بدوگیم
بروزترین مرجع بازی های آنلاین استراتژیک

افزایش کاپ به لیگ‌ های بالا

34 43,194

افزایش کاپ با رعایت یکسری نکات که به شما آموزش می‌دهم بسیار سریع‌تر و راحت‌تر امکان پذیر خواهد بود ، با رعایت این نکات مسیر پیشرفت خود در بازی کلش اف کلنز را بسیار ساده تر کنید .

افزایش کاپ در حالت کلی نیاز به مهارت خاصی ندارد .

این جمله ‌ای است که چیف پت ( یوتیوبر اصلی سوپرسل ) گفته است .

امروزه بودن در محدوده کاپ مناسب از همیشه مهم‌تر شده است ، بخاطر این‌که پاداش لیگی که از اتک‌های خود بدست می‌آورید بخش مهمی از لوت دریافتی شما در طول این بازی شده است .

بصورتی این روزها حتی پلیرهای حرفه‌ای فارمر ( جمع کننده منابع ) هم کاپ‌های بالا مثل چمپیون و تایتان را برای فارم انتخاب می‌کنند . ( یا حتی افرادی مثل من که در لیگ لجندز در حال جمع آوری منابع و مکس کردن بیس خودم هستم )

این مطلب آموزشی مخصوص افرادی که قصد افزایش کاپ خود را دارند نوشته شده است و در این مطلب آموزشی توضیح می‌دهم که چرا افزایش کاپ ، کاری هست که هر کلشر در طول بازی خود باید انجام دهد .

 

اصول اصلی در مورد افزایش کاپ

در حالت کلی وقتی راجع به افزایش کاپ صحبت می‌کنیم ، منظور ما بدست آوردن کاپ و رفتن به لیگ‌های بالاتر بازی کلش اف کلنز است .

در بیشتر موارد افرادی که قصد افزایش کاپ را دارند از ترکیب‌های پر هزینه‌تر برای حمله استفاده می‌کنند و لوت دریافتی را نادیده می‌گیرند و فقط به مپ‌هایی حمله می‌کنند که حداقل یک ستاره را برای آن‌ها به عمل بیاورد و آن‌ها در ازای این اتک کاپ مناسبی بدست بیاورند .

افزایش کاپ با یک ستاره

آیا افزایش کاپ فقط مخصوص تاون هال 11 مکس است ؟

خیر برای افزایش کاپ چند منظور انجام می‌شود .

  • افزایش مهارت اتک زدن با استفاده از ترکیب‌های سنگین ( برای موفقیت در کلن وارها )
  • برای اینکه در قسمت اطلاعات شخصی پروفایل یک رکورد جدید را ثبت کنید .
  • بدست آوردن جم‌های دستاوردهای بازی برای خرید کارگر های بیشتر و بوست کردن منابع
  • رسیدن به لیگ بالاتر برای دریافت پاداش لیگ مورد نظر

همین طور که می‌بینید بیشتر دلایل افزایش کاپ تقریبا همه بازیکنان را شامل می‌شود .

 

بالابردن کاپ به چه صورت انجام می‌شود ؟

به صورت خلاصه می‌توان گفت که مجموع تروفی ( کاپ ) که بدست می‌آوریم باید بیشتر از مجموع تروفی باشد که از دست می‌دهیم. به شما چند نکته خواهیم گفت تا در رسیدن به هدف خود یعنی بالابردن کاپ موفق شوید .

طی این مطلب می خواهم با گفتن چند نکته به شما کمک کنم تا سریع‌تر به هدف خود برسید .

 

 افزایش کاپ قدم به قدم تا رسیدن به لیگ آرزوهایتان

ما سعی می‌کنیم بصورت جداگانه به اتک‌هایی که زده شده و دفاع‌هایی که انجام شده نگاه کنیم ، همچنین تجربه شخصی خودم را هم در خصوص افزایش کاپ با شما به اشتراک می‌گذارم .

 

استراتژی حمله برای افزایش کاپ

کمی بالاتر اشاره کردم که مجموع کاپی که بدست می‌آوریم باید بیشتر از مجموع کاپی باشد که از دست می‌دهیم ، در بعضی اوقات اتک‌های شما خراب می‌شود .

بخش بعدی مهم برای ما قسمت دفاع خواهد بود ، شما در جریان باشید که برای افزایش کاپ باید اتک‌های بسیاری بزنید .

برای شروع شما باید یک استراتژی را برای حمله انتخاب کنید که با آن احساس راحتی می‌کنید ، همچنین مورد بسیار مهم بعدی این است که شما باید نیروهایتان را تا جایی که امکان دارد آپگرید کنید .

بنا به لول تاون هالی که در آن هستید یکی از ترکییب‌های زیر را به شما پیشنهاد می‌کنم .

 

افزایش کاپ در تاون هال ۸ و پایین‌تر

اولین باری که شما در تاون‌هال 8 یا پایین‌تر تصمیم به پوش خواهید گرفت برای بدست آوردن جم‌های دستاوردهای بازی برای خرید کارگر اضافی است .

یک تاون هال ۸ یا پایین‌تر بودن به این معناست که می‌توانید به راحتی و بدون یک ترکیب پر هزینه کاپ خود رو افزایش دهید و اتک‌های ۳ ستاره زیادی خواهید زد .

بهترین استراتژی حمله در این لول از تاون هال که من پیشنهاد می‌کنم استراتژی جاینت و هیلر است .

اگر هم به دنبال یک استایل اتک زدن که بسیار سریع و کاربردی باشد و به شما امکان تعداد بسیار بالای اتک در طول روز و فصل را دهد شما می‌توانید از استراتژی کلاسیک بارچ ( بربر + آرچر ) و یا B.A.M ( بربر + آرچر + مینیون ) استفاده کنید .

 

افزایش کاپ در تاون هال 9

من پیشنهاد می‌کنم از استراتژی اتک هوایی استفاده کنید ، زیرا در این لول از تاون هال بسیاری از پلیرهای تاون هال 9 ایر دیفنس‌های خود را آپگرید نکرده اند ، که این باعث می‌شود هدف بسیار آسانی برای شما باشند .

اگر هم چنانچه از طرفداران اتک‌های هوایی نیستید یا شاید نیروهای هوایی شما به اندازه کافی برای استفاده در اتک‌ها آپگرید نباشد شما می‌توانید از استراتژی کلاسیک GoWiPe و یا HoGoWi استفاده کنید .

از لینک زیر می‌توانید مطلب آموزشی این اتک و ویدئوی آن‌را که برای شما تهیه کردم را مشاهده کنید .

آموزش اتک گولم هوگ برای تاون‌هال 9

 

افزایش کاپ در تاون هال ۱۰ و ۱۱

ساده‌ترین راه حمله ، استفاده از والکری یا بولر هست ، به این دلیل که سریع ساخته می‌شوند و هزینه ساخت آن‌ها هم مناسب است ، همچنین احتمال زیادی برای ۲ و ۳ ستاره کردن مپ حریف برای شما وجود خواهد داشت .

حتی اگر هیروهای شما در حال آپگرید هم باشند همچنان امکان استفاده از این استراتژی‌ها فراهم است .

پیشنهاد من این است که شما یک استراتژی اتک را انتخاب کنید و شروع به اتک زدن با آن‌ ترکیب بکنید ، و بعد از یک مدت بجای تعویض استراتژی بیشتر روی همین استراتژی انتخاب شده وقت و انرژی بگذارید ، شما با هر بار اتک در انتخاب بیس مناسب و اجرای استراتژی اتک مهارت بیشتری کسب می‌کنید و در دراز مدت احساس راحتی بسیاری با استراتژی مربوطه پیدا خواهید کرد .

 

 با سپر و حمله کار کنید

هر کس برنامه زمانی مختلفی دارد ، بعضی ها بصورت مداوم می‌توانند در طول روز اتک بزنند ، بعضی ها در صبح و چند اتک هم در غروب می‌زنند .

مهم این است که هر وقت ، زمان برای بازی کردن داشتید تا جایی که امکان دارد اتک بزنید .

هر اتک با احتساب زمان برنامه‌ریزی آن حدود 5 دقیقه طول می‌کشد ، بنابراین امکان اتک زدن در طول زمان روز و شب به دفعات زیاد برای شما فراهم است ، حتی اگر مشغول باشید .

 

 

انگیزه خود را بالا نگه دارید

افزایش کاپ می‌تواند بعضی وقت ها سخت باشد و بعضی وقت‌ها ممکن است شما تمرکز خود را از دست بدهید. اجازه دهید به بعضی چیزها اشاره کنم که ممکن است باعث افزایش تمرکز شما .

برای خود اهداف قابل دسترس و آسان قرار دهید مثلا بردن تعداد مشخصی حمله در طول روز .

بنا به تجربه خودم برای خودتان اهداف سخت مثل گرفتن 100 کاپ در طول روز را در نظر نگیرید .

زیرا ممکن است به اتک بروید تا به هدف خود نزدیک تر شوید و بخاطر استرس ایجاد شده اتک نا موفقی داشته باشید .

همیشه هدف اصلی شما باید این باشد که هیچ اتکی را ناموفق به پایان نرسانید ، بدست آوردن چند کاپ از یک بیس آسان بسیار بهتر از از دست دادن تعداد زیاد کاپ از یک بیس سخت خواهد بود .

 

دفاع و افزایش کاپ

استفاده از یک مپ افزایش کاپ بسیار مهم است ! شما باید تا حد امکان از کاپ‌های بدست آورده خود حفاظت کنید حتی اگه بدانید که بیشتر دفاع‌ها را پس از رسیدن به یک کاپ مشخصی خواهید باخت .

خیلی‌ها از مپ های ضد ۳ ستاره استفاده می‌کنند که چندان هم مناسب نیست .

  • چیدمان یک مپ افزایش کاپ این احتمال را به شما می‌دهد که بعضی وقت‌ها در یک دفاع برنده شوید 
  • چیدمان یک مپ وار همیشه به دنبال این است که جلوی ۳ ستاره شدن را بگیرد

این نکته بسیار مهم است ! وقتی که مپ افزایش کاپ شما با موفقیت دفاع می‌کند در واقع شما کاپی که در چند دفاع از دست دادید را برای شما جبران خواهد کرد .

لاگ دفاع ، گزارش دفاع در افزایش کاپ

اگه در چند دفاع نتوانستید پیروز شوید و دفاع را باختید ، تا زمانی که داخل قسمت گزارش دفاع ، چند دفاع پیروز هم در میان دفاع ها باشد مطمئن باشید که شما در مجموع لاگ دفاعی ( گزارش دفاع ) مناسبی داشتید .

مپ‌ های افزایش کاپ خوب ( در لیگ های بالا ) مپ هایی هستن که می‌توانند شما را در یک کاپ ثابت نگه دارند .

همیشه مد نظر داشته باشید که وقتی قرار است آفلاین شوید برای بیس خود نیروهای دفاعی درخواست بدید ،  زیرا بسته به سربازهای داخل کستل شما هنگام دفاع تفاوت زیادی در کاپی که از دست می دهید ایجاد می‌شود .

تا قبل از لیگ های تایتان و لجندز ، می‌توانید با قرار دادن لوت خود ( گلد یا الکسیر و بخصوص دارک الکسیر ) در بیرون از بیس دفاع‌های پیروز فراوانی بدست آورید .

 

نتیجه‌گیری

افزایش کاپ روندی نیست که طی چند روز انجام شود .

اگه شما به هر دلیلی در حال افزایش کاپ هستید مطلع باشید که قرار است مقدار زیادی از وقت شما را بگیرد .

قرار دادن اهداف روزانه برای خودتان بسیار به شما کمک خواهد کرد ، فقط یه هدف واقع بینانه قرار بدید مثل گرفتن ۱۰ ستاره در روز یا ۳ حمله برنده در طول روز .

 

*** سوالات و نظرات خود را در انتهای این مطلب با ما در میان بگذارید ***

 

 

مشترک شدن
خبر کردن از
guest
34 نظرات
جدیدترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
جلیل احمد

تشکر عزیز دل

امیر

سلام من الان تان 12 ام ولی تمام نیرو هام و ساختمون هام مکس تان 11 هستش چون تازه دادم رفته 12 الان لیگ چمپیون 3 هستم به نظرتون از کدوم استراژی استفاده کنم

Amir..king

سلام خسته نباشید من یک اکنتم تان 8 است ولی کاپش در لیگ کریستال3 است بنظرتون کاپ زو پایین بیارم یانه ؟؟؟؟
ممنون میشم جواب بدید!

Amin

سلام به نظر من خیر

امین

سلام روزتون بخیر. میخواستم بدونم برچه مبنایی کاپ هر بازیکن مشخص میشه. مثلا یکی لولش بالاست اما کاپش زده ۱۲ یکی ۳۰ یکی ۲۲٫ بر چه مبنایی این کاپ برای هر بازیکن تعیین میشه. مثلا من مدت زمان زیادی هرکس بهم اتک میزنه مبنای کاپو ۳۰ در نظر گرفته اما هستند کسایی از من بهترن اما کاپشون کمتره.
اگر اینو توضیح بدین ممنون میشم.

سینا

یابرم لجند؟

سینا

سلام.من تازه تان دوازده شدم قبلاً هم تا۵۳۰۰رفتم اما الان با سیستم
جدید لجند فکر نکنم بشه موند.چجوری میتونم داخل تیتان دو بمونم و بالا تر نرم؟

مسعود

کسی میتونه کمک کنه کاپ من دیروز 5635 بود ولی امروز بدون دلیل شد 5000 کسی میدونه چرا؟

پوریا

سلام دوست عزیز خوبی بعد از اینکه مدت زمان ماهانه تموم میشه هم دونات ها و هم کاپ های بالای 5000 صفر شده و به 5000 کاهش پیدا میکند هر ماه اینجوریه .
امیدوارم موفق باشید.

کبلایی

سلام تروخدا یه سوال دارم جواب بدین…من 34تا اکانت دارم و یه کلن لول ده الان میخوام وار استارت کنم حریف برام نمیاره چون پنج تا از اکانت ها مهندسی هست سه چهار روز تست کردم تا ۱۲ساعت سرچ کرد ولی حریف نیاورد راه حلی داره ممنون جواب بدین مطالبتون فوق العاده جالب و کاربردی هست

Amir

لطفا یه مپ خیلی خوب برای بالا بردن کاپ واسم بفرستید اینجا چیز خواسی پیدا نکردم@amir_hosein_bh

mahdi

سلام من تاون 10 مکس هستم چند روزی هست شروع کردم کاپ بیار بالا الان کاپم4000 هزاتا هست یکی دیگه میرسم به تیتان فقط یه چیزی که خیلی سخته اونم این هست که وقتی میرم اتک خیلی تعداد کاپ کم هست مثلا همشون توی 5 تا 15 تا هست اونم باید 3 کرد که همشون رو گرفت.راهی هست که انجام بدم کاپ بیشتر بیاد برام یا نه؟یه سوال دیگه ایا برای همه اینطوری هست یا نه؟ممنون میشم جواب بدید.تشکر از سایت خوبتون

امیرخسین

سلام من تان ده هستم مکس ولی کاپم ۲۰۰۰تا هست باارچروبربرمی خواستم ببینم می تونم کاپم رو به تیتان برسونم چند وقت طول می کشه و با چه نیرو هایی

سهیل

سلام اشکان من تان 9هستم با کاپ چمپیون هیرو ببرم نا 30یا تان بزنم ده درحاا حاضر هیروهام 20هستن

عبدالرحمان

واقعی است یا نیست

وحید

با سلام .با استفاده از روبات میشه افزایش کاپ داشت ؟ ممنون میشم راهنمایی کنین

Arsalan

لطفا یک اموزش برای تاون هال 9 هایی که می خوان وارد لیگ تایتان یا لجند بشن بزارید بهمراه ترکیب و مپ ممنون.
مطلبه عالی بود و چند نکتش طلایی بود.

Amirhossein

من بنظرم اگه منابع رو بیرون نباشیم بهتره

mahdi

سلام بنظرتون من کاپ بیارم بالا منابه بیشتر هست یا کمتر؟من تاون 10 هستن تقریبا با دفاعی عای مکس.دیوار هم نصفشون مکس هست و الان کاپم 2300 تا هست با جاینت و ارچر اتک میزنم توی هر اتک هم 400 تا از هر منابع میگیرم.بنظرتون کاپم رو بیارم بالا منبع بهتر هست یا کمتر؟یه سوال دیگه هم این که تو لیگ لجند قدر مگه پیاداش میشه تو هر اتک؟

mahdi

ممنون .خیلی برام روشن شد قضیه.خیلی خیلی ممنونم.من برم شروع کنم کاپ بیارم بالا

alireza.leo

مطلب عالی بود مرسی اشکان جان

میلاد

من تا تایتان 1 رسیدم ولی از اونجا به بعد تایم سرچ خیلی زیاد میشه و نمیتونی زیاد مپ رد کنی باید هرچی داد بزنی یا برای یک اتک 3الی 4 ساعت وقت بزاری!!!! که بنظرم ارزش نداره به نظر من تان 11 مکس شدین پوش کاپ کنید هر مپی داد میشه بزنی…

s.e.c.r.e.t

●چندین بار سعی کردم برم لجند! حتی تا نزدیکی تیتان نتونستم برم.بنظرم مشکل اصلی صبر و تحمله کلشره و در نظر گرفتن اهداف سخته، منم جز اون دسته از افرادی بودم که بر نامه ریزی میکردم حداقل روزی 200کاپ بگیرم?

●ایندفعه رو میخام به سبک ستاره گرفتن برم جلو،بنظرمعقولانه تر میاد

saeed

سلام من کاپم 5800 هست و مپ زد دو ستاره یا سه ستاره میخوام ممنون میشم اگه بزارید فقط یکم زود که لیگ تموم نشه

?>