بدوگیم
بروزترین مرجع بازی های آنلاین استراتژیک

سیستم حریف یابی کلن وار – سال 2018

5 6,106

می خواهم در این مطلب آموزشی توضیح دهم که سیستم حریف یابی کلن وار چگونه کار می کند و به برخی از شایعات و اشتباهات رایج در مفهوم سیستم حریف یابی کلن وار که در میان بسیاری از پلیر ها رایج شده است بپردازیم .

تا حالا از خودتان پرسیده اید که چرا کلن شما با کلن های بسیار قوی تر از شما در کلن وار روبرو می شود ؟

با تغییرات اساسی که اخیرا به بازی کلش اف کلنز اضافه شده من تصمیم گرفتم این مطلب آموزشی را مجددا از پایه متناسب با سال 2018 برای شما دوستان عزیز تهیه کنم .

 

طرز کار سیستم حریف یابی کلن وار در سال 2018

در حالت کلی شما و سایر اعضای کلن شما به ازای داشته های خود امتیازاتی را کسب می کنید .

  • به ازای ساختمان های دفاعی خود و لول آن ها امتیاز تدافعی کسب می کنید .
  • به ازای نیرو های تهاجمی ، اسپل ها و هیرو های خود و لول آن ها امتیاز تهاجمی کسب می کنید .

به این امتیاز ها وزن وار می گویند .

این امتیازات روی هم جمع می شوند و سر انجام با کلنی که نزدیک ترین امتیازات تدافعی و تهاجمی به نسبت کلن شما را داشته باشد روبرو خواهید شد .

ملاک این انتخاب به هیچ وجه فردی نیست و بنا به بیانیه ای که در همین ماه منتشر شد برای حریف یابی کلن وار وزن وار کل کلن محاسبه می شود و ملاک قرار می گیرد .

شما می توانید در مطلب زیر که قبلا تهیه کردم جزئیات این ملاک بندی را مشاهده کنید .

محاسبه وزن وار برای کلن وار – اکانت مهندسی

وقتی که به این موضوع فکر می شود سیستم حریف یابی کن وار بسیار مستحکم به نظر می رسد و این انتظار می رود که حریف یابی کاملا منصفانه باشد ، حداقل در تئوری این طور انتظار می رود که تاون هال ها با لول های مشابه و قدرت تدافعی و تهاجمی یکسان به هم بخورند .

اما در حقیقت این سیستم باعث ساعات طولانی سرچ می شود زیرا باید کلنی با همین مشخصات دقیقا در همین بازه زمانی مانند شما سرچ خود را آغاز کند .

این طور بگویم که وقتی شما یک وار 50 نفره و متشکل از کلن های لول 7 تا تاون هال لول 11 را استارت کنید ، برای چینش تاون هال های شما با این لول ها میلیون ها احتمال وجود خواهید داشت ، حال شما فاکتور های وزن وار در حالت های تدافعی و تهاجمی را هم به این احتمالات اضافه کنید .

دلیل این که سیستم حریف یابی در حال حاضر دارای مشکلاتی هم هست ، دقیقا همین موضوع است .

الگوریتم حریف یابی زمان بسیار زیادی را صرف پیدا کردن کلنی با وزن وار دقیقا مشابه شما خواهد کرد ، و با گذشت زمان الگوریتم به تدریج به دنبال کلن هایی با وزن وار نزدیک به شما خواهد گشت و این باعث می شود شما با کلنی کمی قوی تر و یا کمی ضعیف تر از خود روبرو شوید .

این امر باعث می شود که زمان سرچ وار شما به چند روز نکشد و در سریع ترین زمان ممکن حریفی با شرایط نزدیک به شما در مقابل شما قرار بگیرد ، اما از طرف مقابل باعث وار های نا برابر خواهد شد .

این سیستم تا مدت ها وظیفه هماهنگی وار ها را به خوبی انجام میداد ، تا این که اکانت های مهندسی روز به روز محبوب و محبوب تر شدند .

اکانت مهندسی به این معنی است که یک پلیر ساختمان های دفاعی خود را تا لول های کم و وزن وار کم آپگرید می کند و در عوض کل تمرکز خود را برای آپگرید نیروهای تهاجمی و هیرو ها می گذارد .

از این روش پلیر مورد نظر از دید الگوریتم بسیار ضعیف به نظر می رسد و این در حالی است که او با نیروهای مکس خود توانایی انجام دو اتک و گرفتن 6 ستاره را دارد و این تنها رد حالی است که بیس او ستاره به حریف خواهد داد .

در این مطلب آموزشی به هیچ وجه راجع به مپ های مهندسی و خوبی ها و بدی های آن ها صحبت نمی کنیم ، اما شما می توانید مطلبی که راجع به این موضوع تهیه کردم را در لینک زیر مشاهده کنید .

آینده اکانت مهندسی در بازی کلش اف کلنز

سوپرسل در طول ماه های گذشته تغییرات بسیاری در سیستم حریف یابی کلن وار انجام داده است ، من در این مطلب آن ها را به شما نشان می دهم و همچنین بررسی خواهم کرد که چرا همچنین شاهد وار های نا برابر هستید ، اما اول از همه باید مشخص شود که یک وار نا برابر دقیقا چه چیز است .

 

وار نا برابر چیست ؟

این موضوع دقیقا همان جایی است که اکثر اشتباهات در آن رخ می دهد ، تشخیص یک وار برابر و یا نابربر و شایع ترین آن ها این است که حریف روبروی من تاون هال بالاتری است ، پس وار نا برابر است .

سیستم حریف یابی کلن وار
سیستم حریف یابی کلن وار

جایگاه شما در جدول وار هیچ ارتباطی با سیستم حریف یابی ندارد ، بلکه فقط و فقط جایگاه شما از نظر لول آپگرید ساختمان های دفاعی در مقایسه با هم کلنی های خودتان است ، این طور است که هم کلنی های که دارای لول های بالاتر ساختمان های دفاعی باشند بالاتر از شما و هم کلنی هایی که دارای لول های پایین تر ساختمان های دفاعی باشند پایین تر از شما قرار خواهند گرفت .

به فرض اگر جایگاه شما در جدول کلن خودتان شماره 4 است ، این اصلا به این معنی نیست که شما باید دقیقا از نظر قدرت برابر شماره 4 حریف باشید .

همچنین این بسیار مهم است که در نظر داشته باشید اتک به شماره روبرو در کلن وار های میکس ( تاون هال های لول های مختلف ) بدترین استراتژی ممکن است .

به نظرم تا الان باید متوجه شده باشید که چرا بسیاری فکر می کنند که وارهای آن ها نا برابر است ، در حالی که متوجه آن نیستند که جایگاه آن ها روی مپ هیچ ارتباطی با سیستم حریف یابی ندارد .

یک وار نا برابر واقعی وقتی است که 5 شماره بالای شما تاون هال های لول 10 باشند و در مقابل 5 شماره بالای حریف شما تاون هال های لول 11 باشند .

سیستم حریف یابی کلن وار
سیستم حریف یابی کلن وار

یا مانند حالت بالا که شما با داشتن 16 تاون هال 10 در مقابل کلنی با 28 تاون هال 10 قرار گرفتید .

 

جلوگیری از وارهای نا برابر در سال 2018

در نیمه دوم سال 2017 سوپرسل روی الگوریتم سیستم حریف یابی بسیار کار کرد تا این سیستم را برای کلن وار کارآمد تر کند .

اگر بخواهم خلاصه بگویم آن ها تلاش کردند تا کلن هایی با بیس های مهندسی را در مقابل هم و کلن هایی با بیس های مکس در مقابل هم قرار دهند تا توازن در کلن وار برقرار شود .

گرچه این سیستم هنوز بصورت 100% عالی و بدون نقص نیست اما نتایج به نسبت چند ماه پیش واقعا بهتر شده است و پیشرفت بسیاری داشته است .

گرچه باید در نظر داشته باشید که سیستمی وجود ندارد که بصورت 100% کلن وار های نا برابر را از بین برود ، اما مسیری که سوپرسل در آن قدم گذاشته است درست است و نیاز به تغییراتی در همین مسیر دارد .

پس اگر شما بصورت مداوم شاهد وارهایی نا برابر هستید مطمئن باشید داخل کلن و داخل لیست خود موردی را دارید که باعث می شود از دید الگوریتم سیستم حریف یابی یک کلن با بیس های مهندسی در نظر گرفته شوید و با کلن های مهندسی دیگر روبرو شوید .

این سیستم در امروز وزن وار تدافعی و تهاجمی شما را محاسبه و با یکدیگر مقایسه می کند و به این نتیجه می رسد که آیا شما بالانس هستید یا خیر .

موارد اصلی که حتما باید بررسی شوند عبارتند از :

آیا در انتهای لیست کلن خود تاون هال های لول پایین دارید ؟

در گذشته با انجام این کار وزن وار کلن شما پایین می امد و باعث حریف یابی آسان تر می شد ، اما در حال حاضر ممکن است جز کلن های مهندسی دسته بندی بشوید .

آیا هیچ بیس مهندسی تاون هال 8.5 یا 9.5 یا 10.5 در لیست خود دارید ؟

حتی یک بیس مهندسی هم می تواند توازن سیستم حریف یابی را برای شما بهم بزند .

من با افراد زیادی صحبت کردم که در خصوص سیستم حریف یابی بسیار ناراضی بودند و مدام در گیر وار های نا برابر می شدند و همه آن ها چندین بیس مهندسی در کلن خود داشتند ، و بعد از حعف آن ها از لیست کلن نتایج به مراتب برای آن ها بهتر شد .

نشانه های مهندسی در کلن شما

چک کردن بیس و پروفایل تمامی اعضای کلن و اعضای تازه وارد و اعضایی که درخواست ورود به کلن را می دهند بسیار سخت خواهد بود ، اما برای شما وب سایتی را معرفی می کنم که با مراجعه به آن و وارد کردن تگ کلن خود به شما امتیازی در خصوص مهندسی بودن کلن خواهد داد .

با کلیک روی لینک زیر می تونید به وب سایت مورد نظر بروید .

Cocp.it

در عکس پایین طرز کار آن کاملا مشخص و واضح است .

سیستم حریف یابی کلن وار
سیستم حریف یابی کلن وار

کلن مشخص شده دارای امتیاز مهندسی 13.9 است ، که به این معنی است که 14% بیس های این کلن مهندسی هستند .

البته این هم نتیجه 100% مستند نیست اما برای ریشه یابی کلن وار های نا برابر کمک بسیاری به شما خواهد کرد .
از لینک زیر می توانید وارد سایت مورد نظر بشوید .

 

موضوع مهم زمان

شایعات بسیاری در خصوص زمان استارت وار و تاثیر آن بر وار های نا برابر در جامعه کلشی وجود دارد ، پس من تصمیم گرفتم این موضوع را هم بصورت کامل بررسی کنم و پوشش دهم .

همان طور که در ابتدای مطلب گفتم وارهای نا بربر در حالت کلی زمانی به وقوع می پیوندند که در زمان سرچ شما کلنی با مشخصات مشابه شما موجود نباشد ، پس این کاملا منطقی به نظر می رسد که شما هم دقیقا در بازه زمانی که اکثر کلن ها به سرچ وار می روند سرچ خود را استارت کنید تا احتمال وار های نا برابر کمتر بشود .

سیستم حریف یابی کلن وار
سیستم حریف یابی کلن وار

بنا به اطلاعات سایت cocp.it زمان استارت وار در کدام روز هفته اصلا مهم نیست و تفاوتی در نتایج وجود نخواهد داشت .

اما زمانی که به زمان استارت سرچ وار در طول روز می رسد تفاوت چشمگیری وجود دارد .

محبوب ترین ساعت در طول روز ساعت 11 تا 18 به وقت Gtm است ، یعنی حدود ساعت 14 تا 21 به وقت ایران .

مشترک شدن
خبر کردن از
guest
5 نظرات
جدیدترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
m.h

ممنونم مطالبتون به دردم خورد

Aguero

سلام دوستان گل. من همیشه فکر میکنم که اکانت مهندسی خوبه یا غیر مهندسی؟لطفا پاسخ دهید ممنون.

Sorena

خوب بود فقط اون سایتی که گذاشتین طرز کارش سخته کجا باید تگ کلن رو وارد کنم؟

محمد

بالای سمت چپ که اسم هست بزن
cocp.IT

Sorena

ممنونم?

?>