بدوگیم
بروزترین مرجع بازی های آنلاین استراتژیک

استراتژی و مپ برای تان هال های 8.5 ، 9.5 و 10.5

0 5,135

استراتژی و مپ برای تان هال های 8.5 ، 9.5 و 10.5

ما می دانیم که استراتژی های 5. امروزه در جامعه کلش اف کلنز (Clash of Clans)  یک بحث قابل تامل هستند. همچنین طرح بیس ها در مواقعی خاص بسیار مهم می باشد و قاعدتا خیلی از کلشرها دنبال کننده آن هستند.

در کل این نکات و استراتژی ها مخصوص وار کلن ها می باشند و ما در این مطلب ما تعدادی از بیس های قدیمی را با اصول استراتژی های تاون هال 8.5 ، 9.5 ، 10.5 اپدیت کرده ایم که میتوانید استفاده نمایید.

 

استراتژی های تان هال 8.5 ، 9.5 و 10.5

این استراتژی و مپ ها تقریبا کاربردی هستند که بازیکنان تان هال 9 الی 11 باید اصول های این استراتژی را تا حد ممکن رعایت نمایند.

هنگامی که کلن شما تصمیم میگیرد یک کلن وار را استارت بزند مطمعنا شما یک الگوریتم چه برای دفاع و چه برای حمله برای اعضای کلن و خود خواهید داشت که تا در نهایت پیروز شوید. این قدرت و برنامه خود را با متریک ، وزن جنگ می نامند؛ در یک نگاه با هر ارتقا و سازندگی شما به این وزن جنگ اضافه خواهید کرد.

وزن وار کلی یک قسمت بزرگ است از آنچه که استفاده میکنید و در نظر دارید تا یک کلن مشابه را شکست دهید.

وقتی که شما تصمیم میگیرید به سطح بالاتر تان هال (تالار شهر) بروید مثلا به تان هال 9 ؛ در ابتدا بیس شما به عنوان تان هال 8 وزن خواهد شد.

شما در وار امکان دو حمله و در مجموع 6 امتیاز (ستاره) را خواهید داشت در حالی که دهکده شما فقط میتواند 3 امتیاز (ستاره) را میتواند از دست دهد.

استراتژی 0.5 تان هال ها

چه کسی باید این استراتژی را انجام دهد؟؟؟

این استراتژی و مپ ها معمولا برای افراد متمرکز بر روی وار است؛ به طور کلی ارتقای ساختمان های دفاعی ملاک نیست بلکه تمرکز ویژه و جای گذاری مناسب انها میتواند اثر بخش فوق العاده داشته باشد، مخصوصا توجه ویژه به ایکس بوها ، اینفرنو تاورها ، ایجل ارتیلری (توپخانه عقاب) که وزن جنگ عالی ایجاد میکنند میتواند بر سرنوشت یک جنگ (وار) تاثیر بگذارد.

آیتم های مهمی که شما در ارتقا به آنها توجه میکنید :

  • نیروهایی که اغلب استفاده میکنید.
  • قهرمانان (هیروها)
  • کلن کستل ، آرمی کمپ ، لابراتوری و اسپل فاکتوری

نکته جالب این است که این مسئله به خودی خود بسیار گسترده تر می باشد مثلا ما علاوه برای استراتژی 5. میتوانیم در مورد استراتژی 75. نیز حرف بزنیم (مثلا تان هال 8.5 و 8.75) که در استراتژی 75. از هر تان هال شما باید دفاعی ها را اپگرید کرده باشید، مخصوصا ساختمان های دفاعی مهمی که بر وزن جنگ تاثیر دارند مثلا ایکس بوها یا اینفرنو تاور در تان هال 9.75 ویا توپخانه عقاب در تان هال 10.75 .

خب در اخر به یک نکته اشاره کنم و بحث را پیچیده تر نکنم ؛ خب از نکته بالا میتواند یک نکته کلی را استخراج کرد و ان این است که میان استراتژی های 5. و 75. برای هر تان هال هیچ تفاوت خاصی وجود ندارد زیرا ساختمان ها و طرح بیس ثابت بوده و تنها تفاوت در لول ساختمان های دفاعی بوده که این سطح در هر تان هال 0.75 باید برای ساختمان های دفاعی مکس شود.

 

مپ وار برای تان هال های ۸.۵ ، ۹.۵ و ۱۰.۵!

استراتژی و مپ بیس های مهندسی (Engineered Bases) مسئله ای است که Supercell در آینده بر روی آن کار خواهد کرد و ما این بحث را در اینجا پوشش داده ایم:

تئوری طراحی این مپ ها اصلا پیچیده نیست و چیز خاصی ندارد ، مثلا شما به تازگی به سطح 9 تالار شهر (Town hall) دست یافته اید ، خب شما فعلا نباید به خرید دفاعی های سطح 9 بپردازید بلکه دهکده شما باید شکل سابق خود را (ائم از طرح مپ و…) به خود داشته باشد (یعنی تان هال 9 با ویژگی های دهکده تان هال 8 در ابتدای ارتقای سطح تالار سازنده) .

این اصل در واقع موجب حمله یک فرد با تان هال 9 به دهکده شما با ماهیت و ویژگی های تان هال 8 می شود.

 

استراتژی و مپ وار تان هال 8.5

در صورتی که به تازگی به تان هال 9 ارتقا پیدا کردید و میخواهید در وار شرکت کننده باشد با هر لول از ساختمان های دفاعی که تا الان هستید میتوانم به شما این مپ رو پیشنهاد کنم. این مپ دارای یک منطقه مرده با یک تان هال در مرکز بیس می باشد که برای این افراد در وار بهترین مپ ها باید به این صورت باشند.

اگر از این مپ استفاده میکنید کافی است پس از هر وار ویدیوی حمله به بیس خود را مشاهده کنید و برای بهبود عملکرد بیس آنرا آنالیز کنید و در صورت نیاز به ایجاد تغییرات در ان بپردازید.

بیس وار تان هال 8.5

قاعدتا حمله کننده به بیس شما معمولا دارای سطح تان هال برابر با دهکده شما می باشد چون شما تازه به این سطح تان هال راهیابی کرده اید و دهکده شما ضعیف تر می باشد ، بیس شما باید تا حد امکان پراکنده و در صورت نیاز دارای منطقه مرده وتا حد ممکن تان هال آن در مرکز بیس باشد.

در اینجا بیس دیگری داریم که دارای ویژگی هایی مانند یک منطقه مورد و مرکز پر از تله و جای گذاری مناسب تسلاها می باشد که علاوه بر مشکلتر کردن حمله به بیس شما میتواند در مقابل آرچرکویین دفاع موفقیت آمیزی داشته باشد.

استراتژی و مپ وار تان هال 8.5

 

استراتژی و مپ وار تان هال 9.5

با توجه به توضیحات مربوط به مپ اول و رعایت ان حتی برای تان هال 9.5 میتوانیم بفهمیم که موفقیت دفاعی مپ زیر بسیار عالی است و مهاجم با محفظه هسته (مرکز) بیس برخورد کند که دوام اوردن در این منطقه با فشار اسیب ساختمان های دفاعی اطراف کار اسانی خواهد بود.

مپ وار تان هال 9.5

با اینکه مپ زیر کمی فشرده است اما جای گذاری عالی ساختمان های دفاعی و تله ها کار را برای مهاجم مشکل میکند مثلا به نگاه کردن به قسمت غربی مپ میتوانیم به چینش مرگبار تسلاها در کنار دو ایکس بو پی برد. همچنین یکی از عاملان موثر در ناکام گذاشتن مهاجمان مواجه کردن آنان با دیوارها و کاهش سرعت و افزایش اسیب به آنها است که این نکات در این بیس به خوبی رعایت شده است.

مپ وار تان هال 9.5

 

استراتژی و مپ وار تان هال 10.5

این بیس در کل ماهیت ضد استراتژی های هوایی دارد که معمولا حریف برای از بین بردن ایردیفینس ها حمله را از سمت چپ آغاز کرده و در اینجا آسیب رسانی شدید ایردیفینس های مرکزی از یک طرف و همچنین آسیب ویزارد تاورها از طرف دیگر مهاجم را با مشکل جدی مواجه میکند. در مرحله دوم اینفرنو تاورها یک دفاع خوب را انجام میدهند که اگر در کلن کستل شما لاواهاند نیز وجود داشته باشد قطعا تاثیر عالی بر دفاع خواهد گذاشت.

استراتژی و مپ وار تان هال 10.5

تمرکز اصلی در مپ زیر بر روی محافظت از تان هال و سه ستاره بودن است اما همچنان این مپ علاوه بر دفاع خوب در مقابل استراتژی های زمینی ، دفاع هوایی خوبی با توجه به جای گیری عالی ایردیفینس ها در سمت چپ مپ و هیدن تسلاها در سمت راست مپ خواهد داشت.

بیس وار برای تاون هال 10.5

 

نتیجه گیری!

به طور کلی دانستیم این استراتژی زمانی گفته خواهد که دهکده شما به تازگی به سطح بالاتر تان هال دست یافته باشد (مثلا تان هال 9) پس با توجه به این نکته دهکده شما به عنوان تان هال 8.5 به حساب می آید.

اصل استفاده از این استراتژی و نکات در کلن وارها برای دهکده هایی که به تازگی سطح بالاتر تالار سازنده راه یافته اند و میخواهند در وار شرکت کنند. بنده این استراتژی را به عنوان یک استراتژی همیشه مورد توجه یک فرد مناسب نمیبینم بلکه شما باید برای توسعه و رشد هرچه سریعتر دهکده خود تلاش کنید و این استراتژی و نکات قاعدتا برای چند روز اول که تان هال شما تازه اپگرید شده و دهکده هنوز رنگ ثابتی از سطح جدید دهکده نگرفته است برای مقابله با دهکده های هم سطح در وار ، می باشد.

امیدوارم این مطلب برای شما مفید واقع شده باشد ؛ شاد و پیروز باشید…

مشترک شدن
خبر کردن از
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
?>