بدوگیم
بروزترین مرجع بازی های آنلاین استراتژیک

آموزش جایگذاری صحیح تله ها در بیلدر بیس

2 2,063

تله های بیلدر بیس بسیار قدرتمند هستند و جایگذاری صحیح تله ها در دفاع بسیار تاثیر گذار است ! مهم تر از هر چیز دیگری در بیس ! اگر تله های شما قدرتمند باشند ، درصد استفاده دفاعی های درگیر در جنگ بسیار پایین تر می آید و در نتیجه میتوان راحت تر دفاع کرد و در آن طرف و در نتیجه آن میتوان با درصد های نسبتا پایین ، پیروز جنگ های رو در رو شد ! در این آموزش ، به شما خواهیم گفت که چطور تله ها را در محل درست قرار دهید و دفاع خود را بهینه سازی کنید ! با ما همراه باشید !

آموزش جایگذاری صحیح تله ها در بیلدر بیس

تله ها ، ترکیبی از غافلگیری و دوری کردن هستند ؛ یعنی چی ؟ یعنی اینکه وقتی حمله کننده شما متوجه میشود که تله ها در آن مکان هستند ( به صورت حدس یا مشاهده مپ از قبل ) ، دیر تر به آن میرسند و یا از آن مکان ها دوری میکنند تا با تله ها روبه رو نشوند و خسارت نبینند ، در طرف دیگر هم اگر مهاجم نداند که تله ها در کجا هستند ، به صورت ناگهانی با آنها مواجه میشود و خسارت قابل توجهی به صورت ناخواسته به خود وارد میکند !
برای اینکه تله هایتان را درست جایگذاری کنید ، باید بفهمید و متوجه شوید که حریف شما کدام سمت از بیس شما را برای حمله بهتر و راحت تر میبیند ،  و در نتیجه شما هم تله هایتان را در همان مکان ها قرار دهید ! همه حریف ها معمولا از یک سمت حمله نمیکنند و دید یکسانی ندارند ، بنا بر این شما باید حداقل 2 جایگاه را تله گذاری کنید ، تا بتوانید نتیجه مطلوب را بدست آورید !

آموزش جایگذاری صحیح تله ها در بیلدر بیس
trap-placement-guide-builder-base-1

وقتی که ، بیس مان متقارن و برابر باشد ( منظور بنده طرح خالص بیس هست ) ، دیگر هیچ اهمیتی ندارند که حریف از کدام سمت به ما حمله میکند ، چون آنها میتوانند مکان تله را حدس بزنند ! خوشبختانه ، بیس های نا متقارن زیادی وجود دارد ، نه در طراحی اصلی و نه در جایگذاری دفاعی ها ، طرح های سفارشی به مهاجم این امکان را میدهد که فقط از چند نقطه خاص حمله خود را شروع کنند ، بنابر این در این حالت ما میتوانیم بهتر تله ها را جایگذاری کنیم و حریف را فریب دهیم !پس تله هاتون رو جایی بزارید که میدونید از اون جا امکان داره صدمه ببینید .

Push Trap

تله های پرتاب کننده ( Push Trap ) نیرو هایی که روی آنها میروند را به چند کاشی آن طرف تر ( 4 کاشی ) و به سمت دلخواه دفاع کننده پرتاب میکنند و فقط نیروها را از بیس دور میکنند و دمیجی بر آنان نمیزنند .این باعث میشود که قدرت و سرعت نیروهایی مانند جاینت کم شود و در نتیجه فرصت بیشتری برای دمیج زدن به آنها در اختیار خواهید داشت ! شما هر کجا که بخواهید میتوانید نیرو های دشمن را پرت کنید !

آموزش جایگذاری صحیح تله ها در بیلدر بیس
trap-placement-guide-builder-base-2

میدونم که بسیاری از کاربران بیلدربیس ، حرکت بالا را برای اجرا روی جاینت ها و نیروهای بزرگ انجام میدهند . این کار باعث از بین رفتگی کامل نیروی حریف میشود و روش بسیار خوبی ست !بعضی دیگر هم از تله های پرتاب کننده ( Push Trap ) برای پرتاب نیرو ها به سمت کراشر ( Crusher ) استفاده میکنند ، این روش اگر درست اجرا شود ، از spring trap ها هم میتواند برای نیرو ها خطرناک تر باشد !

آموزش جایگذاری صحیح تله ها در بیلدر بیس
trap-placement-guide-builder-base-3

در عکس بالا شما یک نمونه بسیار عالی برای جایگذاری Push Trap ها مشاهده میکنید ! جاینت ها اسیر کراشر ( Crusher ) میشوند و به طور کامل نابود خواهند شد ، چرا که قدرت مقابله با کراشر را نخواهند داشت !همچنین شما نباید به نیرو ها اجازه دهید که به بیرون از بیس ( دور بیس ) حمله ور شوند ، چرا که میتوانند درصد زیادی از آنها بگیرند ، پس سعی کنید مپ تان را طوری بچینید که نیرو ها را به سمت درون خود بِکِشد !

Spring Trap

بسیاری از پلیر های کلش اف کلنز و بیلدر بیس آن ، spring trap ها را درون و در ورودی مپ خود قرار میدهند ، اما بسیاری از مهاجم ها هوشمند هستند و جاینت های خود را یک دانه یک دانه به داخل میفرستند ، اونها میدانند که در آنجا spring trap وجود دارد و ریسک نمیکنند و نیرو های خود را دانه دانه وارد بیس میکنند !

آموزش جایگذاری صحیح تله ها در بیلدر بیس
trap-placement-guide-builder-base-4

بهترین مکان برای جایگذاری آنها ، کنار یک دفاعی در مرکز یا گوشه های بیس میباشد ، در این حالت جاینت ها معمولا بصورت گروهی به یک دفاعی حمله ور میشوند ! spring trap ها در داخل بیس ، میتوانند بسیار منعطف و مفید باشند ، چون حریف شما درون بیس هیچ کاری نمیتواند برای مقابله با spring trap انجام دهد و فقط باید تماشاگر نابودی نیرو های خود در بیس ما باشد !

Mine

چیزی که شما نمیخواهید ، این است که جاینت های حریف ، Mine های شما را خنثی کنند ! شما میخواید که اونها مشغول ضربه زدن به دیوار ها یا دفاعی های کوچک شوند و Mine ها روی دیگر نیرو ها با سلامتی کم ، فعال شوند !آنها را درون بیس خود نچینید و سعی کنید آنهارا جایی قرار دهید ، که فکر میکنید جاینت ها به سمت آنها نمیروند یا درصد اینکه نیروهایی چون بربر و … به سمت آنها میروند زیاد است .

آموزش جایگذاری صحیح تله ها در بیلدر بیس
trap-placement-guide-builder-base-5

بسیاری از مهاجمان و اتکر ها از بربر یا آرچر برای چک کردن راه جاینت ها استفاده میکنند ، ( چک کردن اینکه در بین راه آنها آیا تله ای وجود دارد یا خیر ) ، بنابر این Mine ها را جایی به غیر از کنار معادن یا کالکتر ها قرار دهید ! ( میتوانید آنهارا در کنار دفاعی هایی چون فایر کراکرز و دفاعی های خارج از بیس قرار دهید )

آموزش جایگذاری صحیح تله ها در بیلدر بیس
trap-placement-guide-builder-base-6

Mega Mine

Mega Mine ها فوق العاده کارآمد و خوب هستند ، آنها میتوانند به طور کامل ، عده زیادی از بربر های یک مکان را نابود کنند و یا حداقل یک سوم یا یک چهارم جان جاینت هارا بگیرند ! این تله تنها در داخل بیس میتواند خود را نشان دهد ، دقیقا در مکانی که نیرو های دشمن تجمع زیادی دارند ! زمانی که بربر ها یا جاینت از گوشه ای به بیس نفوذ میکنند و به سمت دفاعی ها میروند ، این Mega Mine هست که میتواند آنها را به صورت کامل قتل عام کند !

آموزش جایگذاری صحیح تله ها در بیلدر بیس
trap-placement-guide-builder-base-7

نتیجه گیری

انتخاب مکان مناسب برای تله ها ، همیشه و از گذشته برای بازیِ کلش اف کلنز بسیار مهم و حائز اهمیت بوده و هست ، اگر شما مهارت خود را در پنهان سازی تله ها در بیس به دشمن نشان دهید ، این زمانی ست که دشمن فریب خورده و شما پیروز میدان خواهید بود !سعی کنید تله های سنگین و بزرگ (مانند مگا ماین و ماین) را درون بیس ، و تله های کوچک (مانند Push Trap ) را در خارج بیس و فضا های خالی در درون و اطراف بیس قرار دهید !
موفق و پیروز باشید !
مشترک شدن
خبر کردن از
guest
2 نظرات
جدیدترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
BLACK

داداش این فیلم گرفتن جم مجانی رو کی میزارین

?>