بدوگیم
بروزترین مرجع بازی های آنلاین استراتژیک

چگونگی مقابله با اسپل ها

6 310

تاکنون مطالب بسیاری درمورد اسپل ها و نحوه استفاده از آن ها نوشتیم ولی اینبار قصد داریم تا به برسی چگونگی مقابله با آنها در دفاع از مپ بپردازیم. خوشبختانه اینبار میخوام تا نکاتی را به شما آموزش دهیم که بتوانید با خیالت راحت دهکده خود را رها کرده و بدون نگرانی از حمله دیگران به بیس شما و سه استار شدن آن ، به کارهای روزانه خود برسید. پس بیایید تا نام آن را ” به حداقل رساندن آسیب ” گذاشته و به برسی آن بپردازیم.

*** دفاع در مقابل اسپل ها ***

همانطور که در ابتدای مطلب هم ذکر کردیم ، تمرکز این مطلب تنها بر روی قسمت دفاع در مقابل اسپل هاست و اگر شما جزو آن دسته از کسانی هستید که از اسل ها ضربه بسیاری میخورید ، پس پیشنهاد میکنم که حتما این مطلب را با دقت بخوانید.

*** دفاع در مقابل اسپل رعد و برق ***

در اکثر اوقات از اسپل رعد و برق برای نابودی برخی از ساختمان های دفاعی و یا در تان های لول پایین برای نابودی نیروهای داخل کلن کستل استفاده میشود. پس هیچ موقع به اتکرها این اجازه را ندهید که بتوانند به صورت همزمان با استفاده از یک اسپل رعد ، به دو یا چندین ساختمان دفاعی آسیب بزنند. اتکر ها همیشه به دنبال نابود کردن نوع خاصی از ساختمان دفاعی بسته به نوع ارتششان هستند. به عنوان مثال : دشمن استراتژی بارچ ، موتارها میباشند و یا دشمن نیروهای هوایی ، ایردیفنس ها هستند.

برای مثال ، این نوع چینش برای دفاع در مقابل اسپل ها اصلا مناسب نیست :

Clash-of-Clans-Lightning-Spell-multi-Mortar-destruction

اگر مپ شما به صورت بالا چیده شده باشد ، یک اتکر میتواند براحتی چندین مورتار را با همزمان نابود سازد و راه خود را برای حمله به مرکز زمین هموار سازد. پس به هیچ وجه دفاعی های خود را بدون اینکه بین آنها فاصله ای بیندازید ، در کنار یکدیگر قرار ندهید.

*** محدوده اسپل خشم ***

همانطور که خود شما نیز میدانید ، اسپل خشم یکی از تاثیر گذار ترین اسپل ها در حمله است که اکثر بازیکنان در موقع حمله از آن استفاده میکنند. مهم ترین نکته در استفاده از این اسپل این است که شما باید تاحد امکان نیروهای خود را در داخل محدوده اسپل نگه دارید. پس قاعدتا اگر مپ شما فشرده باشد و ساختمان های شما بیش از اندازه به یکدیگر چسبیده باشد ، حریف شما میتواند براحتی با استفاده از دو اسپل خشم تمامی مپ شما را نابود سازد.

حتماً بخوانید  چطور یک لاوا هاند دفاعی را بُکُشیم؟

پس همیشه این نکته را در نظر داشته باشید که برای خارج کردن نیروهی دشمن از محدوده اسپل خشم ، تنها کافی است که فاصلع بین ساختمان های خود را کمی بیشتر کنید تا نیروهای دشمن به سمت آنها منحرف شوند.

استفاده از اسپل جامپ را برای دشمن سخت کنید!!

اسپل جامپ این امکان را به شما میدهد تا بتوانید بدون نابود کردن دیوارها ، از آنها عبود کنید و همین برای نابودی کامل مپ شما کافی است.

gowiwi-gowipe-jump-spell

همانطور که در تصویر بالا نیز مشاهده میکنید ، اسپل جامپ بر روی دو دیوار استفاده شده است تا نیروها بتوانند از هردو دیوار عبور نمایند که البته اینکار تقریبا دیوانگی به حساب میاید چرا که ممکنم است محدوده اسپل جامپ به قدری نباشد تا نیروها بتوانند در معرض آن قرار گیرند. پس اولین توصیه در مورددفاع در برابر اسپل جامپ این است که همیشه فاصله ی زیادی برای دو دیوار موازی با یکدیگر در نظر بگیرید. همچنین لازم به نظر هست که اکثر اتکرها از اسپل جامپ برای عبود از آخرین مانع ( آخرین لایه دیوار) و رسیدن به تان هال استفاده میکنند پس بهتر است که در اینجا نیز فاصله بین دیوارهایتان را زیاد در نظر بگیرید.

استفاده از اسپل فریز را تکی کنید!!

اسپل فریز به نیروهای شما این فرصت را میدهد تا بتوانند دفاعی های قدرتمندی  نظیر اینفرنو و ایکس بو را از بین ببرند. پس اطمینان داشته باشید که اینفرنوهای خود را با فاصله مناسب از یکدیگر قرار دادید تا حریف شما نتواند براحتی و تنها با یک اسپل فریز ، هردو اینفرنوی شما را بصورت همزمان از کار بیندازد.

در تصویر زیر سمت چپ ، زمانی که اتکر یک اسپل فریز را روی تان هال رها کند ، هردو اینفرنو از کار خواهند افتاد.

freeze-spell-inferno-tower

*** دفاع در مقابل اسپل هیل ***

یکی از کابوس ها وحشتناک اتکر این است که زمانی که از اسپل هیل استفاده میکند ، اسپل او تاثیری بر روی نیروهایش نداشته باشد. و تنها یک دفاعی وجود دارد که اسپل هیل را بی اثر میکند و آن هم اینفرنو میباشد . همیشه سعی کنید تا حداقل یکی از اینفرنوهای خود را بر روی حالت چند هدفی قرار دهید چرا که در این حالت استفاده از اسپل هیل بر روی نیروها بی فایده هست.

حتماً بخوانید  روش های دفاع در برابر ماینر

clash-of-clans-hog-riders-getting-destroyed-by-multi-target-inferno

نکته دیگری که باید راجب برخی از نیروها مثل هوگ رایدر در نظر داشته باشید این است که برای جلوگیری از اثر گذاری اسپل هیل بر روی آنها ، تنها کافی است تله هایی مانند جاینت بمب ها را بصورت چند تایی در کنار هم قرار دهید. در چنین مواقعی ، مقدار آسیب بیش از اسپل هیل بوده و دیگر اسپل هیل اثری بر روی هوگ ها نخواهد گذاشت.

24bjnnk.jpg-e1439914904908

*** حفاظت در برابر اسپل زلزله ***

زمانی که بک نفر با خود 4 اسپل زلزله برای حمله به همراه میاورد ، دیگر خودتان باید حدس بزنید که چه اتفاقی در شرف وقوع است. اصلا مهم نیست که اسپل زلزله ی آن چه لولی باشد ؛ 4 اسپل زلزله در هر لوللی میتواند هر لول از دیوار را به راحتی پودر کند و تمام کاری که شما میتوانید انجام دهید این است که تا حد ممکن آسیب را کاهش دهید.

earthquake-spell-radius-e1463506203152

همانطور که در تصویر بالا شما مشاهده میکنید ، که اگر دیوار های خود را بیش از حد به یکدیگر نزدیک کنید و بچسبانید ، چه اتفاقی رخ خواهد داد. این زمانی است که اسپل زلزله به بدترین کابوس شما بدل خواهد شد و هرچه سر راهش باشد را از بین خواهد برد.

*** مقابله با دیگر اسپل ها ***

اسپل هایی مثل سرعت ، سم ، کلون و اسکلت ، اسپل های قابل توجهی برای دفاع نیستند و نمیتوانند به میزان قابل توجهی در آسیب زدن به بیس شما تاثیر داشته باشند. پس اگر اتکری از آنها در حمله خود به بیس شما استفاده نمود ، زیاد نگران آنها نباشید.

*** نتیجه گیری ***

شما در این مطلب متوجه شدید که تنها راه مقابله با اسپل های مختلف ، بی اثر نمودن آنهاست. و اینکار میتواند براحتی و تنها با جابجا کردن چند ساختمان یا دیوار ساده انجام گیرد و نیازی به کار ها پیچیده ندارد. امیدوارم که از این مطلب نهایت استفاده را برده باشید.

6
دیدگاه بگذارید

avatar
5 نظرات چندتایی
1 Thread replies
0 دنبال کنندگان
 
آخرین نظر ارسال شده
داغ ترین نظرات
5 نظرات مدیران
mehdipeymanBOLBOLعباسparsa آخرین نظرات مدیران
  مشترک شدن  
جدیدترین قدیمی ترین محبوب ترین
خبر کردن از
mehdi
مهمان
mehdi

استرازی های بسیار خوبی بود

peyman
مهمان
peyman

واقعا عالی بود .

mighty wizard
مشترک
mighty wizard

عالی بود

عباس
مهمان
عباس

سلام.ی مپ خوب برای محافظت از دارک بزارید.هر مپی میزارم با اسپل زلزله و والکری میارن میبرن دارکمو

عباس
مهمان
عباس

برای تاون 9

parsa
مهمان
parsa

خیلی مطالب خوبی بود مرسی

?>