وار

2 4,655

الگوریتم حریف‌یابی کلن وار همیشه عملکرد خوبی ندارد ، وظیفه این الگوریتم این است که بهترین حریف هم‌سطح شما را در مقابل شما قرار دهد و وار‌هایی با حریف‌یابی نابرابر را کمتر و ‌کمتر کند .

اما گزارش‌های زیادی در طول روز مطرح می‌شود که یا زمان سرچ وار بسیار طولانی شده است و ‌یا واری که در آن قرار گرفته‌اید اصلا منصفانه نیست .

بسیار سخت است که راجع به نحوه عملکرد تغییراتی ‌که سوپرسل به نحوه حریف‌یابی می‌دهد نظر مثبت و یا منفی داد ، با این وجود من اطلاعاتی راجع به چگونگی حریف‌یابی تهیه کردم که در اختیار شما می‌گذارم .

 

حریف‌یابی نابرابر در کلن وار

احتمال اینکه یک وار کاملا برابر از همه جهت برای شما اتفاق بیوفتد بسیار کم است .

البته قرار گرفتن شما در یک وار با حریف‌یابی نابرابر به معنی ناکارآمد بودن الگوریتم حریف‌یابی و بیهوده بودن تغییرات اعمال شده نیست .

من افراد زیادی را دیدم که بلافاصله بعد از هر تغییر در سیستم حریف‌یابی وار ، واری را استارت می‌کنند و از حریف‌یابی نابرابر وار گله می‌کنند ‌و سیستم جدید را بی مصرف می‌خوانند ‌، فقط بعد از یک سرچ !

باید در نظر داشته باشبد که با یک وار نابرابر کیفیت سیستم زیر سوال نمی‌رود ، اگر وارهای نابرابر 3-4 بار پشت هم اتفاق افتاد می‌توان به کیفیت سیستم‌ جدید ایراد گرفت .

با تمام توضیحات گفته شده ، باید اضافه کنم که سیستم حریف‌یابی بازی کلش اف کلنز فوق‌العاده پیچیده است ، بیس‌های زیادی وجود دارند که در نوع قدرت تهاجم و تدافع تفاوت‌های زیادی دارند .

سیستم حریف‌یابی در تلاش خواهد بود تا در زمان سرچ وار به دنبال کلنی بگردد که با شرایط شما بالانس باشد ، البته احتمال حریف‌یابی نابرابر هم ‌زیاد خواهد بود .

وارهای نا برابر قسمتی از گیم‌پلی وار کلش اف کلنز است ، البته با اعمال فیلترهای جدید سوپرسل امکان رویارویی ‌با کلنی قوی‌تر از شما در حال کاهش است .

حریف‌یابی نابرابر کلن وار

 

بالانس بیس خود

استراتژی 0.5 ( اکانت‌های مهندسی ) در طول 2 سال سال اخیر شدیدا پر طرفدار شده‌اند .

این استراتژی شامل یک بیس است که تا لول خاصی از تاون هال آپگرید کرده است ، اما دفاعی‌عای منحصر به فرد آن لول از تاون هال ( مانند Xbow , Inferno , Eagle ) که دارای وزن وار زیادی هستند را در بیس خود قرار نداده است ، در عوض ‌پلیر این بیس نیروهای تهاجمی‌ و اسپل‌ها و هیروها را مکس می‌کند تا نتایج بهتری در اتک‌های خود بگیرد .

الگوریتم‌ جدید آیتمی تحت عنوان بالانس را هم در نظر می‌گیرد ، این آیتم را با ارائه 2 بیس توضیح ‌می‌دهم .

بیس اول یک بیس مکس تاون‌هال 10 در آیتم‌های تهاجمی و ‌تدافعی است .

بیس دوم یک بیس تاون‌هال 10 با نیروعای تهاجمی‌ مکس‌ و بدون اینفرنو‌تاور و دفاعی‌های تاون‌ هال 9 است .

در حالت عادی شما فکر می‌کنید که بیس دوم از نظر رتبه در وار ( بخاطر وزن وار کمتر ) در جایگاهی پایین تر از بیس اول قرار می‌گیرد ، زیرا قدرت تدافعی آن پایین‌تر است ، این یک حرف منطقی است و طرز کار سیستم حریف‌یابی قدیم هم به همین گونه بوده است .

سیستم حریف‌یابی جدید می‌بیند که بیس 1 بخاطر نزدیک بودن قدرت تهاجمی‌ و‌ تدافعی بالانس‌تر است و ‌‌به آن بیس یک ‌پاداش می‌دهد .

این به این معنی است که اگر‌ شما یک کلن با بیس‌های مهندسی داشته باشید امکان دارد در مقابل کلنی ‌با بیس‌های مکس قرار بگیرید ، البته این هم‌ کمی ناعادلانه است .

ولی سیستم جدید تصمیم دارد برتری بیس‌های مهندسی را کاهش دهد به همین خاطر به بیس‌های بالانس‌ یک برتری داده است .

البته نمی‌شود کفت که این برتری تا چه حد است ، زیرا فقط کارکنان سوپرسل در جریان آن هستند اما مشخص است که برتری وجود دارد .

بنابراین اگر‌ کلن شما اکانت‌های مهندسی زیادی دارد ، شاید بهتر باشد آن‌ها را بالانس‌تر بکنید ، در غیر این صورت ممکن است با کلنی‌ که بیس‌های بالانس‌تری دارد روبرو شوید و آنجاست که اکانت‌های مهندسی شما به کمک شما نمی‌آیند .

 

گستردگی و پراکندگی تاون هال

اکر شما و هم‌ کلنی‌هایتان کلن وار را جدی می‌گیرید نباید با لول‌های متعددی از تاون‌ هال وار را استارت کنید تا مانع حریف‌یابی نابرابر شوید .

کلن‌ هایی که بصورت میکس متشکل از Th6 تا Th11 به وار می‌روند برای یافتن حریف در سطح خود دچار مشکل می‌شوند ، زیرا چیدمان‌ها و اختلاف قدرت تهاجمی و تدافعی آن‌ها باعث اختلال در سیستم حریف‌یابی خواهد شد .

مثلا اگر شما 5 تاون هال 6 , 5 تاون هال 7 , 5 تاون هال 8 , 5 تاون هال 9 , 5 تاون هال 10 و 5 تاون هال 11 در کلن خود داشته باشید تنها وار برابر و‌ عادلانه برای شما حالتی خواهد بود که حریف هم دارای همین تعداد و همین سطع از تاون هال باشید ، همچنین لول نیروهای حریف هم متناسب با شما باشد .

همانطور که شما هم حدس میزنید امکان همچین چیزی ‌بسیار کم است .

احتمال اینکه شما با کلنی با 10 تاون 8 , 10 تاون هال 9 و 10 تاون هال 10 روبرو‌شوید بسیار بیشتر خواهد بود .
حقیقت همین است و سعی کنید نهایتا 3 لول مختلف از تاون هال را در چیدمان وار خود قرار دهید .

 

*** سوالات و نظرات خود را در انتهای این مطلب با ما در میان بگذارید ***

 

مشترک شدن
خبر کردن از
guest
2 نظرات
جدیدترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
مهدی

سلام بهترین وقت استارت وار کی هست؟لطفاپاسخ بدین

?>