بدوگیم
بروزترین مرجع بازی های آنلاین استراتژیک

آموزش انواع استراتژی های تهاجمی

4 5,490

در این مطلب آموزشی نکته اصلی و کلیدی اتک های 3 ستاره گولم هوگ و لاوالون که همان استراتژی پیاده‌سازی هوشمند است را خدمت‌تان شرح می‌دهم .

من مطمئنم همه ما تا الان راجع به روش‌های پیاده‌سازی درست نیروها چیزهای زیادی شنیده‌ایم .

خیلی‌ها ادعا می‌کنند که رعایت همین نکته است که یک اتک 2 ستاره را تبدیل به اتک 3 ستاره می‌کند ، در این مطلب آموزشی انواع روش‌های پیاده‌سازی نیروها و مشخصات و ویژگی‌های آن‌‌ها را خدمت‌تان عرض می‌کنم تا بتوانید یک استراتژی خوب و مناسب جهت پیاده‌سازی مطلوب نیروها در اتک‌های خودتان داشته باشید .

استراتژی پیاده‌سازی هوشمند چیست ؟

در واقع چیزی تحت عنوان استراتژی هوشمند وجود ندارد و بیشتر نوعی تکنیک و سیستم برای پیاده‌سازی نیروها است که شما در اتک‌های خودتان از آن استفاده می‌کنید .

در واقع بیس این استراتژی در تمام اتک‌های 3 ستاره به چشم می‌خورد و کمتر در اتک‌های فارمینگ استفاده می‌شود .

اتک‌های فارمینگ : به اتک‌هایی که فقط به هدف جمع‌آوری لوت زده می‌شوند و اصلا ستاره کسب شده و کاپ بدست آمده اهمیتی ندارد اتک‌های فارمینگ گفته می‌شود .

قبل از این‌که نگاه عمیق‌تری به تفاوت آن‌ها بیندازیم من 3 نوع پیاده سازی نیروها که در بازی کلش اف کلنز استفاده می‌شود را به شما نشان می‌دهم .

آرایش نقطه‌ای 

زمانی این مدل از پیاده‌سازی نیروها اتفاق می‌افتد که شما تمامی نیروهای خود را با نگه داشتن انگشت خود روی یک نقطه بفرستید .

در این حالت به احتمال زیاد تمامی آن‌ها روی یک هدف لاک می‌کنند و بصورت گروهی به آن هدف حمله می‌کنند .

نکته منفی این روش این است که اگر در مسیر حرکت آن‌ها تله‌ای باشد ، گروه نیروها که در آن مسیر در حال حرکت هستند تلفات بسیاری خواهند داد .

آرایش خطی

همانند آرایش نقطه‌ای است با این تفاوت که شما در طول پیاده‌سازی نیروها انگشت خود را بر روی صفحه می‌کشید ، بنابر این نیروهای شما در یک ردیف حرکت خواهند کرد و سازه‌های مختلفی را هدف قرار خواهد داد .

شما در واقع دیواری از نیروهای خود را خواهید ساخت که مسیر حرکت آن‌ها گسترده خواهد بود .

نکته منفی این روش این است که ممکن است در آن مسیر نیروهای زیادی را ارسال کنید و در بیس مربوطه فقط آن جهت را نابود کنید و نیروهای شما برای نابودی سایر جهات کافی نباشند .

آرایش هوشمند

آرایش هوشمند زمانی اتفاق می‌افتد که شما دقیقا به اندازه‌ای که برای نابودی هدفی خاص نیرو نیاز است نیروها را پیاده‌سازی می‌کنید تا به هدف خود برسید ، در بیشتر مواقع برای نابودی یک ساختمان دفاعی که در محوطه بیرونی بیس قرار دارد به‌کار می‌رود ، شما دقیقا به انداره نیاز نیروها را می‌فرستید و نیروهایتان را هدر نمی‌دید .

استفاده از آرایش هوشمند برای 3 ستاره

برگردیم به اصل موضوع ، چرا ادعا می‌شود در کلن‌وارها استراتژی پیاده‌سازی هوشمند رکن اصلی اتک‌های 3 ستاره است .

دلیل آن این است که شما باید اتک خودتان را اختصاصا برای 3 ستاره برنامه‌ریزی کنید ، در اکثر مواقع 30 ثانیه برای دیده‌بانی یک بیس کافی نیست ، استراتژی پیاده‌سازی هوشمند نیاز به برنامه‌ریزی بسیار دقیق زمانی دارد و نیاز به یک اتک با برنامه‌ریزی مناسب دارد .

استراتژی پیاده‌سازی هوشمند اکثرا با نیروهای هوگ ویا بالن‌ها استفاده می‌شود و سپس به وسیله قسمت دوم اتک پوشش داده می‌شود .

در اتک‌های هوگ و بالن عادی ، آن‌ها به عنوان اولین موج اتک فرستاده می‌شوند تا دفاعی‎های آن منطقه نابود شوند و سپس به وسیله سایر نیروها باقی ساختمان‌های باقی‌مانده را پاکسازی می‌کنیم .

وقتی قرار باشد از بالن و هوگ تحت عنوان استراتژی پیاده‌سازی هوشمند استفاده شود  ، شما آن‌ها را پس از اولین موج از نیروها ( همان Kill Squad ) می‌فرستید تا منطقه کناری که نیروهای Squad تخریب کردند را پاکسازی کنند .

Kill Squad : به این گروه که ما با آن‌ها حمله خود را آغاز و به قصد تخریب وارد بیس حریف می‌شویم Kill Squad می‌گویند ، به معنی گروه مرگ ، هدف این گروه اکثرا از بین بردن کویین و نیروهای دفاعی کستل است .

استراتژی پیاده‌سازی هوشمند نیروهای شما را هدر نمی‌دهد ، ریسک گرفتار شدن نیروهای شما به تله‌ها را به شدت کاهش می‌دهد ، اما نیاز به صبر و همچنین تجربه بسیار دارد .

چگونه از استراتژی پیاده‌سازی هوشمند استفاده کنیم 

استراتژی پیاده‌سازی هوشمند یک روش بسیار عالی برای نابودی ساختمان‌های دفاعی معین بیرون محوطه بیس است ، بهترین مقدار نیروها برای این روش عبارتند از :

  • 2 الی 3 بالن و هوگ برای دفاعی‌هایی با سطح سلامتی کم‌تر مثل آرچر تاور ، تسلا و مورتار
  • 3 الی 4 بالن و هوگ در مقابل دفاعی‌هایی با سطح سلامتی زیاد مثل ویزارد تاور و کنون

در حالت کلی چندین روش برای استفاده از استراتژی پیاده‌سازی هوشمند وجود دارد که در اکثر مواقع در اتک‌هایی با ترکیب Lavaloon و یا گولم هوگ از آن‌ها استفاده می‌شود .

نتیجه‌گیری

دلیل اصلی که این مطلب آموزشی را برای شما عزیزان نوشتم این بود که استراتژی پیاده‌سازی هوشمند مدتهاست که در اتک‌های تاپ وار کلن‌ها استفاده می‎‌شود ، اما من به تازگی ایمیل‌های زیادی دریافت کردم که مشخص است در نحوه استفاده از استراتژی پیاده‌سازی هوشمند در اتک‌های بسیاری از شما دوستان عدم اطلاع کافی از طرز کار با این استراتژی وجود دارد ، به همین خاطر من جزئیات این استراتژی را در این مطلب آموزشی باز کردم .

بنا به تجربه من به محض استفاده از استراتژی پیاده‌سازی هوشمند شما یک اتکر حرفه‌ای خواهید شد .

مشترک شدن
خبر کردن از
guest
4 نظرات
جدیدترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
صادات

سلام اجازه دارم از یکی از مطالب سایتتون با ذکر منبع داخل اپلیکیشن‌م استفاده کنم ؟

داود احمدزاده

بله دوست گرامی ، مشکلی نداره

[…] آموزش انواع استراتژی های تهاجمی […]

[…] آموزش انواع استراتژی های تهاجمی […]

?>